Úvod > Aktuality

Aktuality Zlínský kraj

Máte rádi rostliny nebo hledáte inspiraci pro váš dům a zahradu? Navštivte botanické zahrady a parky a užijte si zasloužený odpočinek a relaxaci v zelené oáze. Navštivte třeba výstavu bonsají, tropický skleník v Olomouci, pokochejte se středomořskými palmami a cykasy, divokými orchidejemi nebo se nechte omámit vůní bylinkových zahrad. Botanické zahrady a parky ale skrývají také vzácné poklady z živočišné říše, jako exotické papoušky, jedovaté motýli, zlaté rybky nebo tropické žáby. Děti si užijí tématické programy nebo dílničky, kde si mohou s rodiči vyrobit sezónní dekorace. V aktualitách vás budeme pravidelně informovat o všech zajímavých akcích ve vašem okolí.
Zajímá vás aktuální dění v regionu Zlínský kraj? Na portálu Kudyznudy.cz najdete tisíce novinek a tipů kam zrovna vyrazit. Prohlédněte si, co se právě odehrává ve světe kultury, památek, zážitků a turistiky. Stačí si jen vybrat z nepřeberného množství aktualit.

Za krásou fuchsií se vydejte na zámek v Buchlovicích

Na zámku v Buchlovicích bude od 1. června opět k vidění unikátní sbírka fuchsií čítající asi 1 400 druhů a odrůd. V zámeckém zahradnictví si lidé mohou zakoupit nejen fuchsie, ale i oleandry, ibišky a další rostliny a byliny. Prodejní výstava balkonových květin je přístupná od 9 do 17 hodin denně mimo pondělí. Otevřeno bude až do 30. září 2023.
Zlínský kraj | Příroda

Prohlédněte si vzácné bonsaje na výstavě Floria v Kroměříži

Od 23. do 25. září 2022 proběhne na Výstavišti Kroměříž celostátní prodejní výstava Floria Podzim – Bonsaj. Tradiční výstava určená nejen pro všechny zahradníky a zahrádkáře nabídne i výjimečnou expozici vzácných bonsají a kamenů suiseki. Na výstavě nakoupíte vše potřebné pro dům i zahradu. Desítky českých i zahraničních prodejců nabídnou okrasné rostliny, květiny, stromy, keře, bylinky, zeleninu, zahradní nářadí či řemeslné výrobky.
Zlínský kraj | Příroda

Letní květinová výstava Floria v Kroměříži vykouzlí obrazy světových malířů v květinovém ztvárnění

Žádný milovník zahradničení by si neměl nechat ujít tradiční akci s názvem Floria Léto, která se uskuteční v Kroměříži od 12. do 14. srpna 2022. Návštěvníci si během celé výstavy mohou pořídit nejrůznější potřeby pro dům i zahradu od stovek českých i zahraničních prodejců. Součástí výstavy bude tradičně velkolepá květinová expozice, tentokrát nesoucí název Květinový svět v obrazech.
Zlínský kraj | Příroda

Floria Léto proměnilo kroměřížské výstaviště v květinovou Zvířecí říši

Na Výstavišti Kroměříž probíhá od 6. do 8. srpna 2021 již 45. ročník celostátní prodejní výstavy nejen pro všechny zahrádkáře – Floria Léto 2021. Návštěvníci si během celé výstavy mohou pořídit nejrůznější potřeby pro dům i zahradu u stovek českých i zahraničních prodejců. Letošní ročník tradiční výstavy nese motto Zvířecí říše v květech.
Zlínský kraj | Příroda

Víkend otevřených zahrad láká do Květné i Podzámecké zahrady

Víkend otevřených zahrad v roce 2021 se koná 12. až 13. června 2021. Mezi zahradami, které lze navštívit, nechybí samozřejmě ani Květná a Podzámecká zahrada v Kroměříži. Obě zahrady nabídnou prohlídku zahrad s průvodcem v rámci běžného vstupného.
Zlínský kraj | Příroda

