Úvod > Aktuality

Aktuality Zlínský kraj

Naučné stezky a trasy křižují celé Česko a tvoří jednu z nejhustších sítí na světě. Podle Klubu českých turistů, který se o jejich údržbu stará, je to přibližně 45 km, tedy více jak devatenáctinásobek obvodu celé ČR. Naučné stezky a trasy jsou lemované informačními nebo interaktivními tabulemi, které popisují faunu a flóru v dané oblasti, ale také tradice a zvyky, lidová řemesla, dochované nálezy nebo ostatky původních obyvatel. Čím dál populárnější jsou také tzv. stezky bosou nohou, které pomáhají k prokrvení končetin tím, že důkladně promasírují vaše chodidla. Už jste nějakou vyzkoušeli?
Zajímá vás aktuální dění v regionu Zlínský kraj? Na portálu Kudyznudy.cz najdete tisíce novinek a tipů kam zrovna vyrazit. Prohlédněte si, co se právě odehrává ve světe kultury, památek, zážitků a turistiky. Stačí si jen vybrat z nepřeberného množství aktualit.

Kam vyrazit v okolí Zlína? Zkuste Tlustou horu

Nad Zlínem se vypíná nepřehlédnutelný výběžek Vizovických vrchů, zdaleka viditelný díky televiznímu vysílači. Má název Tlustá hora, ačkoliv se 458 metry nadmořské výšky je to spíš kopec než hora. Je to místo, které obyvatelé města vesměs dobře znají, ale je zajímavé i pro návštěvníky Zlína.
Zlínský kraj | Příroda

Projděte se po nové naučné stezce žokeje Váni

Na Východní Moravě vznikla nová naučná stezka pojmenovaná po slavném českém žokeji Váňovi, který z tohoto kraje pochází. Délka stezky je 5 km a vede z obce Slopné do Vizovic. Josef Váňa tudy prý chodíval na pivo. Stezku vyznačil Klub českých turistů. Tak pojďte na výlet.
Zlínský kraj | Příroda