Úvod > Aktuality

Aktuality Zlínský kraj

Někdy je dobré, podívat se na svět trochu z nadhledu. Rozhledny a vyhlídky vám to umožní a navíc se vám po jejich zdolání otevře nádherný výhled do okolní krajiny, kterou budete mít jako na dlani. Při dobré viditelnosti je mnohdy možné dohlédnout až za hranice naší republiky. Rozhledny a vyhlídky najdete na mnoha místech v přírodě, ale i ve městech a na některé z nich vás dopraví výtah nebo lanovka, takže si tento zážitek nemusí odepřít ani vozíčkáři nebo maminky s kočárkem. V naší rozsáhlé nabídce pro vás máme více než 100 tipů na ty nejzajímavější. Stačí si vybrat.
Zajímá vás aktuální dění v regionu Zlínský kraj? Na portálu Kudyznudy.cz najdete tisíce novinek a tipů kam zrovna vyrazit. Prohlédněte si, co se právě odehrává ve světe kultury, památek, zážitků a turistiky. Stačí si jen vybrat z nepřeberného množství aktualit.

Jurkovičova rozhledna v Rožnově je již opět otevřená

Navštivte krásnou vyhlídku nad Rožnovem pod Radhoštěm – Jurkovičovu rozhlednu! Od prvního dubnového víkendu je otevřená vždy v sobotu a neděli, a to od 10:00 do 16:00 hodin. Hlavní sezónu s denním provozem tu zahájí v květnu. O Velikonocích pak bude otevřena v pátek 7. a v pondělí 10. dubna 2023.
Zlínský kraj | Příroda

Jurkovičova rozhledna zůstává do Nového roku otevřena

Během posledních prosincových dní bude otevřená Jurkovičova rozhledna na Karlově kopci v Rožnově pod Radhoštěm. Konkrétně od 27. prosince 2022 do 1. ledna 2023. K rozhledně každoročně míří návštěvníci i v tomto zimním období, aby obdivovali architekturu Dušana Jurkoviče. Ten se podle vlastních slov snažil „...o praktické využití lidových motivů při stavbě uměle konstruované...“.
Zlínský kraj | Příroda

Vyšlápněte si na rozhlednu Brdo v Chřibech

Milovníci turistiky a krásných výhledů se mohou 30. prosince opět hromědně vydat na rozhlednu Brdo v Chřibech. Nenápadný kopec Brdo se nachází 3,5 km od Bunče. Na vrcholu stojí kamenná rozhledna, která byla slavnostně otevřena 28. října 2004. Předsilvestrovský výstup má své kouzlo a svou zvláštní atmosféru. Setkání účastníků na vrcholu bývá zpravidla mezi 11. a 12. hodinou.
Zlínský kraj | Příroda

Za podzimními výhledy vyrazte na rozhlednu Miloňová

Celoročně přístupná rozhledna na vrchu Miloňová nad Velkými Karlovicemi láka na podzimní procházku. Vyhlídková plošina umístěná 20 metrů nad okolním terénem umožňuje kruhový výhled do okolní krajiny. Zdoláte-li 846 metrů vysoký kopec, budete mít před sebou Vsacké Beskydy, Javorníky i údolí Vsetínské Bečvy jako na dlani.
Zlínský kraj | Příroda

Z rozhleden a vysokých kopců na východní Moravě uvidíte na Nový rok nejlépe

Rozhledny jsou oblíbeným turistickým cílem, kam směřuje (nejen na konci roku) řada sólových i organizovaných milovníků pohybu v přírodě. Pokud ještě nevíte, kam na přelomu roku vyrazit, je rozhledna či pořádný kopec tou správnou volbou! Uvidíte nejen okolní krajinu, ale při troše štěstí také příchod Nového roku.
Zlínský kraj | Příroda