Úvod > Aktuality > Holešovské Regatě vás pobaví nejen námořníci na netradičních plavidlech
Holešovské Regatě vás pobaví nejen námořníci na netradičních plavidlech
"> ">
Památky

Holešovské Regatě vás pobaví nejen námořníci na netradičních plavidlech

  • Vydáno20. června 2019
Magická jezera ve francouzské části zámecké zahrady v rámci Holešovské Regaty budou koncem týdne opět brázdit netradiční bizarně recesistická plavidla nejrůznějších typů a velikostí. Devátý ročník největšího rodinného festivalu v zemi se letos uskuteční 21. a 22. června v tradičních prostorách zahrad a zámku Holešov a opět nabídne atraktivní hudební i doprovodný program pro celou rodinu.
RegataDevátý ročník Holešovské regaty, festivalu pro celou rodinu, proběhne v pátek a v sobotu 21. a 22. červnazahradách zámku v Holešově. Hlavními hvězdami letošního ročníku jsou Hlavními hvězdami budou Tublatanka, Jelen, Vašo Patejdl, Desmod, Wohnout, Richard Krajčo, Tata Bojs, Ondřej Havelka a jeho Melody Makers, Genius Locci, Lucie Redlová a další.

Vedle hudebních lákadel nabízí Holešovská regata také spoustu zajímavých doprovodných programů. K Holešovské Regatě patří třeba i projížďky na dračích lodích a další atrakce, které jsou pro diváky v areálu vždy zcela zdarma. Na zámecké louce budou probíhat také workshopy ve slackline pod dohledem mistrů světa v této atraktivní disciplíně, jejichž umění si diváci budou moci vychutnat i při několika exhibičních vystoupeních mezi hudebním programem. Samozřejmě nebude chybět ani divácky oblíbený přejezd vodní lávky.

LoutkyNa zámeckém nádvoří vznikne vedle menšího pódia, na kterém vystoupí místní kapely, také dětská zóna se spoustou atrakcí, například loutkovým divadlem, které bude malou ukázkou z probíhající výstavy Loutky a loutková divadla v prostorách Zámku Holešov. V rámci výstavy mohou návštěvníci zhlédnout tisíc originálních exponátů a dvacet historických loutkových divadel. Vstupné na výstavu loutek i na další aktuální výstavy probíhající v holešovském zámku bude pro návštěvníky Holešovské regaty tradičně za poloviční ceny.

Holešovská regataNejpopulárnějším bodem programu je ovšem soutěž netradičních plavidel. Výtvory, které poslední roky na vodní hladinu Regaty vyplouvají, jsou skvostná řemeslná díla, není to jen pár prkýnek stlučených k sobě, ale dokonalé a originální lodě. Stalo se už tradicí, že se přihlašují i řemeslné střední a základní školy, jejichž žáci plavidla vyrábějí v rámci vyučování. Návštěvníci festivalu mají letos opět postaráno o netradiční zážitek. Protože kanál zámeckých zahrad v Holešově má omezenou propustnost, počet soutěžících plavidel je omezen na celkový počet 25 lodí.

Vstupenky na Holešovskou Regatu jsou v prodeji v sítích Ticketportal a GoOut. Jednodenní vstupenka pro dospělé vyjde na 450 Kč, pro děti do 15ti let jen 250 Kč. Dvoudenní permanentka vyjde na 750 Kč pro dospělého a 400 Kč pro děti. Děti do 7 let mají vstup na festival v doprovodu rodičů zdarma.
Zámek v Holešově s hvězdárnou

Zámek v Holešově s hvězdárnou

Přijďte navštívit překrásný barokní zámek Holešov. Budete mít jedinečnou možnost prohlédnout si překrásné zrekonstruované i nezrekonstruované historické prostory zámku. Uvidíte také zámeckou hvězdárnu, ve které vás uvítá hvězdář v barokním kostýmu jako průvodce, je zde také studovna.

Další aktuality