Úvod > Aktuality > Prohlédněte si vzácné bonsaje na výstavě Floria v Kroměříži
Prohlédněte si vzácné bonsaje na výstavě Floria v Kroměříži
"> "> "> "> "> "> ">
Příroda

Prohlédněte si vzácné bonsaje na výstavě Floria v Kroměříži

  • Vydáno19. září 2022
Od 23. do 25. září 2022 proběhne na Výstavišti Kroměříž celostátní prodejní výstava Floria Podzim – Bonsaj. Tradiční výstava určená nejen pro všechny zahradníky a zahrádkáře nabídne i výjimečnou expozici vzácných bonsají a kamenů suiseki. Na výstavě nakoupíte vše potřebné pro dům i zahradu. Desítky českých i zahraničních prodejců nabídnou okrasné rostliny, květiny, stromy, keře, bylinky, zeleninu, zahradní nářadí či řemeslné výrobky.
bonsajNa Výstavišti Kroměříž proběhne od 23. do 25. září 2022 celostátní prodejní výstava Floria Podzim – Bonsaj. Návštěvníci na výstavě nakoupí vše potřebné pro dům i zahradu od stovek prodejců z České republiky i ze zahraničí. Kromě tradičního prodeje rostlin, květin, stromů, keřů, zahradní techniky a dalších potřeb, je připraven i doprovodný kulturní program, ve kterém vystoupí Boršičanka, Poutníci nebo Duo Jamaha (u venkovní restraurace Na Rynku). Pod venkovními pavilony budou umístěny prodejní stánky i výstava kaktusů, sukulentů a masožravých rostlin. Pro malé zahradníky bude otevřen i unikátní zábavní park Dětský svět Kroměříž s desítkami vnitřních i venkovních atrakcí pro malé i velké. Dospělí návštěvníci výstavy mají navíc vstup do Dětského světu zdarma.
 

Bonsaje a umění

výstava bonsajíVýstava určená nejen pro všechny zahradníky a zahrádkáře nabídne výjimečnou expozici desítek bonsají a kamenů suiseki pod názvem "Bonsaje a umění". K vidění bude jedinečná kolekce bonsají, jejichž stáří dosahuje až 600 let. Spoluautor expozice Josef Valuch je zkušený sběratel bonsají a jeho sbírka nemá co do počtu i stáří jednotlivých bonsají v Evropě obdobu. V rámci expozice proběhnou odborné přednášky, workshopy odborníků na tvarování bonsají, ukázky tvorby ikebany, poradenská služba, komentované prohlídky a k dispozici bude i prodej všeho potřebného pro pěstování bonsají včetně literatury, nářadí, keramiky a rostlinného materiálu. Otevřeny budou obě výstavištní restaurace i mnoho občerstvovacích stánků. Komfort návštěvníkům zajistí i parkovací plocha pro více než dva tisíce automobilů. Po celou dobu výstavy je pro návštěvníky připraven bohatý doprovodný program. Výstava bude otevřena každý den od 9:00 do 16:00 hodin, vstupné je 100 Kč.
Dětský svět Kroměříž

Dětský svět Kroměříž

Unikátní zábavní park nabízí vyžití pro celou rodinu za jakéhokoli počasí.

Výstaviště Floria Kroměříž

Výstaviště Floria Kroměříž

Výstaviště Floria Kroměříž pořádá v průběhu roku výstavy a akce pro celé rodiny. Areál výstaviště se nachází na území bývalých Rybalkových kasáren v okrajové části Kroměříže.

Další aktuality

28.9.
2022
Jablečný mošt a moučníky provoní Hostětín

Jablečný mošt a moučníky provoní Hostětín

Zlínský kraj | Zážitky
23.9.
2022
Užijte si babí léto na Baťově kanálu

Užijte si babí léto na Baťově kanálu

Zlínský kraj | Letní sporty