Úvod > Aktuality > Víkend otevřených zahrad láká do Květné i Podzámecké zahrady

Víkend otevřených zahrad láká do Květné i Podzámecké zahrady

Vydáno 5. června 2019 Příroda
Víkend otevřených zahrad v roce 2019 se koná 8. a 9. června 2019. Mezi zahradami, které lze navštívit, nechybí samozřejmě ani Květná a Podzámecká zahrada v Kroměříži. Obě zahrady nabídnou nadstandardní program v podobě venkovní výstavy, hodování v Květné zahradě a hudebních či výtvarných zážitků.

Kroměříž

Svátek otevírání běžně nepřístupných zahrad veřejnosti (Open Garden & Squares Weekend) vznikl ve Velké Británii a probíhá vždy během druhého červnového víkendu. Projekt se setkal s velkým ohlasem a stal se postupně tradičním po celé Evropě.

Program Víkendu otevřených zahrad v Květné zahradě tvoří po oba dny v době od 10:00 do 17:00 hodin vystoupení žáků ZUŠ oboru hudebního, tanečního, literárně-dramatického a výtvarného, v sobotu velký koncert Malí velcí umělci – společný koncert žáků veřejných ZUŠ Zlínského kraje a Filharmonie Bohuslava Martinů Zlín ve Velkém skleníku v 19.00 h. Po oba dny výtvarná dílna.

KroměřížV části zahrady budou samoobslužná stanoviště znázorňující „cestu kolem světa“. Součástí víkendu je rovněž Hodování v Květné zahradě – ochutnávka regionálních produktů. V sobotu bude otevřena venkovní výstava České zahradní umění autorů Dany Wilhelmové a Jiřího Damce a v Palmovém skleníku výstava ilustrací ke knize Tajemství Libosadu výtvarnice Elišky Chytkové. Květná zahrada bude otevřena denně od 8:00 do 19:00 hodin. V době víkendu otevřených zahrad bude vybíráno běžné vstupné 90 Kč nebo snížené 60 Kč.
 

Program v Podzámecké zahradě

Podzámecká zahradaPodzámecká zahrada je otevřena běžně zdarma, tak tomu bude také na Víkend otevřených zahrad. Navíc se také zde budou konat komentované prohlídky, a to po oba dny, vždy zcela zdarma.

Sraz na komentované prohlídky bude 8. i 9. června u sala terreny vždy v 10.00, 12.00 a 14.00 hodin. Provází Ing. Lenka Křesadlová, Ph.D.


 
Květná zahrada v Kroměříži – půvabný Libosad

Květná zahrada v Kroměříži – půvabný Libosad

Při obnově města, zničeného třicetiletou válkou, vybudovali italští architekti F. Luchese a P. G. Tencalla na neplodné a bažinaté půdě za hradbami půvabnou pozdně renesanční zahradu. Prostředí zahrady je využíváno k výstavám, koncertům, slavnostem a především návštěvám návštěvníků.

Víkend otevřených zahrad 2020

6.6.
7.6.
Víkend otevřených zahrad 2020

Víkend otevřených zahrad je událostí, kdy se lidem otevírá možnost nahlédnout do běžně nepřístupných zahrad, ale také poznat své oblíbené parky novým způsobem.

Podzámecká zahrada v Kroměříži

Podzámecká zahrada v Kroměříži

Původně užitková a květinová zahrada se v 17. století proměnila v nádhernou barokní zahradu, architektonicky propojenou se zahradním průčelím zámku. Vzácné rostliny a dřeviny doplňují potůčky a rybníky, romantické malé stavby i originální sochařská výzdoba.

Další aktuality