Úvod > Aktuality > Květná zahrada v Kroměříži představí své krásy během komentovaných prohlídek
Květná zahrada v Kroměříži představí své krásy během komentovaných prohlídek
"> "> "> ">
Příroda

Květná zahrada v Kroměříži představí své krásy během komentovaných prohlídek

  • Vydáno26. dubna 2019
Oblíbené komentované prohlídky v Květné zahradě si během krásného jara určitě nenechejte ujít! Můžete se těšit nejen na pravidelné víkendové prohlídky Květné zahrady, ale také na znovuotevření Rotundy. Prohlídky Květné zahrady s průvodcem se v dubnu konají každý víkend, od května pak denně v 11 a ve 14 hodin. Rotunda bude dostupná 27. a 28. 4. v 10, 13 a 16 hodin.
Vydejte se na procházku minulostí. Během prohlídky vám v Kroměříži představí nejen historii Květné zahrady, ale také její zajímavá zákoutí, stavby i mnohdy netušené souvislosti. Pravidelné komentované prohlídky se vždy přizpůsobí jarní atmosféře rozkvétající zahrady. Návštěvníci mohou v tomto období obdivovat rozmanitou barvitou jarní květenu

Od 1. května se prohlídky Květné zahrady s průvodcem konají denně se začátkem v 11 a 14 hodin a trvají cca 60 minut. V jejich průběhu vám průvodci představí známé i méně známé skutečnosti, které se týkají zahradního umění, archeologie, stavebně-historických průzkumů, dendrologie apod.

Cena komentované prohlídky včetně vstupu do zahrady je 140 Kč za osobu (100 Kč v případě sníženého vstupného), provádí se v 11 a ve 14 hodin v Květné zahradě a v 10.00, 13.00 a 16.00 hodin v Rotundě. Na prohlídku není nutné se objednávat.

Podzámecká zahrada v Kroměříži

Podzámecká zahrada v Kroměříži

Původně užitková a květinová zahrada se v 17. století proměnila v nádhernou barokní zahradu, architektonicky propojenou se zahradním průčelím zámku. Vzácné rostliny a dřeviny doplňují potůčky a rybníky, romantické malé stavby i originální sochařská výzdoba.

Květná zahrada v Kroměříži – půvabný Libosad

Květná zahrada v Kroměříži – půvabný Libosad

Při obnově města, zničeného třicetiletou válkou, vybudovali italští architekti F. Luchese a P. G. Tencalla na neplodné a bažinaté půdě za hradbami půvabnou pozdně renesanční zahradu. Prostředí zahrady je využíváno k výstavám, koncertům, slavnostem a především návštěvám návštěvníků.

Králičí kopec v areálu Květné zahrady Kroměříž

Králičí kopec v areálu Květné zahrady Kroměříž

Prostoru mezi bažantnicí a Ptáčnicí vévodil od 17. století uměle navršený kopeček se spletí nor určených pro chov králíků. Byl také atrakcí pro pobavení biskupových hostů, kteří mohli dobře namířeným proudem vody zvířata z děr vyhánět.

Foucaultovo kyvadlo v  Kroměříži

Foucaultovo kyvadlo v Kroměříži

Nedaleko historického centra města Kroměříže, je v zástavbě rodinných domů situován skvost evropské zahradní architektury doby baroka Květná zahrada Libosad. Uprostřed zahrady, založené při obnově města zničeného třicetiletou válkou, se nachází Rotunda postavená v roce 1671.

Další aktuality