Úvod > Aktuality

Aktuality Zlínský kraj

Lákají vás mosty, lávky, vodojemy, rozhledny, železnice, přehrady a další technické památky? Z nepřeberného množství na portálu Kudy z Nudy si vybere opravdu každý. Tatínky jistě nadchne letecké muzeum v Kunovicích, děti potěší dobrodružná projížďka parním vlakem na některé z mnoha tratí v celém Česku a maminky si mohou odpočinout u zpívající fontány v Mariánských Lázních. A pro ty nejodvážnější tu máme technické památky jako protiatomové kryty, nacistické podzemí nebo bývalé celnice, které vám zaručeně zvednou hladinu adrenalinu v krvi.
Zajímá vás aktuální dění v regionu Zlínský kraj? Na portálu Kudyznudy.cz najdete tisíce novinek a tipů kam zrovna vyrazit. Prohlédněte si, co se právě odehrává ve světe kultury, památek, zážitků a turistiky. Stačí si jen vybrat z nepřeberného množství aktualit.

Letecké muzeum v Kunovicích má nově ve své sbírce letoun Jak 40

Do Leteckého muzea v Kunovicích přibyl v posledních dnech nový exponát – jedná se o letoun Jakovlev Jak 40, který sloužil velmi dlouho ve Vzdušných silách Armády ČR. Letadlo získalo od armády Technické muzeum v Brně, které jej v rámci dlouhodobé spolupráce se slováckým Leteckým muzeem zapůjčilo do Kunovic. Stroj budou mít fandové letectví poprvé možnost vidět příští rok na jaře v areálu muzea.
Zlínský kraj | Památky

#světovéČesko a výlet s donem Quijotem za větrnými mlýny

Česko je zemí větrných mlýnů – a navíc jejich počet se utěšeně rozrůstá. Zatímco na přelomu tisíciletí bylo starých velikánů s větrnými lopatkami jen pár, dnes jich po kopcích stojí desítky. Slouží jako muzea, neobvyklé chalupy anebo jen tak pro radost místním, kteří je obnovili jako vzpomínku na větrnou minulost svých vesnic a městeček.
Zlínský kraj | Památky

V sobotu se po rekonstrukci otevře větrný mlýn ve Velkých Těšanech

Větrný mlýn ve Velkých Těšanech se po delší rekonstrukci opět otevírá široké veřejnosti, a to v sobotu 1. září 2018. Přijďte se podívat, jak se lopatky mlýna po dlouhých letech znovu roztočí!
Zlínský kraj | Památky

V kunovickém muzeu se v pátek večer rozsvítí letoun Naganský expres

Bývalý vládní letoun Tu-154, nazývaný Naganský expres, na jehož palubě slavili čeští hokejisté v roce 1998 olympijské zlato, se v pátek 3. srpna večer slavnostně rozsvítí v Leteckému muzeu v Kunovicích poblíž Uherského Hradiště. Slavné letadlo se stane novým exponátem leteckého muzea a nejpozději od 6. 8. 2018 bude interiér TU-154M přístupný veřejnosti v rámci běžné otvírací doby a vstupného.
Zlínský kraj | Památky