Úvod > Aktuality

Aktuality Zlínský kraj

Letní sporty nabízí širokou paletu vyžití pro každého. Letní adrenalinové aktivity nadchnou i velmi aktivní sportovce, cykloturistika zase potěší ty, co si rádi vyjedou na výlet na kole. Pro ty, co mají rádi pohyb je tu in-line, méně tradiční golf nebo oblíbené vodní sporty a koupání, při kterém zabavíte celou rodinu. Můžete vyzkoušet také jezdectví a prohlédnout si krajinu z koňského hřbetu. Vůbec nejoblíbenější volnočasovou aktivitou je ale pěší turistika a nordic walking, na které nepotřebujete téměř žádné speciální vybavení. Náš portál vám přináší novinky a moderní trendy pro vaše zdraví a dobrou fyzickou kondici.
Zajímá vás aktuální dění v regionu Zlínský kraj? Na portálu Kudyznudy.cz najdete tisíce novinek a tipů kam zrovna vyrazit. Prohlédněte si, co se právě odehrává ve světe kultury, památek, zážitků a turistiky. Stačí si jen vybrat z nepřeberného množství aktualit.

10 tipů, kde si půjčit loď na Baťově kanále

Dopřejte si dovolenu na lodi! Baťův kanál nabízí atraktivní a netradiční možnost, jak poznat kraj kolem řeky Moravy od hanáckých Atén – Kroměříže až po Hodonín. Půjčovny motorových lodí a člunů, hausbótů i výletních turistických prámů najdete například ve Spytihněvi, Starém Městě, Uherském Hradišti, Veselí nad Moravou, Vnorovech, Strážnici, Sudoměřicích či Hodoníně.
Zlínský kraj | Letní sporty

Baťův kanál se připravuje na sezónu 2023

Baťův kanál se co nevidět otevře do nové sezóny. Milovníky plaveb čekají novinky v podobě nově opravených břehů anebo nového přístavního mola ve Strážnici. Jedním z velkolepých a dlouhodobých plánů na Baťově kanále je prodloužení jeho splavnosti – na severu až do Kroměříže a na jihu do Hodonína. Projekt má být hotový do roku 2027.
Zlínský kraj | Letní sporty

Velké Karlovice lákají na závod Běhej Valachy

Hned dvě zajímavé akce chystá na sobotu 22. října 2022 Resort Valachy ve Velkých Karlovicích. Dopoledne se uskuteční běžecký závod Běhej Valachy, odpoledne bude patřit Podzimnímu kouzlení se stezkou odvahy – tradiční akci pro rodiny s dětmi. Pojďte symbolicky zakončit letošní sezónu do Velkých Karlovic!
Zlínský kraj | Letní sporty

Užijte si babí léto na Baťově kanálu

I když už je léto na svém sklonku, sezóna na Baťově kanále zdaleka nekončí! Loďku, člun či hausbót si zde můžete vypůjčit až do začátku října. Oproti letním měsícům si tak užijete více soukromí a vodní cestu bez velkého množství turistů.
Zlínský kraj | Letní sporty

Babí léto a podzim v sedle koně s Kudy z nudy

Není lepší období na projížďky na koních než babí léto a podzim. Překrásně zbarvené listí na stromech, rosa pod kopyty koní a světlo jako nikdy jindy… To je sen každého romantika. A pragmatici? Ti si mohou užít dostihovou sezónu. Pardubická se blíží…
Zlínský kraj | Letní sporty

Dovolená mezi vinicemi: letní opojení na vinařských stezkách

V České republice je přes sedmnáct tisíc hektarů vinic. To jsou ta nádherná, rozlehlá a klidná místa, odkud pochází takové kouzelné nápoje jako Rulandské šedé nebo Tramín červený. Kam se ale v Česku vydat, když se chcete plně ponořit do světa vín a poznat vinařský vesmír? My vám to prozradíme.
Zlínský kraj | Letní sporty

Vyzkoušejte páteřní cyklostezku u Baťova kanálu i plavby na lodi

Baťův kanál, který patří k nejoblíbenějším turistickým cílům Východní Moravy, zahájil 1. května 2022 novou sezónu. Vodní trasa původně určená k dopravě lignitu je dnes skvělým tipem na volnočasové plavby, které můžete spojit s výlety na páteřní cyklostezce. Ta nabízí svezení od Kroměříže až do Hodonína. Je ideální pro dálkové cyklisty, rodiny s dětmi, in-line bruslaře i seniory a tělesně postižené, kteří ocení takřka absolutní rovinu a přehledný terén.
Zlínský kraj | Letní sporty

Valachy Man startuje už tento pátek

Již jedenáctý Valachy Man je tady! Už v závěru tohoto týdne, v pátek 6. a sobotu 7. srpna, vypukne největší český veřejný triatlonový závod ze seriálu Valachy tour, a to na obvyklém místě, u vodní nádrže Na Stanoch zvané valašský Balaton v Novém Hrozenkově. Nerozhodným sportovcům pořadatelé vzkazují, že ještě zbývají volné pozice ve startovní listině.
Zlínský kraj | Letní sporty

Jeden z nejtěžších závodů horských kol v České republice se pojede v Holešově

V Holešově na Východní Moravě se v sobotu 26. června 2021 uskuteční již 27. ročník Bikemaratonu Drásal České Spořitelny. Jde o jeden z nejkultovnějších cyklistických závodů na horských kolech v České republice. Přestože jde o jeden z nejtěžších závodů horských kol v České republice, je to akce, na kterou mohou přijet celé rodiny.
Zlínský kraj | Letní sporty

Pouť ke cti sv. Ludmily: poutníci během léta dorazí z Velehradu na Tetín

Putování po dálkových trasách se stává novodobým fenoménem. Jednou z akcí, která jej podporuje je i Putování ke cti sv. Ludmily z Velehradu na Tetín. Poutníci se vydávají na cestu dlouhou cca 475 km po Cyrilometodějské stezce, trasa je rozdělena na tři etapy. Pochodníci, kteří se na cestu vydali, již zvládli trasu Velehrad – Tišnov, připojit se k nim můžete na etapy Tišnov – Sázava a Sázava – Tetín.
Zlínský kraj | Letní sporty

10 tipů, kam do lanového centra

Lanový svět plný překážek je určený dětem i dospělým. K jeho zdolání není třeba zvláštní fyzické síly a užijete si zábavu i adrenalin. Lezení je naprosto bezpečné. Před vstupem na překážky vás instruktor seznámí s pravidly a způsoby jištění. Netradiční zážitky pro jednotlivce i skupiny nabízí lanová centra – vyberte si z našich tipů!
Zlínský kraj | Letní sporty

V hřebčíně Napajedla se narodilo první letošní hříbátko

První letošní hříbě hřebčína v Napajedlích, kde probíhá vůbec nejstarší chov anglického plnokrevníka na našem území, se narodilo v pondělí 11. ledna 2021 ve večerních hodinách. Jde o třetí hříbě desetileté klisny Dally Hit. Kobylka ryzka zatím nemá jméno, to bude moci navrhnout veřejnost. Mělo by začínat na stejné písmeno jako matčino jméno, tedy na D.
Zlínský kraj | Letní sporty