Úvod > Aktuality > Svátek sv. Martina si vychutnejte v restauracích CzechSpecials
Svátek sv. Martina si vychutnejte v restauracích CzechSpecials
"> "> "> "> ">
Gurmánská turistika

Svátek sv. Martina si vychutnejte v restauracích CzechSpecials

  • Vydáno2. listopadu 2021
Svatomartinské hody patří k tradičním českým venkovským slavnostem. Konají se hody, průvody v krojích, staví se máje, pořádají se zábavy a mše. Připravují se tradiční pokrmy typické pro určité kraje a oblasti. V dnešní době se se svatomartinskými slavnostmi můžeme setkat i ve městech. Svatomartinské menu se většinou skládá z husí paštiky, z kaldounu, husté polévky z husích drobů a kořenové zeleniny a pečené husy s knedlíkem a dušeným zelím.

Svatomartinské menu si můžete vychutnat i v certifikovaných restauracích Czech Specials:

Malešický mikropivovar

Malešický mikropivovar

Pivovarská restaurace s letní zahrádkou a s odděleným salónkem až pro 50 osob, oblíbeným pro pořádání soukromých či firemních večírků. 10 rotujících výčepních kohoutů, výběrová pivotéka s lahvovými pivy z celého světa. Domácí kuchyně včetně každodenního poledního menu.

Ossegg Praha

Ossegg Praha

Pražské Vinohrady mají svůj vlastní pivovar. Tak by mohl znít titulek některého z večerníků. A skutečně, kousek od Vinohradského divadla najdou hosté restauraci s pivovarem Ossegg.

Gusto Plzenka Restaurant v Brně

Gusto Plzenka Restaurant v Brně

Gusto Plzenka Restaurant vás uvítá v novém atraktivním designu, neobvyklém uspořádání, elegantním otevřeném prostoru a s netradičním pojetím české a moravské kuchyně.

Penzion Kovárna v Jeseníkách

Penzion Kovárna v Jeseníkách

Penzion Kovárna se nachází uprostřed Horní Lipové a vznikl renovací objektu bývalé kovárny z 18. století. Budova je vhodná pro pobyty během celého roku.

Na pekárně

Na pekárně

Tady jste doslova na návštěvě doma u šéfkuchaře Vaška Friče, Na Pekárně v Čakovičkách, v chalupě, kde bývala pekárna a v jejíž peci se opět peče úžasný chleba a ještě báječnější housky.

Mlýnský domov

Mlýnský domov

Perfektní steaky, grilovaná masa, pizzu z italských surovin, dokonalé tradiční i moderní dezerty.