ÚvodAktuality

Aktuality Zlínský kraj

Letní sporty nabízí širokou paletu vyžití pro každého. Letní adrenalinové aktivity nadchnou i velmi aktivní sportovce, cykloturistika zase potěší ty, co si rádi vyjedou na výlet na kole. Pro ty, co mají rádi pohyb je tu in-line, méně tradiční golf nebo oblíbené vodní sporty a koupání, při kterém zabavíte celou rodinu. Můžete vyzkoušet také jezdectví a prohlédnout si krajinu z koňského hřbetu. Vůbec nejoblíbenější volnočasovou aktivitou je ale pěší turistika a nordic walking, na které nepotřebujete téměř žádné speciální vybavení. Náš portál vám přináší novinky a moderní trendy pro vaše zdraví a dobrou fyzickou kondici.
Zajímá vás aktuální dění v regionu Zlínský kraj? Na portálu Kudyznudy.cz najdete tisíce novinek a tipů kam zrovna vyrazit. Prohlédněte si, co se právě odehrává ve světe kultury, památek, zážitků a turistiky. Stačí si jen vybrat z nepřeberného množství aktualit.

Nejlepší koupání: tipy, kde se vykoupat ve Zlínském kraji

Sluníčko láká k vodě všechny milovníky koupání a vodních radovánek! Jestliže trávíte léto na Moravě, ať už doma, u babičky nebo dědy či jako turisté, inspirujte se tipy Kudy z nudy, které vám tantokrát doporučí, kde si užít parádní den u vody ve Zlínském kraji. Vybírat můžete z nabídky akvaparků, koupališť, biotopů... a spousty dalších míst.
17. červenec 2024 12:00
Letní sporty, Zlínský kraj

Jeden z nejtěžších závodů horských kol v České republice se pojede v Holešově

V Holešově na Východní Moravě se v sobotu 29. června 2024 uskuteční již 31. ročník Bikemaratonu Drásal České Spořitelny. Jde o jeden z nejkultovnějších cyklistických závodů na horských kolech v České republice. Přestože jde o jeden z nejtěžších závodů horských kol v České republice, je to akce, na kterou mohou přijet celé rodiny.
27. červen 2024 12:00
Letní sporty, Zlínský kraj

Valachy man startuje už tento víkend

Nejnavštěvovanější veřejný triatlonový závod v České republice je opět tu! Už o víkendu 22. a 23. června 2024 bude žít vodní nádrž Bystřička na Vsetínsku legendárním Valachy manem. Pořadatelé v okolí přehrady připravili trasy úplně pro všechny: pro děti, začátečníky, hobíky i zkušené sportovce. Také letos je do závodu zařazena kategorie Xterra se statusem Mistrovství České republiky.
18. červen 2024 14:00
Letní sporty, Zlínský kraj

Noční stopa Valachy i přes nedostatek sněhu bude: přesune se do biatlonové arény

Běžkařský závod Noční stopa Valachy, který byl letos kvůli nedostatku přírodního sněhu málem zrušen, se nakonec v sobotu 3. února 2024 ve Velkých Karlovicích přece jen uskuteční. Díky nabídce místního biatlonového klubu a obce Velké Karlovice se pro tentokrát přesune do karlovického biatlonového areálu s uměle zasněžovaným okruhem.
31. leden 2024 10:00
Letní sporty, Zlínský kraj

Velké Karlovice lákají na závod Běhej Valachy

Běžeckým závodem Běhej Valachy vyvrcholí v sobotu 21. října 2023 v Resortu Valachy ve Velkých Karlovicích letošní 11. ročník sportovního seriálu DATART Valachy tour. V údolí Léskové u hotelu Galik pořadatelé připravili trasy pro dospělé i děti. O start hlavního závodu se jako host postará přední česká běžecká osobnost: držitelka českého maratonského rekordu Eva Vrabcová Nývltová. Pojďte symbolicky zakončit letošní sezónu do Velkých Karlovic!
18. říjen 2023 6:00
Letní sporty, Zlínský kraj

