Úvod > Aktuality > Floria Léto proměnilo kroměřížské výstaviště v květinovou Zvířecí říši
Příroda

Floria Léto proměnilo kroměřížské výstaviště v květinovou Zvířecí říši

  • Vydáno7. srpna 2021
Na Výstavišti Kroměříž probíhá od 6. do 8. srpna 2021 již 45. ročník celostátní prodejní výstavy nejen pro všechny zahrádkáře – Floria Léto 2021. Návštěvníci si během celé výstavy mohou pořídit nejrůznější potřeby pro dům i zahradu u stovek českých i zahraničních prodejců. Letošní ročník tradiční výstavy nese motto Zvířecí říše v květech.
květinyLetní výstava Floria Kroměříž se vrací v takové podobě, na jakou jsou návštěvníci zvyklí z dřívějška. Z posledních pěti výstav museli organizátoři kvůli epidemii tři zrušit a ty dvě zbývající proběhly ve značně omezeném režimu. Věří ale, že tento víkend 7. a 8. srpna 2021 si lidé užijí a že jim výstava vykouzlí úsměv na tváři. Letos proto floristé připravili veselou a velkolepou květinovou expozici. Přední čeští floristé Vojtěch Zahradník a Jarmila a Petra Pejpalovy letos zvolili téma Zvířecí říše v květech. Po celém výstavišti je umístěno několik nadživotních květinových ztvárnění papouška, motýla, krtka či zubra.

Kromě květinového aranžmá se můžete těšit na prodejní výstavu kaktusů, expozici sukulentů a balkonových rostlin, či výstavu drobného zvířectva a okrasného ptactva. Nejen mužskou část návštěvníků zaujme výstava moderní i historické zemědělské techniky a pro malé zahradníky bude otevřen unikátní Dětský svět, který nabízí desítky venkovních i vnitřních zábavních atrakcí.

floriaPo celou dobu výstavy je pro návštěvníky připraven bohatý doprovodný a hudební program. Vystoupí Veselá trojka, Pavel Roth, dechová hudba Bludověnka a další. Otevřeny jsou obě výstavištní restaurace i mnoho občerstvovacích stánků. Komfort návštěvníkům zajišťuje i parkovací plocha pro více než dva tisíce automobilů. Jelikož se jedná pouze o venkovní prodej, tak na akci není potřeba prokazovat žádné potvrzení o Covidu-19.

Vstupné stojí 100 Kč, důchodci, ZTP a členové ČZS 80 Kč, děti mají vstup zdarma. Otevřeno je každý den od 9:00 do 16:00 hodin.
Dětský svět Kroměříž

Dětský svět Kroměříž

Unikátní zábavní park nabízí vyžití pro celou rodinu za jakéhokoli počasí.

Výstaviště Kroměříž

Výstaviště Kroměříž

Výstaviště Kroměříž pořádá v průběhu roku výstavy a akce pro celé rodiny. Areál výstaviště se nachází na území bývalých Rybalkových kasáren v okrajové části Kroměříže.

Další aktuality

Užijte si babí léto na Baťově kanálu

I když už je léto na svém sklonku, sezóna na Baťově kanále zdaleka nekončí! Loďku, člun či hausbót si zde můžete vypůjčit do začátku října. Oproti letním měsícům si tak užijete více soukromí a vodní cestu bez velkého množství turistů.
Zlínský kraj | Letní sporty

Galavečer Romana Pauluse, bílé lanýže i stezka odvahy: podzim Resortu Valachy je nabitý akcemi

Několik akcí pro gurmány i sportovce, k tomu Podzimní kouzlení se stezkou odvahy pro děti nebo setkání se Zbigniewem Czendlikem, Romanem Paulusem a dalšími zajímavými osobnostmi: tím vším zpestří návštěvníkům Velkých Karlovic podzimní dny Resort Valachy.
Zlínský kraj | Životní styl

Skanzen v Rožnově ožije ukázkami podzimních prací našich předků

V sobotu 23. září 2023 ožije areál Valašské dědiny ukázkami podzimních prací a činností s názvem Podzim na poli a v chalupě. Přijďte zavzpomínat na podzimní čas – na práce, které se z našeho života vytratily. V letošním roce budou zaměřeny na zpracování brambor. Nebude chybět ani střiž ovcí a lidová muzika!
Zlínský kraj | Kultura

Filmový víkend ve Zlíně připravil pro zvídavé děti i jejich rodiče interaktivní filmové workshopy

Ve zlínských kudlovských ateliérech proběhne už potřetí od pátku 15. do neděle 17. září 2023 Filmový víkend. Od roku 2021, kdy se na filmových ateliérech konala dvoudenní oslava 85. výročí jejich založení, se Filmový víkend stal vedle Zlín Film Festivalu a Letní filmové školy další pravidelnou a etablovanou akcí s filmem v hlavní roli a je tak nejmladším z filmových svátků konaných ve Zlínském kraji.
Zlínský kraj | Zážitky

Ve Valašském Meziříčí proběhne oblíbený festival Světlo Valmez

Jedinečné propojení videomappingu a světelných instalací s hudbou nabídne pátý ročník Světla Valmez ve Valašském Meziříčí. Festival, který získal několik ocenění, se uskuteční v pátek 15. září 2023. Program začne v 19:00 a potrvá až do půlnoci. Čeká na vás přes třicet instalací a videomapipingů, deset živých vystoupení a v neposlední řadě zážitky, které vše kolem rozsvítí. Vše bude jako vždy přístupné zdarma.
Zlínský kraj | Zážitky

České značky: skleničky, karafy, mísy a džbány ze sklárny Květná 1794

Ručně foukané nápojové sklo nejvyšší kvality, jedinečné designové kolekce a tradice sahající na konec 18. století: to je česká sklárna Květná 1794. S tradiční českou značkou, která existuje už více než 200 let, se můžete seznámit jak na Kudy z nudy, tak při pravidelných dnech otevřených dveří. Pojďte se podívat do Květné, dříve zvané Blumenbach!
Zlínský kraj | Kultura

Když v Beskydech prší: tipy na muzea, zámky, bazény i dětské herny

V horách se před deštěm neschováte a navíc, když v Beskydech prší, obvykle nejde o krátkou přeháňku. Chce to tedy záchranný program na delší dobu – na pár hodin, na dopoledne nebo odpoledne anebo dokonce na celý den. Kam se tedy můžete vypravit, když se vám dovolenou pokusí zkazit počasí? Stačí si vybrat z tipů portálu Kudy z nudy.
Zlínský kraj | Životní styl

Sedm tipů, jak si užít podzim v Beskydech

Podzimní čas je jako stvořený pro vycházky zdejší nádhernou krajinou. V beskydských Velkých Karlovicích si nadcházející podzimní dny můžete zpříjemnit i dalšími způsoby – třeba relaxací v termálních bazénech a saunách, fotostezkou či zajímavými gastronomickými akcemi. A co třeba poměřit síly v běžeckém závodě s ostatními běžci? Stačí si jen vybrat.
Zlínský kraj | Životní styl