Úvod > Aktuality

Aktuality Zlínský kraj

Věděli jste, že existují létající ryby? Sekernatka dlouhoploutvá je malá rybka s mohutnými prsními ploutvemi, díky kterým dokáže vyskočit ven z vody a „uletět“ například před predátorem. Navštivte vybraná Zoo a akvária a dozvíte se toho mnohem více. Dokonce se můžete stát ošetřovatelem zvířat na celý jeden den a vyzkoušet si tak krmení šelem, slonů nebo dravých ptáků. Zejména u dětí je oblíbené komentované krmení nebo minizoo s domácími zvířaty. Chcete si pohladit tuleně nebo nakrmit žirafu? Zoo a akvária vám splní vaše přání a přenesou vás do všech světadílů, na souš, do oblak i pod vodní hladinu. Sledujte pravidelně naše aktuality, kde se vždy s předstihem dozvíte o zajímavých akcích ve vašem okolí.
Zajímá vás aktuální dění v regionu Zlínský kraj? Na portálu Kudyznudy.cz najdete tisíce novinek a tipů kam zrovna vyrazit. Prohlédněte si, co se právě odehrává ve světe kultury, památek, zážitků a turistiky. Stačí si jen vybrat z nepřeberného množství aktualit.

S pololetním vysvědčením přijďte zdarma do Zoo Zlín

Dárek pro všechny děti školou povinné připravila k příležitosti pololetního vysvědčení Zoo Zlín. Všichni školáci, kteří dorazí s vysvědčením do zoo od pátku 3. do neděle 5. února, budou mít vstup zdarma. V Zátoce rejnoků panuje „letních“ 27 stupňů, při krmení a hlazení rejnoků rádi odložíte teplé oblečení. Na nevlídné zimní počasí se rychle zapomene i v tropické hale Yucatan, v pavilonu slonů a žiraf.
Zlínský kraj | Příroda

Zoo Zlín otevírá Jaguar Trek!

Zoo Zlín otevře v neděli 15. května 2022 novou expozici Jaguar Trek. Jedná se o zbrusu novou expozici jaguárů pojatou jako cesta divočinou. Součástí největší expozice pro jaguáry v Evropě je i voliéra s kondory a papoušky ara. Výběhem o rozloze přes 2 000 m² bude jezdit vláček.
Zlínský kraj | Příroda

Prosklený tunel v Modré vám odhalí život pod hladinou

Víte, že v Modré u Velehradu se můžete projít proskleným tunelem, který vás povede pod hladinou rybníka? Unikátní stavba chce návštěvníkům přiblížit život v tuzemských řekách a rybnících. Expozice Živá voda přivítala již miliontého návštěvníka. Stalo se tak v okamžiku, kdy má tento nápaditý a odvážný projekt obce Modrá v sousedství slavnějšího Velehradu za sebou 9 let a 116 dnů provozu.
Zlínský kraj | Příroda

Do Zoo Zlín se vypravte i uprostřed zimy, nebude litovat

I v zimním období má zlínská zoo svůj půvab, je plná života a rozhodně stojí za návštěvu. Do venkovních výběhů stále vycházejí sloni, zebry, nosorožci, tygři, klokani, lachtani, tučňáci a celá řada dalších zvířat.
Zlínský kraj | Příroda

Letošní Vánoce zlínská zoo slaví prodlouženou otevírací dobou

Štědrý den 24. prosince lze s dětmi strávit až do 14 hodin v Zoo ve Zlíně-Lešné. Od 25. prosince až do 1. ledna příštího roku bude v horní části Zoo, kde je atraktivní světelná výzdoba, prodloužena návštěvní doba do 17 hodin.
Zlínský kraj | Příroda

Ve zlínské zoo v zimě ušetříte

Vydejte se na výlet do zlínské zoologické zahrady! Zoo nabízí aktuálně zvýhodněné "zimní" vstupné, pro dospělé činí 100 Kč, pro studenty a seniory 80 Kč, pro děti 3-15 let 60 Kč. Od 1. listopadu se změnila také otevírací doba zoo. Až do konce února 2022 zoo bude otevřena od 8:30 do 16:00 hod.
Zlínský kraj | Příroda

Znáte gaury indické? Největší tury na světě chová jen zlínská zoo

Ve venkovním výběhu Zoo Zlín, který dříve obývali velbloudi, můžete obdivovat gaury indické, nejmohutnější tury na světě. V Evropě je chová pouze 11 zoo, v České republice je to pouze zlínská zoologická zahrada. Gauři indičtí jsou obrovská zvířata. Kohoutková výška u dospělých samců překračuje dva metry, samice jsou o něco menší (kolem 170 cm). Hmotnost činí 700–1000 kg.
Zlínský kraj | Příroda

Zoo ve Zlíně zahajuje večerní lampionové prohlídky

První letošní večerní lampionové prohlídky zoo a zámku Lešná startují tuto sobotu 2. října 2021. Pokladny v tento den budou otevřeny až do 19:30 hod., celý areál zoo pak do 21:30 hod.
Zlínský kraj | Příroda

Ve zlínské zoo se podíváte do etiopské vesnice na mláďata vzácných dželad

Zoo Zlín slaví další chovatelský úspěch! Můžete zde navštívit etiopskou vesnici, která představí nejen zvířata této africké země, ale i její obyvatele, domorodce z kmene Konso. V letošním roce se tu opět rozrostla početná tlupa dželad. Celkový počet odchovaných mláďat tak dosáhl již 10 jedinců, všechna mláďata zůstala v zahradě. Zoo Zlín je stále jedinou českou zoo, ve které návštěvníci mohou obdivovat mláďata dželad.
Zlínský kraj | Příroda

Zoo Zlín zve na letní slavnosti

Zoo Zlín pořádá o víkendu Letní slavnosti. V sobotu 7. a v neděli 8. srpna 2021 vám na Motýlí louce v dolní části areálu zoo nabídnou první ročník této akce, která potěší zejména rodiny s dětmi. Slavnosti začínají vždy v 11:00 hodin a příchozí se mohou těšit na pestrou zábavu a skvělé občerstvení.
Zlínský kraj | Příroda

#světovéČesko a zoo Zlín: přijeďte si pohladit a nakrmit rejnoky!

Zlínská zoologická zahrada patří k nejnavštěvovanějším místům u nás – a není divu, protože leccos z toho, co nabízí, jinde nezažijete. Žádná z domácích zoologických zahrad například zatím nenabízí prohlídku zámku anebo pohlazení rejnoků. Pojďte se s portálem Kudy z nudy podívat do nejoblíbenější expozice zlínské zoo, kde rejnoky můžete nejenom vidět, ale dokonce si je i pohladit a nakrmit.
Zlínský kraj | Příroda

Radost v Zoo Zlín – na svět zde přišlo první mládě želvy mohutné, jediné na světě

Když se v lednu 2020 vylíhlo po třech letech chovu první mládě asijské želvy mohutné poddruhu phayrei, měli zlínští chovatelé oprávněný důvod k radosti. Na začátku letošního roku 2021 tuto radost znásobilo zjištění, že se zlínské mládě stalo jediným mládětem, které se v roce 2020 podařilo ve světových zoologických institucích odchovat. Zlínská zoo je jednou z 23 zoo na světě, která tento poddruh největší suchozemské želvy Asie chová. Mládě zdárně prospívá.
Zlínský kraj | Příroda