Úvod > Aktuality

Aktuality Zlínský kraj

Romantické zámky lákají od pradávna řadu návštěvníků a objevují se často např. v pohádkách. Kdo by se nechtěl procházet stejnými chodbami jako mocní vladaři a vznešené královny. Česká republika je přímo protkaná zámky a vy se tak můžete snadno přenést do dob renesance, baroka nebo secese, prohlédnout si dobový nábytek a vybavení, oděvy slavných panovníků, šperky, nádobí i nádherné zahrady, které přímo vyzývají k odpočinku. Mnohé prohlídky jsou zaměřené i na dětské návštěvníky, ze kterých se rázem stanou princové a princezny. Aktuální tipy na výlety za zajímavými zámky najdete v naší široké nabídce.
Zajímá vás aktuální dění v regionu Zlínský kraj? Na portálu Kudyznudy.cz najdete tisíce novinek a tipů kam zrovna vyrazit. Prohlédněte si, co se právě odehrává ve světe kultury, památek, zážitků a turistiky. Stačí si jen vybrat z nepřeberného množství aktualit.

Vydejte se do kroměřížských zahrad za zvířecími obyvateli

Arcibiskupský zámek v Kroměříži kromě reprezentačních sálů či zámeckých sbírek nabízí návštěvu půvabných zahrad a zvířat v nich žijících. Podzámecká zahrada je zdarma přístupný krajinářský park, ve kterém najdete prvky baroka i romantismu, potůčky, rybníky, sochařskou výzdobu a drobné stavby. A pokud budete v zahradě s dětmi, určitě neminete zookoutek s opicemi a minihospodářství s dalšími zvířaty.
Zlínský kraj | Památky

Zámek Buchlovice opět ovládla Tulipománie

Zámek Buchlovice se těší na své návštěvníky! Zámecká zahrada je veřejnosti otevřena již od března a interiéry zámku jsou přístupné o víkendech a svátcích. Na Velikonoce zámek připravil oblíbenou výstavu tulipánů – Tulipománie je určená všem milovníkům květin. Výstavu tvoří asi 1800 kusů tulipánů, k vidění je na 50 druhů tulipánů, včetně Rembrandtových oblíbených druhů. Akce potrvá až do Velikonočního pondělí.
Zlínský kraj | Památky

Jaro probouzí památky Zlínského kraje

Památky Zlínského kraje se těší na své první návštěvníky, většina z nich otevírá své brány 1. dubna. Portál Kudy z nudu vám přináší, kam se můžete vydat na zajímavý výlet.
Zlínský kraj | Památky

Hrad Buchlov zve o Velikonocích na prohlídky

Na hradě Buchlově stále probíhá rekonstrukce střechy hospodářských objektů na druhém nádvoří, přesto se již otevřel návštěvníkům a do svých interiérů láká také na Velikonoce, kdy bude otevřen i v pátek a v pondělí.
Zlínský kraj | Památky

Zámek Vizovice letos přichystal novinky i zajímavé akce pro své návštěvníky

Zámek ve Vizovicích otvírá v sobotu 2. dubna 2022 přesně úderem 10 hodiny. Na prohlídkové trase můžete jako novinku obdivovat portrétní miniaturu v koženém cestovním pouzdře, představující barona Rüdigera Stillfried-Ratenitz, příslušníka rodu Stillfriedů, vlastnících vizovický zámek od roku 1838. Portrét je umístěn v pracovně na základním prohlídkovém okruhu. Po komplikovaném restaurování se vrátil na základní prohlídkový okruh obraz Trojstěžník od neznámého holandského malíře. V jarních měsících budou mít návštěvníci možnost sledovat restaurování velkých rokokových kachlových kamen přímo v ložnici hraběte.
Zlínský kraj | Památky

