Úvod > Aktuality

Aktuality Zlínský kraj

Toužíte po dokonalém odpočinku? Pak jsou pro vás lázně a wellness to pravé. Nechte se hýčkat a ponořte se do horké vířivky. Lázně z vás udělají doslova nového člověka. Dopřejte si návštěvu sauny a masáže, vaše pokožka vám za to poděkuje a vy se budete cítit jako znovuzrození. Můžete si také vybrat nejrůznější wellness programy, které kombinují relaxaci, výborné jídlo, dobré víno a ubytování v luxusních hotelech nebo klidně i na zámku. Pokud máte rádi aktivní odpočinek, pak navštivte vybrané aquaparky a bazény, kde si zábavu užije celá rodina.
Zajímá vás aktuální dění v regionu Zlínský kraj? Na portálu Kudyznudy.cz najdete tisíce novinek a tipů kam zrovna vyrazit. Prohlédněte si, co se právě odehrává ve světe kultury, památek, zážitků a turistiky. Stačí si jen vybrat z nepřeberného množství aktualit.

Dopřejete si saunové rituály ve Velkých Karlovicích

Jedním z účinných způsobů, jak si udržet dobrou kondici a podpořit imunitu, je saunování. Moderní saunové rituály navíc dokážou pobyt v sauně zpestřit, a ještě zvýšit jeho efekt. Vyhlášené jsou ty v Resortu Valachy ve Velkých Karlovicích, při nichž se například používá i med a slivovice.
Zlínský kraj | Lázně a wellness

Zlínský kraj: lidová architektura, tradiční řemesla a folklorní slavnosti

Vydejte se s portálem Kudy z nudy do Zlínského kraje a poznejte jeho bohaté folklorní tradice. K nim patří nejenom skanzeny a originální roubené dřevěné stavby, ale také nejrůznější akce s ukázkami tradičních řemesel, gastronomické speciality ze všech koutů Východní Moravy a také lázeňství.
Zlínský kraj | Lázně a wellness

Vincentka, Mattoni, Poděbradka a další: seznamte se s nejznámějšími minerálkami

Možná se skvěle vyznáte v balených minerálních vodách ve vašem oblíbeném obchodě, ale víte, ze kterých lázní a pramenů pocházejí a jak přišly ke svému jménu? Anebo kde a jak se stáčejí do lahví? Pojďme si v tom udělat jasno a vydejme se na výlet za našimi nejznámějšími minerálkami!
Zlínský kraj | Lázně a wellness

30 tipů, kam do lázní a wellness ve Zlínském kraji

Léčebné a relaxační pobyty ve Zlínském kraji vás lákají do krásné přírody podhúří Hostýnských a Vizovických vrchů. Největším lázeňským moravským městem jsou Luhačovice, Užijte si bezstarostný pobyt plný relaxačních procedur, kulturního a společenského vyžití.
Zlínský kraj | Lázně a wellness

Luhačovice otevřou v květnu léčivé prameny

O víkendu 7. a 8. května se v Luhačovicích na Zlínsku uskuteční tradiční Otevírání pramenů, které zahájí letošní hlavní lázeňskou sezonu. Příchozí se mohou těšit na kulturní program, oblíbený jarmark či přehlídku automobilových veteránů.
Zlínský kraj | Lázně a wellness

#světovéČesko a lázně Luhačovice: návod jak si je užít sami, s dětmi, pro relaxaci i pro radost

Luhačovice jsou nejmalebnější a nejpohádkovější lázně, jaké u nás máme. Jezdí se sem na lázeňské pobyty, na prodloužené víkendy i na krátké výlety, léčit se, odpočívat, poznávat i ochutnávat. Poradíme vám, jak si nádherné lázeňské městečko opravdu užít, která místa si projít krok za krokem, kde ochutnat léčivé prameny a kde najít nejhezčí místa k fotografování.
Zlínský kraj | Lázně a wellness

V lázních na Východní Moravě vás budou hýčkat

Více než třetina území Východní Moravy je pokryta chráněnými přírodními lokalitami. Z nich je nejvýznamnější biosférická rezervace Bílé Karpaty, která je pod ochranou UNESCO. Není divu, vždyť ve zdejší zachované krajině kvete největší počet středoevropských orchidejí. Navíc v podhůří Bílých Karpat vyvěrá řada minerálních pramenů. Ty nejznámější tvoří přírodní léčebné zdroje využívané v Luhačovicích, Kostelci u Zlína, Ostrožské Nové Vsi či Leopoldově u Buchlovic.
Zlínský kraj | Lázně a wellness

Víkend ve Velkých Karlovicích nabídne Saunovou noc

Pestrou zábavu pro děti i dospělé nabídnou o víkendu návštěvníkům Velké Karlovice na Vsetínsku. Co může být příjemnějšího, než si po výletě či závodě na běžkách zaplavat v teplé vodě, uvolnit se v sauně a dopřát namoženým svalům a kloubům masáž? Ve Velkých Karlovicích si můžete užívat relaxaci a vodní radovánky kdykoli po celý rok.
Zlínský kraj | Lázně a wellness

Pět zimních procházek pro lázeňské šviháky s dámami i dětmi

Nejsou lázně jako lázně: někde můžete chodit celé dny a stejně stihnete obejít jen zlomek zajímavostí, jiná místa jsou ale velká tak akorát, třeba pro krátkou zimní procházku. Někde se napijete léčivé vody, jinde zase objevíte cukrárnu, vojenské památky nebo park miniatur.
Zlínský kraj | Lázně a wellness

V Luhačovicích se slavnostně otevře kolonáda

Ve středu 27. listopadu 2019 se v Luhačovicích slavnostně otevře lázeňská kolonáda. Stane se tak v 17:00 hodin, zpřístupněna bude ale již od 15:00 hodin. Pozdně funkcionalistická stavba je dlouhá přes sto dvacet metrů a spolu s přilehlou halou Vincentka, jejíž rekonstrukce skončila letos v srpnu, patří mezi kulturní památky.
Zlínský kraj | Lázně a wellness

Lázně Luhačovice nabízejí jedinečné divadelní zážitky

Už 21. ročník přehlídky komorní divadelní tvorby se chystá v Luhačovicích, a to od neděle 18. do soboty 24. srpna 2019, představení se uskuteční v Lázeňském divadle. Letošní repertoárová nabídka je – až na jednu výjimku – zcela věrná podtitulu „Přehlídka komorní divadelní tvorby“ a otevírá prostor především zralým hereckým osobnostem. Tou výjimkou bude vystoupení čerstvých absolventů ateliéru muzikálového herectví Divadelní fakulty JAMU, kteří si naposledy, než se rozejdou či roztančí do různých divadel, zahrají Cabaret, jeden z nejlepších světových muzikálů.
Zlínský kraj | Lázně a wellness

Hala Vincentka v Luhačovicích prošla proměnou a je opět otevřena

Hala Vincentka v Luhačovicích prošla pořádnou proměnou a díky revitalizaci nyní působí historizujícím a přitom velmi moderním dojmem. Veřejnosti je otevřena od pondělí 12. srpna 2019 a po téměř roční rekonstrukci je možné se opět nejznámějšího luhačovického pramene Vincentky napít přímo u zdroje.
Zlínský kraj | Lázně a wellness