V Podzámecké zahradě v Kroměříži probíhá revitalizace rybníků a vodních kanálů

Podzámecká zahrada je větší z "arcibiskupských zahrad" v Kroměříži. Společně s menší Květnou zahradou a Arcibiskupským zámkem je památkou světového přírodního a kulturního dědictví UNESCO. V současné době probíhá v zahradě rekonstrukce, která by jí měla navrátit původní funkci vodního systému. I přesto však zahrada zůstává otevřena návštěvníkům.
Zlínský kraj | Příroda

Barokní zážitky v Květné zahradě nabídne srpnový festival Hortus Magicus

Vrátit se časem až do druhé poloviny 17. století a zažít dobu olomouckého biskupa Karla z Lichtensteinu-Castelcorna na vlastní kůži může každý, kdo mezi 7. až 9. srpnem zavítá do kroměřížské Květné zahrady na sedmý ročník festivalu barokní kultury Hortus Magicus. Těšit se může na barokní hudbu, divadlo, kostýmy, ale i na lázně či čtyřmetrovou „dobovou“ houpačku.
Zlínský kraj | Příroda

V Květné zahradě v Kroměříži byl zahájen prodej květin a rostlin

Od úterý 1. dubna 2020 byl zahájen prodej květin a výpěstků v Květné zahradě v Kroměříži. Prodej je povolen na základě výjimky opatření vlády České republiky v oblasti maloobchodu a služeb.
Zlínský kraj | Příroda

Květná zahrada v Kroměříži zve na komentované prohlídky i výstavu ovoce

Květná zahrada v Kroměříži zve ještě do konce října na providelné komentované prohlídky. Konají se vždy v sobotu a v neděli v 11:00 a 14:00 hodin. Na poslední říjnový víkend se navíc v Králičím domku Květné zahrady chystá tradiční výstava ovoce.
Zlínský kraj | Příroda

Podzimní Floria vás uvítá barvami a vůněmi v Kroměříži

Od 27. do 29. září můžete v Kroměříži navštívit prodejní výstavu Floria Podzim 2019. Celostátní prodejní zahradní výstava se koná tradičně na Výstavišti Floria v Kroměříži. Součástí akce bude i expozice bonsají a kamenů suiseki. Návštěvníky akce čeká také bohatý doprovodný program a navíc možnost pořídit si potřeby pro dům a zahradu. Během celé výstavy budou probíhat komentované prohlídky, poradenská služba a prodej všeho potřebného pro pěstování bonsají.
Zlínský kraj | Příroda

Zahradní slavnost v Hostětíně proběhne již tuto sobotu

Sobotní odpoledne v přírodní zahradě Centra Veronica Hostětín bude patřit velkým i malým „zahradníkům“, dospělým i rodinám s dětmi. Prohlédnout si můžete interaktivní zážitkové prvky (nejen) pro děti, dozvědět se něco nového nebo jen tak posedět pod stromy a potěšit se s přáteli. Každý si zde najde to "své" – inspiraci, potěšení, ponaučení i zábavu. K poslechu vám bude hrát kapela nevidomých hudebníků Kyklop Band, kávu si můžete dát v kavárně po tmě a zahradu si můžete prohlédnout i poslepu.
Zlínský kraj | Příroda

Květná zahrada v Kroměříži představí své krásy během komentovaných prohlídek

Oblíbené komentované prohlídky v Květné zahradě si během krásného jara určitě nenechejte ujít! Můžete se těšit nejen na pravidelné víkendové prohlídky Květné zahrady, ale také na znovuotevření Rotundy. Prohlídky Květné zahrady s průvodcem se v dubnu konají každý víkend, od května pak denně v 11 a ve 14 hodin. Rotunda bude dostupná 27. a 28. 4. v 10, 13 a 16 hodin.
Zlínský kraj | Příroda