Úvod > Aktuality > Letní květinová výstava Floria v Kroměříži vykouzlí obrazy světových malířů v květinovém ztvárnění
Letní květinová výstava Floria v Kroměříži vykouzlí obrazy světových malířů v květinovém ztvárnění
"> "> "> "> "> "> Výstava Kouzelná ríše kvetin predstaví lilie, ruže a jirinky "> "> "> "> Uvidíte také výstavu kaktusu
Příroda

Letní květinová výstava Floria v Kroměříži vykouzlí obrazy světových malířů v květinovém ztvárnění

  • Vydáno11. srpna 2022
Žádný milovník zahradničení by si neměl nechat ujít tradiční akci s názvem Floria Léto, která se uskuteční v Kroměříži od 12. do 14. srpna 2022. Návštěvníci si během celé výstavy mohou pořídit nejrůznější potřeby pro dům i zahradu od stovek českých i zahraničních prodejců. Součástí výstavy bude tradičně velkolepá květinová expozice, tentokrát nesoucí název Květinový svět v obrazech.

FloriaNa kroměřížském výstavišti proběhne od 12. do 14. srpna 2022 již 46. ročník celostátní výstavy pro všechny zahradníky a zahrádkáře – Floria Léto 2022. Letošní ročník tradiční prodejní výstavy se bude konat na téma "Květinový svět v obrazech". Kroměříž tak bude patřit všem milovníkům květin, zahrádek, řemesel, skvělé hudby a také těm, kteří přijdou potěšit své oko zhlédnutím nápadité květinové expozice.

Návštěvníci na výstavě nakoupí květiny, okrasné a ovocné stromy, keře, zahradní nářadí, nábytek a mnoho dalšího pro dům i zahradu od stovek prodejců z celé České republiky i ze zahraničí. Okouzlí je tematicky vyzdobené florální objekty stovkami květin na téma Květinový svět v obrazech. Pavilon A se promění v květinový svět, kde bude připravena expozice tvořená z desítek tisíc květin. Tým aranžérů pod vedením floristky Kláry Franc Vavříkové a zahradního architekta Vojtěcha Zahradníka vytvoří sedm florálních obrazů z květin vrcholného léta. Tisíce mečíků, lilií, jiřin a slunečnic dotvoří známé obrazy s květinovou tématikou od světoznámých malířů jako Vincent van Gogh, Claude Monet, Gustav Klimt a další.
 

Kaktusy, sukulenty, ptáci a hudební program

FloraKromě květinového aranžmá se mohou návštěvníci těšit na prodejní výstavu kaktusů, expozici sukulentů a balkonových rostlin, či výstavu drobného zvířectva a okrasného ptactva. Nejen mužskou část návštěvníků zaujme výstava moderní i historické zemědělské techniky a pro malé zahradníky bude otevřen unikátní Dětský svět, který nabízí desítky venkovních i vnitřních zábavních atrakcí.

Po celou dobu výstavy je pro návštěvníky připraven bohatý doprovodný a hudební program. Vystoupí Jožka Šmukař s cimbálovou muzikou, Veselá trojka nebo dechová hudba Bludověnka. Otevřeny budou obě výstavištní restaurace i mnoho občerstvovacích stánků. Komfort návštěvníkům zajistí i parkovací plocha pro více než dva tisíce automobilů. Základní vstupné na výstavu Floria Léto 2022 stojí 100 Kč, pro důchodce  ZTP je zlevněno na 80 Kč. Parkování automobilu stojí 50 Kč.
Květná zahrada v Kroměříži – půvabný Libosad

Květná zahrada v Kroměříži – půvabný Libosad

Při obnově města, zničeného třicetiletou válkou, vybudovali italští architekti F. Luchese a P. G. Tencalla na neplodné a bažinaté půdě za hradbami půvabnou pozdně renesanční zahradu. Prostředí zahrady je využíváno k výstavám, koncertům, slavnostem a především návštěvám návštěvníků.

Výstaviště Floria Kroměříž

Výstaviště Floria Kroměříž

Výstaviště Floria Kroměříž pořádá v průběhu roku výstavy a akce pro celé rodiny. Areál výstaviště se nachází na území bývalých Rybalkových kasáren v okrajové části Kroměříže.

Gotický kostel sv. Mořice v Kroměříži

Gotický kostel sv. Mořice v Kroměříži

Kostel svatého Mořice v Kroměříži je jedna z největších gotických staveb České republiky. Kostel je sídlem kolegiátní kapituly u sv. Mořice v Kroměříži. Ze severu k němu přiléhá komplex Arcibiskupského gymnázia napojený Mlýnskou branou na Arcibiskupský zámek.

Kostel sv. Jana  Křtitele v Kroměříži

Kostel sv. Jana Křtitele v Kroměříži

Barokní kostel sv. Jana Křtitele patří k nejkrásnějším památkám 18. století na Moravě. Kostel sv. Jana Křtitele byl postavený v místech maltézské komendy, kterou připomínají maltézské kříže na dvojvěží.

Další aktuality