Úvod > Aktuality > Letní květinová výstava Floria v Kroměříži se ponese v duchu dožínkových slavností
Letní květinová výstava Floria v Kroměříži se ponese v duchu dožínkových slavností
"> "> Výstava Kouzelná ríše kvetin predstaví lilie, ruže a jirinky "> "> Díky celkovému zastrešení areálu se návštevníci neprízne pocasí bát nemus "> "> Uvidíte také výstavu kaktusu

Letní květinová výstava Floria v Kroměříži se ponese v duchu dožínkových slavností

Vydáno 5. srpna 2020 Příroda
Žádný milovník zahradničení by si neměl nechat ujít již tradiční akci s názvem Floria Léto, která se uskuteční v Kroměříži od 8. do 9. srpna 2020. Oblíbená výstava se bude konat na výstavišti v Kroměříži. Letošní téma celé výstavy je Dožínková slavnost. Kvůli současné hygienické situaci proběhne celá akce podle bezpečnostních pravidel farmářských trhů – mimo jiné budou zavřené vnitřní pavilony a celá výstava proběhne na čerstvém vzduchu. Vstupné je proto zlevněné, ale podívaná to bude opět mimořádná!

FloriaNa kroměřížském výstavišti proběhne od 8. do 9. srpna 2020 již 45. ročník celostátní výstavy pro všechny zahradníky a zahrádkáře – Floria Léto 2020. Letošní ročník tradiční prodejní výstavy se bude konat na téma "Dožínkové slavnosti". Kroměříž tak bude patřit všem milovníkům květin, zahrádek, řemesel, skvělé hudby a také těm, kteří přijdou potěšit své oko zhlédnutím nápadité květinové expozice.

Návštěvníci na výstavě nakoupí květiny, okrasné a ovocné stromy, keře, zahradní nářadí, nábytek a mnoho dalšího pro dům i zahradu od stovek prodejců z celé České republiky i ze zahraničí. Okouzlí je tematicky vyzdobené florální objekty stovkami květin na téma Dožínkové slavnosti. Florální objekty budou umístěny po celém výstavišti a každý den výstavy bude probíhat aranžování v přímém přenosu. Celkem bude sedm objektů – pět z nich připraví aranžéři dopředu a zbývající dva florální objekty vzniknout v sobotu a neděli. Objekty ztvární přední české floristky Jarmila a Petra Pejpalovy. Můžete se těšit na dožínkové alegorické vozy, dožínkové věnce, dožínková strašidla a další.

FloraKvětinová výstava se i letos rozšíří mimo brány výstaviště, kdy přední aranžéři citlivě vyzdobí květinami kroměřížský kostel svatého Jana Křtitele. Aranžéři vyzdobují při výstavě Floria Léto kroměřížské kostely již několik let. Výstaviště Kroměříž chce i nadále tuto tradici udržet. Účelem je symbolické propojení květinového světa se světem duchovním, kdy nádherné kostely skýtají úžasné prostředí pro květinovou výzdobu.
 

Kaktusy, sukulenty, ptáci a králičí hop

králičí hopKromě květinového aranžmá se mohou návštěvníci těšit na prodejní výstavu kaktusů, expozici sukulentů a balkonových rostlin, či výstavu drobného zvířectva a okrasného ptactva. Výstava nabídne také prodej desítek místních produktů s ochranným označení Regionální potravina, které uděluje Agrární komora. V rámci akce proběhne v sobotu od 10 do 13 hod. i závod ve skoku králíků přes překážky "Králičí hop" pořádaný svazem chovatelů Kroměříž.

Pro malé zahradníky bude otevřen unikátní zábavní park Dětský svět Kroměříž s desítkami vnitřních i venkovních atrakcí pro malé i velké. Dospělí návštěvníci výstavy mají navíc vstup do Dětského světu zdarma. Otevřena bude venkovní restaurace Na Rynku i mnoho občerstvovacích stánků. Komfort návštěvníkům zajistí i parkovací plocha pro více než dva tisíce automobilů. Po celou dobu výstavy je pro návštěvníky připraven bohatý doprovodný a hudební program.
Gotický kostel sv. Mořice v Kroměříži

Gotický kostel sv. Mořice v Kroměříži

Kostel svatého Mořice v Kroměříži je jedna z největších gotických staveb České republiky. Kostel je sídlem kolegiátní kapituly u sv. Mořice v Kroměříži. Ze severu k němu přiléhá komplex Arcibiskupského gymnázia napojený Mlýnskou branou na Arcibiskupský zámek.

Kostel sv. Jana  Křtitele v Kroměříži

Kostel sv. Jana Křtitele v Kroměříži

Barokní kostel sv. Jana Křtitele patří k nejkrásnějším památkám 18. století na Moravě. Kostel sv. Jana Křtitele byl postavený v místech maltézské komendy, kterou připomínají maltézské kříže na dvojvěží.

Květná zahrada v Kroměříži – půvabný Libosad

Květná zahrada v Kroměříži – půvabný Libosad

Při obnově města, zničeného třicetiletou válkou, vybudovali italští architekti F. Luchese a P. G. Tencalla na neplodné a bažinaté půdě za hradbami půvabnou pozdně renesanční zahradu. Prostředí zahrady je využíváno k výstavám, koncertům, slavnostem a především návštěvám návštěvníků.

Výstaviště Floria Kroměříž

Výstaviště Floria Kroměříž

Výstaviště Floria Kroměříž pořádá v průběhu roku výstavy a akce pro celé rodiny. Areál výstaviště se nachází na území bývalých Rybalkových kasáren v okrajové části Kroměříže.

Další aktuality

14.9.
2020
Den hradu Lukova nabídne zábavu i komentovanou prohlídku

Den hradu Lukova nabídne zábavu i komentovanou prohlídku

Východní Morava | Památky
11.9.
2020
#světovéČesko a tajemná zřícenina hradu Lukova

#světovéČesko a tajemná zřícenina hradu Lukova

Východní Morava | Památky
6.9.
2020
10 tipů, kam do lázní a wellness ve Zlínském kraji

10 tipů, kam do lázní a wellness ve Zlínském kraji

Východní Morava | Lázně a wellness