Úvod > Aktuality

Aktuality Zlínský kraj

Máme pro vás skvělé tipy na zimní sporty, které potěší všechny milovníky sněhu a mrazivého počasí. Navoskujte běžky a vyrazte na upravené tratě nebo do volné přírody, vytáhněte ze sklepa brusle a sáňky a užijte si kouzelnou zimní atmosféru na zamrzlém rybníku nebo udržovaném kluzišti. Navštivte horské skiareály, kde si zalyžujete i v případě nedostatku sněhu díky umělému zasněžování a využít můžete také lyžařské školy a půjčovny, kde vám půjčí veškeré vybavení a naučí vás správnou techniku lyžování. Pokud vás láká něco odvážnějšího, pak jsou tu pro vás zimní adrenalinové aktivity.
Zajímá vás aktuální dění v regionu Zlínský kraj? Na portálu Kudyznudy.cz najdete tisíce novinek a tipů kam zrovna vyrazit. Prohlédněte si, co se právě odehrává ve světe kultury, památek, zážitků a turistiky. Stačí si jen vybrat z nepřeberného množství aktualit.

Noční stopa Valachy se pojede již tuto sobotu: Velké Karlovice hlásí skvělé podmínky

Ideální podmínky čekají v sobotu 4. února 2023 na účastníky běžkařského závodu Noční stopa Valachy ve Velkých Karlovicích. V noci na úterý připadlo 10 centimetrů čerstvého sněhu a nadílka má pokračovat i v dalších dnech. Oblíbenou akci s jedinečnou atmosférou pro dospělé i děti u hotelu Galik v Resortu Valachy navíc doprovodí testování skialpů s hobby závodem.
Zlínský kraj | Zimní sporty

Vyzkoušejte Skiregion Valašsko – sedm areálů na jeden skipas

Přijeďte si zalyžovat na Valašsko! Se společným skipasem Skiregionu Valašsko můžete využít hned několik lyžařských středisek. Sedm lyžařských areálů v Beskydech a Javorníkách, v oblasti kolem Velkých Karlovic na Valašsku, spojilo síly a od nabízí návštěvníkům společný skipas, jenž je obvyklou součástí nabídky velkých lyžařských středisek po celé Evropě.
Zlínský kraj | Zimní sporty

Ve Ski areálu Razula se chystá maškarní lyžovačka

Neděle 13. března 2022 bude ve Ski areálu Razula ve Velkých Karlovicích patřit dětem. Na rodinné sjezdovce Horal u hotelu Horal se uskuteční tradiční Maškarní lyžovačka, která je každoročně vyvrcholením lyžařské sezóny.
Zlínský kraj | Zimní sporty

Ski areál Razula láká na Valentýnské lyžování za hubičku

Lyžařskou akcí s nádechem recese mohou příznivci Valentýna oslavit příští týden ve Velkých Karlovicích. Tamní Ski areál Razula nabízí lyžařům od pondělí 14. až do pátku 18. února 2022 originální oslavu v podobě akce "Valentýnské lyžování za hubičku". Lyžaři v tento den obdrží k zakoupenému celodennímu skipasu druhý zdarma. Podmínkou je přijít k hlavní pokladně u sjezdovky Razula ve dvou a při koupi skipasu podat důkaz své zamilovanosti. Způsob, jakým lyžaři přesvědčí pokladní o svých citech, je zcela na jejich fantazii.
Zlínský kraj | Zimní sporty

Výborné podmínky pro lyžaře pokračují: Ski areál Razula zve na testování skialpů a dětské závody

Zasněžená zima ve Velkých Karlovicích je v plném proudu. Ve Ski areálu Razula přibylo v tomto týdnu několik dalších centimetrů sněhu, podmínky pro lyžaře jsou výborné, upraveny jsou také běžkařské trasy v okolí střediska a v provozu je i oblíbený snowtubing. Na víkend se navíc chystají doprovodné akce.
Zlínský kraj | Zimní sporty

Ve Ski areálu Razula si užijete oblíbenou zimní zábavu: snowtubing

Na sjezdovce Horal ve Ski areálu Razula ve Velkých Karlovicích je nově v provozu snowtubing. Oblíbenou zimní atrakci, spočívající v jízdě na nafukovacích člunech ve sněžném korytu, si mohou zájemci užít denně od otevření střediska v 8:30 až do setmění.
Zlínský kraj | Zimní sporty

Objevte kouzlo skialpiningu v romantické valašské krajině!

Láká vás skialpining – sportovní disciplína, která zažívá v posledních pár letech velký boom? Pak se vydejte na lekci skialpů do Velkých Karlovic na Valašsku! Vyšlápnete si sjezdovku na speciálně upravených lyžích a pak se spustíte z kopce zpět do romantického údolí zasněžené valašské krajiny kolem Velkých Karlovic. To vše pod dohledem zkušených instruktorů…
Zlínský kraj | Zimní sporty

Milovníci wellness míří letos na Valašsko, ve Velkých karlovicích si užijí lyžaři i běžkaři

Velkou výhodou Velkých Karlovic je jejich poloha v překrásném údolí uprostřed Beskyd, kde se drží sníh zpravidla až do Velikonoc. Jsou zde ideální podmínky pro zimní sporty, zejména pro běžecké lyžování, a to pro sportovce všeho věku i kondice. Romantické dřevěné chaloupky poseté po stráních zasněžených kopců, klikatící se stezky mezi nimi a nádherné výhledy do krajiny. To vás čeká v okolí Velkých Karlovic, malebné valašské vesničce v nejvýchodnějším cípu České republiky. V zimě sem ovšem míří nejen milovníci krásné přírody, ale především běžkování a špičkového wellness.
Zlínský kraj | Zimní sporty

Lyžařský svah ve Zlíně je na sezonu připraven

Provoz na lyžařském svahu v centru Zlína je opět obnoven. Vzhledem ke sněhovým podmínkám tu zatím fungují dětské dopravníky a lyžařská škola, plný provoz areál plánuje spustit v lednu 2022.
Zlínský kraj | Zimní sporty

Ski areál Razula zahájí v pátek 17. prosince lyžařskou sezónu

Ski areál Razula ve Velkých Karlovicích zahájí v pátek 17. prosince lyžařskou sezónu. Od pátku bude denně v provozu rodinná sjezdovka Horal u stejnojmenného hotelu, včetně dětského parku s pojízdným kobercem a Lyžařskou školou Razulák. Vlek na hlavní, kilometrové sjezdovce Razula se rozjede pravděpodobně kolem Vánoc. Zatím dál pokračuje její zasněžování, přípravu zdržela obleva ze začátku tohoto týdne.
Zlínský kraj | Zimní sporty

Ski areál Razula začal zasněžovat

Ve Ski areálu Razula ve Velkých Karlovicích se ve čtvrtek 25. listopadu 2021 poprvé rozjela sněžná děla. Vlekaři využívají toho, že teploty konečně dlouhodobě klesly pod nulu, a připravují sjezdovky na lyžařskou sezónu, přestože její podoba je zatím nejistá.
Zlínský kraj | Zimní sporty

Projeďte se bílou stopou Luhačovickým Zálesím

Stráně Luhačovského Zálesí zapadaly sněhem a díky tomu sem můžete vyrazit na běžky! Na vaši návštěvu čeká magistrála a tři hlavní trasy, vedoucí katastry obcí Luhačovice, Pozlovice, Podhradí, Provodov, Horní Lhota, Slopné, Velký Ořechov, Dobrkovice a Kelníky.
Zlínský kraj | Zimní sporty