Zámek Vizovice se připravuje na novou sezonu

Tak jako mnoho dalších i zámek ve Vizovicích otevře své brány 2. dubna 2022. Těšit se můžete na prohlídkové trasy reprezentativními prostory prvního patra zámku, soukromé pokoje a pro služebnictvo i prohlídky kaple. Jednou z hlavních novinek této sezóny je zpřístupnění zámku zájemcům o prohlídku v sobotu dopoledne. Od roku 1948, kdy se zámek otevřel veřejnosti, byla sobotní dopoledne rezervovaná pouze svatbám. Letos se však pokladna návštěvníkům otevře již v 9.30 hodin a provoz bude svatebním obřadům částečně přizpůsoben. Zájemci o prohlídku tedy nemusejí mít strach, že by se do zámku nedostali.
Zlínský kraj | Památky

Zámek v Buchlovicích se po zimě opět otevírá

Zámek v Buchlovicích se již těší na první letošní návštěvníky, jimž otevře podlouhé zimě své brány v sobotu 5. března. Zámecké interiéry můžete v březnu navštívit o víkendech, prohlídky se konají v 11:00, 13:00 a 15:00 hodin. Park je otevřen již od začátku března.
Zlínský kraj | Památky

#světovéČesko a zámek Nový Světlov: kouzlo novogotiky a sen jménem Miramare

Zamilovali jste si novogotické zámky a jejich romantický styl se spoustou arkýřů, věžiček a zubatých cimbuří? Sídla, která září do dálky jako vzácné šperky? Neplatí to jen pro Hlubokou nad Vltavou, Lednici nebo Hrádek u Nechanic, některé novogotické skvosty leží v hodně odlehlých místech a možná o nich ani nevíte. Pojďme je prozkoumat!
Zlínský kraj | Památky

#světovéČesko a zámek Vizovice: biskupská barokní rezidence, obrazárna a park

Vizovice, to je noblesní zámek s interiéry zařízenými ve stylu baroka, rokoka, empíru i biedermeieru. Vybrat si můžete z několika tras a po prohlídce se vydat třeba do zámeckého parku a do zámecké čokoládovny. Ale protože jste ve Vizovicích, byla by škoda vynechat další turistická lákadla – ano, máme na mysli návštěvnické centrum provoněné slivovicí, galerii, kde se budete cítit jako u babičky anebo supermoderní pavilon z výstavy EXPO 2015.
Zlínský kraj | Památky

Památky ve Zlínském kraji letos prodlouží sezónu až do listopadu

Kvůli epidemii koronaviru se letos zpozdí návštěvnická sezóna na hradech a zámcích. Ve Zlínském kraji proto chtějí památkáři turistům situaci kompenzovat prodloužením sezóny. Ta by měla letos trvat do listopadu a je možné, že bude na památkách otevřeno i v pondělí, které je v běžném režimu zavíracím dnem.
Zlínský kraj | Památky

Vydejte se za betlémy na zámek do Vizovic

Zámek Vizovice v závěru roku na pár dní pootevře své brány veřejnosti. V zámecké kapli se můžete prohlédnout již tradiční výstavu betlémů. Prostory kaple budou veřejnosti přístupné od 22. do 29. prosince, vždy mezi 13:30 a 16:30 hodin. Ve výstavních prostorách připravil zámek také tradiční vánoční výstavu, tentokrát nazvanou Vánoční pelíšek. Mimo expozic na zámku stojí za vidění také vizovická Vánoční výstava v Galerie Mariette.
Zlínský kraj | Památky

Vizovický zámek zve do pelíšku

Vizovický zámek připravil tradiční vánoční výstavu, tentokrát nazvanou Vánoční pelíšek. Tématem jsou vánoční filmy a pohádky. Kurátoři výstavy si jich pro vás připravili 16 a vybrali z nich typické předměty, kostýmy a hlášky. A abyste se řádně odreagovali, nečekejte u výstavy popisky – schválně, jestli sami poznáte všech šestnáct filmů. Výstava na zámku se poprvé otevře v sobotu 14. prosince a potrvá až do 29. prosince.
Zlínský kraj | Památky