Vyjeďte si na podzimní výlet vinohrady Uherskohradišťska

17. ročník symbolického zavírání cyklostezek v centru Slovácka začne v sobotu 7. října 2023 od 10:00 hod. na Masarykově náměstí v Uherském Hradišti. Cylisté vyjedou a pěší vyjdou na trasy různé délky a náročnosti, vedoucí přes mikroregiony Uherskohradišťska. Odpoledne bude připraven doprovodný program a vinný trh na Masarykově náměstí.
4. říjen 2023 16:00
Letní sporty, Zlínský kraj

Užijte si babí léto na Baťově kanálu

I když už je léto na svém sklonku, sezóna na Baťově kanále zdaleka nekončí! Loďku, člun či hausbót si zde můžete vypůjčit do začátku října. Oproti letním měsícům si tak užijete více soukromí a vodní cestu bez velkého množství turistů.
26. září 2023 15:00
Letní sporty, Zlínský kraj

10 tipů, kde si půjčit loď na Baťově kanále

Dopřejte si dovolenu na lodi! Baťův kanál nabízí atraktivní a netradiční možnost, jak poznat kraj kolem řeky Moravy od hanáckých Atén – Kroměříže až po Hodonín. Půjčovny motorových lodí a člunů, hausbótů i výletních turistických prámů najdete například ve Spytihněvi, Starém Městě, Uherském Hradišti, Veselí nad Moravou, Vnorovech, Strážnici, Sudoměřicích či Hodoníně.
4. květen 2023 10:00
Letní sporty, Zlínský kraj

Baťův kanál se připravuje na sezónu 2023

Baťův kanál se co nevidět otevře do nové sezóny. Milovníky plaveb čekají novinky v podobě nově opravených břehů anebo nového přístavního mola ve Strážnici. Jedním z velkolepých a dlouhodobých plánů na Baťově kanále je prodloužení jeho splavnosti – na severu až do Kroměříže a na jihu do Hodonína. Projekt má být hotový do roku 2027.
6. duben 2023 6:00
Letní sporty, Zlínský kraj

Babí léto a podzim v sedle koně s Kudy z nudy

Není lepší období na projížďky na koních než babí léto a podzim. Překrásně zbarvené listí na stromech, rosa pod kopyty koní a světlo jako nikdy jindy… To je sen každého romantika. A pragmatici? Ti si mohou užít dostihovou sezónu. Pardubická se blíží…
31. srpen 2022 12:00
Letní sporty, Zlínský kraj

Vyzkoušejte páteřní cyklostezku u Baťova kanálu i plavby na lodi

Baťův kanál, který patří k nejoblíbenějším turistickým cílům Východní Moravy, zahájil 1. května 2022 novou sezónu. Vodní trasa původně určená k dopravě lignitu je dnes skvělým tipem na volnočasové plavby, které můžete spojit s výlety na páteřní cyklostezce. Ta nabízí svezení od Kroměříže až do Hodonína. Je ideální pro dálkové cyklisty, rodiny s dětmi, in-line bruslaře i seniory a tělesně postižené, kteří ocení takřka absolutní rovinu a přehledný terén.
26. duben 2022 12:00
Letní sporty, Zlínský kraj

Pouť ke cti sv. Ludmily: poutníci během léta dorazí z Velehradu na Tetín

Putování po dálkových trasách se stává novodobým fenoménem. Jednou z akcí, která jej podporuje je i Putování ke cti sv. Ludmily z Velehradu na Tetín. Poutníci se vydávají na cestu dlouhou cca 475 km po Cyrilometodějské stezce, trasa je rozdělena na tři etapy. Pochodníci, kteří se na cestu vydali, již zvládli trasu Velehrad – Tišnov, připojit se k nim můžete na etapy Tišnov – Sázava a Sázava – Tetín.
15. červen 2021 12:00
Letní sporty, Zlínský kraj