ÚvodAktualityHolešovská Regata vás pobaví nejen netradičními plavidly, ale také skvělou muzikou
Památky

Holešovská Regata vás pobaví nejen netradičními plavidly, ale také skvělou muzikou

  • 20. června 2024
To nejlepší z české i slovenské hudby, ale také soutěž netradičních plavidel, zábavu pro děti, show Leoše Mareše nebo speciální živé vydání televizní talk show 7 pádů Honzy Dědka: to vše přinese 12. ročník Holešovské Regaty, který se bude konat v pátek 21. a sobotu 22. června 2024 v zahradách zámku Holešov na Kroměřížsku.
RegataDvanáctý ročník Holešovské regaty, festivalu pro celou rodinu, proběhne v pátek a v sobotu 21. a 22. červnazahradách zámku v Holešově. Hlavními hvězdami letošního ročníku jsou hned dva letošní držitelé Ceny Anděl: Zpěvák roku David Koller a Objev roku Tereza Balonová, k tomu Monkey Business, Desmod, Janek Ledecký, Pokáč, Kapitán Demo, Fleret, The Silver Spoons či Circus Problem. Zpestřením festivalu budou bubenické happeningy mezi diváky. Letošní novinkou v doprovodném programu je talk show 7 pádů Honzy Dědka, při níž známý moderátor během sobotního odpoledne vyzpovídá Janka Ledeckého a herce Josefa Poláška, Jaromíra Noska a Robina Ferra z Tří tygrů. Závěrečná tečka za festivalem letos mimořádně nebude koncertní, ale bude jí DJ-show v podání Leoše Mareše, kterou zakončí oblíbený ohňostroj.
 

Soutěž netradičních plavidel a přejezd vodní lávky

Holešovská Regata je mimořádná také místem konání přímo u barokního zámku Holešov, který bývá díky zahradám protkaným vodními kanály ve tvaru Neptunova trojzubce přezdíván Moravské Versailles. Právě na vodních kanálech budou v sobotu opět soutěžit netradiční plavidla a odvážlivci se utkají o titul Mistra světa v přejezdu holešovské vodní lávky na kole. Pro děti je na festivalu připravena spousta zábavy zdarma: v zahradách budou taneční a sportovní aktivity, na vodních kanálech aqua zorbing, na nádvoří zámku se chystají tvořivé dílny a ti nejmenší se vyřádí na pirátském skákacím hradě.

holešovská regataVedle hudebních lákadel nabízí Holešovská regata také spoustu zajímavých doprovodných programů. K Holešovské Regatě patří třeba i projížďky na dračích lodích a další atrakce, které jsou pro diváky v areálu vždy zcela zdarma. Na zámecké louce budou probíhat také workshopy ve slackline pod dohledem mistrů světa v této atraktivní disciplíně, jejichž umění si diváci budou moci vychutnat i při několika exhibičních vystoupeních mezi hudebním programem. Samozřejmě nebude chybět ani divácky oblíbený přejezd vodní lávky.

Holešovská regataNejpopulárnějším bodem programu je ovšem soutěž netradičních plavidel. Výtvory, které poslední roky na vodní hladinu Regaty vyplouvají, jsou skvostná řemeslná díla, není to jen pár prkýnek stlučených k sobě, ale dokonalé a originální lodě. Stalo se už tradicí, že se přihlašují i řemeslné střední a základní školy, jejichž žáci plavidla vyrábějí v rámci vyučování. Návštěvníci festivalu mají letos opět postaráno o netradiční zážitek. Protože kanál zámeckých zahrad v Holešově má omezenou propustnost, počet soutěžících plavidel je omezen na celkový počet 25 lodí.

Vstupenky na Holešovskou Regatu jsou v prodeji v sítích Ticketportal a GoOut. Jednodenní vstupenka pro dospělé vyjde na 790 Kč, pro děti do 15 let jen 390 Kč. Dvoudenní permanentka stojí 1090 Kč pro dospělého a 590 Kč pro děti. Děti do 7 let mají vstup na festival v doprovodu rodičů zdarma.
Zámek v Holešově s hvězdárnou Památky

Zámek v Holešově s hvězdárnou

Přijďte navštívit překrásný barokní zámek Holešov. Budete mít jedinečnou možnost prohlédnout si překrásné zrekonstruované i nezrekonstruované historické prostory zámku. Uvidíte také zámeckou hvězdárnu, ve které vás uvítá hvězdář v barokním kostýmu jako průvodce, je zde také studovna.

Zámecký park Holešov Příroda

Zámecký park Holešov

Rozsáhlý zámecký park začal postupně vznikat od poloviny 17. století, kdy zde hrabě František Antonín Rottal založil zahradu a bažantnici. Dnes se rozkládá na 62 ha plochy, z níž 1,65 ha tvoří vodní plocha.

