!

Upozornění: Vzhledem k aktuálním vládním opatřením jsou akce a provoz turistických cílů výrazně omezeny. Doporučujeme před vlastní návštěvou ověření u organizátora.

Úvod > Aktuality > V Květné zahradě v Kroměříži byl zahájen prodej květin a rostlin
V Květné zahradě v Kroměříži byl zahájen prodej květin a rostlin
"> "> "> "> "> "> ">
Příroda

V Květné zahradě v Kroměříži byl zahájen prodej květin a rostlin

Vydáno 1. dubna 2020
Od úterý 1. dubna 2020 byl zahájen prodej květin a výpěstků v Květné zahradě v Kroměříži. Prodej je povolen na základě výjimky opatření vlády České republiky v oblasti maloobchodu a služeb.
MaceškyProdej probíhá ve všední dny, vždy od 12:00 do 14:00 hodin u produkčního skleníku Květné zahrady. Na prodej jsou aktuálně větší i menší kamélie, macešky, sedmikrásky nebo pomněnky.
 
Kupující musí dodržet platná mimořádná opatření vlády České republiky. Především používat ochranné prostředky dýchacích cest (nos, ústa) jako jsou respirátor, rouška, ústenka, šátek nebo šál nebo jiné prostředky, které brání šíření kapének. Dále zachovávat při nákupu odstup od dalších nakupujících nejméně dva metry. Vzhledem k technickým možnostem je možná pouze platba v hotovosti.
 
Květná zahrada v Kroměříži – půvabný Libosad

Květná zahrada v Kroměříži – půvabný Libosad

Při obnově města, zničeného třicetiletou válkou, vybudovali italští architekti F. Luchese a P. G. Tencalla na neplodné a bažinaté půdě za hradbami půvabnou pozdně renesanční zahradu. Prostředí zahrady je využíváno k výstavám, koncertům, slavnostem a především návštěvám návštěvníků.