Další aktuality

Vychutnejte si festival česneku na zámku Buchlovice

Festival česneku je akce pro celou rodinu se spoustou zábavy, občerstvením ale také poučením. Je určena pro zastánce tradičního pěstování vysoce kvalitního česneku na Uherskobrodsku, stoupence tradičních řemesel a kultury a také pro gurmány vyznávající tradiční českou kuchyni. Nedílnou součástí festivalu je také „košt česneku“, kdy je prezentováno až 25 odrůd. Netradiční festival v duchu hesla "Česnek je hrdost a pýcha" proběhne v Buchlovicích 27. července 2024. Můžete zde ochutnat česnekový koláč, zúčastnit se soutěže "čichačů", nebo pletení česnekových copů.
23. červenec 2024 8:00
Zážitky, Zlínský kraj

V Holešově se chystá festival židovské kultury Ha-Makom

V Holešově opět proběhne tradiční Festival židovské kultury Ha-Makom. Letošní 24. ročník se koná od 23. do 27. 7. 2024 a zve všechny příznivce festivalu na pestrý program. Tradiční multižánrová nabídka je sestavena ze zajímavých přednášek, koncertů, prohlídek nebo čtení. Nechybí ani židovské pokrmy či oblíbená výuka židovských tanců.
22. červenec 2024 12:00
Kultura, Zlínský kraj

Česko mezi řádky: Slovácko sa súdí, Slovácko sa nesúdí a Zdeněk Galuška

Host do domu – čagan do ruky, Kačena za třicet tisíc, Púťové tajemství v itrnici nebo Herodes – to býl král! To je jen malý výběr povídek Zdeňka Galušky, které vyšly v knížkách Slovácko sa súdí a Slovácko sa nesúdí. Možná je znáte i z televizního seriálu, v němž si hlavní role stařečka Pagáče a jeho nerozlučného druha Jury Kláska zahráli Jozef Kroner a Oldřich Velen.
20. červenec 2024 8:32
Gurmánská turistika, Zlínský kraj

V Bílých Karpatech vás čeká zážitkové léto: od růžové zahrady po kovářské výrobky

Kouzlo Bílých Karpat můžete letos objevovat prostřednictvím unikátního projektu Zážitkové léto 2024. Zve k objevování skrytých pokladů přírody, řemesel a umění prostřednictvím pestré palety aktivit, které připravují místní členové Společenství tvořivých lidí, Stvol. Nabízí vám nevšední zážitky i hlubší spojení s okolní krajinou i vnitřním světem.
19. červenec 2024 8:00
Zážitky, Zlínský kraj

Nejlepší koupání: tipy, kde se vykoupat ve Zlínském kraji

Sluníčko láká k vodě všechny milovníky koupání a vodních radovánek! Jestliže trávíte léto na Moravě, ať už doma, u babičky nebo dědy či jako turisté, inspirujte se tipy Kudy z nudy, které vám tantokrát doporučí, kde si užít parádní den u vody ve Zlínském kraji. Vybírat můžete z nabídky akvaparků, koupališť, biotopů... a spousty dalších míst.
17. červenec 2024 12:00
Letní sporty, Zlínský kraj

Pochutnejte si na Gulášfestu ve Valašském Meziříčí

Další ročník Gulášfestu je tady! Od čtvrtka 18. do soboty 20. července 2024 proběhne na fotbalovém stadionu ve Valašském Meziříčí. Festival během tří dnů nabízí návštěvníkům přes třicet druhů guláše a připraveny jsou také večerní koncerty. Letošní novinkou jsou degustační porce, můžete si tak dopřát menší porce a ochutnat ještě více druhů lahodných gulášů.
15. červenec 2024 20:01
Gurmánská turistika, Zlínský kraj

Pekařská sobota přinese do Rožnova pod Radhoštěm soutěž o nejlepší chleba a rohlík

Valašské muzeum v přírodě v Rožnově pod Radhoštěm zaplní v sobotu 20. července 2024 pekaři. Pekařská sobota naplní Dřevěné městečko vůní čerstvého chleba a přivítá pekařské firmy, které představí svůj sortiment – nabídnou nejen „běžné“ pečivo, tedy chléb a rohlíky, ale také sladké pečivo, koláče a cukroví. Pekaři se také zapojí do tradičních soutěží o nejlepší chleba a nejlepší rohlík. Zpestřením budou netradiční pekařské discipliny, tzv. pekařský trojboj.
15. červenec 2024 9:51
Gurmánská turistika, Zlínský kraj

Valašské muzeum v přírodě je v létě plné zážitků

Během prázdnin ožívá Valašské muzeum v přírodě v Rožnově nejrůznějšími programy pro děti i dospělé. Letní programovou nabídku ve skanzenu zpestřují zajímavé komentované prohlídky, bylinkové procházky, vyprávění valašských bájí a prázdninové tvoření a hraní. Tyto aktivity probíhají na Valašské dědině v rámci oživení všedních dnů. Novinkou je procházka s hajným pod názvem Léto na hájovně, kde se zájemci seznámí s jeho prací, pomůckami a příběhy o stromech, zvířatech a přírodě. V kuchyni pak můžete pomoci paní hajné, která vám ukáže pozapomenuté náčiní a recepty. Nechybí ani kouzelné bytosti z valašských pohádek. V Dřevěném městečku vystoupí cimbálové muziky odpoledne 18. 7. a 22. 8. a proběhne příběhová hra O pacholku Divínovi.
12. červenec 2024 8:00
Památky, Zlínský kraj