Úvod > Aktuality > Podzemí zámku v Uherském Ostrohu vás zavede do jiných světů
Podzemí zámku v Uherském Ostrohu vás zavede do jiných světů
"> ">
Památky

Podzemí zámku v Uherském Ostrohu vás zavede do jiných světů

  • Vydáno19. června 2019
Původně vodní hrad střežící obchodní stezku spojující Uhry s Prahou byl v 15. století přestavěn na renesanční zámek. Do něj lze dnes nahlédnout formou prohlídky historických interiérů či věže. V zámeckém sklepení objevíte unikátní expozice, které vás zavedou do jiných světů...
Unikátní expozice v podzemí ostrožského zámku nemá v České republice obdoby. Prohlídková trasa se skládá z několika místností, kde děti i dospělí zapomenou na vnější svět a nechají se unést interaktivní hrou okamžiku.
 

Křišťálová jeskyně a Atlantida

Křišťálová jeskyněPrvním sílem je Křišťálová jeskyně. Jako inspirační zdroj pro vytvoření první místnosti slouží fakt, že při zvýšení říční hladiny se podzemí zámku zaplavuje. Tématem je voda, jejíž transparentnost a křehkost se odráží ve skleněné kapce. Jednotlivé kapky pak vytvářejí masu tekoucí vody. Voda je symbolem života a stejně jako světlo, bude se rozlévat a prosakovat skrze celou klenbu. Stejně jako v jeskyních narůstají krápníky, tato místnost se každým rokem rozrůstá a žije.

Interaktivní expozice Paměť světa – Atlantida zachycuje na pozadí iluze podmořského světa základní poselství, ve kterém světlo proniká časem a prostorem. Je nositelem života a základním principem trvajícím od vzniku světa, starých civilizací až do současnosti. Druhá část 3D interaktivní expozice nabízí jedinečnou možnost "vstoupit do obrazu", stát se jeho součástí, ocitnout se uprostřed hry světla, ztratit se v zrcadle, zažít pocit 3D prostoru nebo objevovat skrytý poklad.
 

Planeta jednorožců a letošní novinky

planeta jednorožcůV podzemí zámku dokonce najdete vstup na planetu jednorožců Lukuma. Vizualizace představy je založena na využití světelného efektu a kombinaci vhodných materiálů, zvuků a živlů. Cílem je, aby návštěvník, který vkročí na tuto planetu, pocítil smír a lásku.

Novinkami těchto expozic jsou Rozhledna a Nesmírná věž. K realizaci byly využity dubové trámy, které dlouhé roky sloužily jako lávka přes řeku Moravu. Věž pod zemí a pravděpodobně nejníže položená rozhledna na světě vás přesvědčí, že vnější prostor kolem povrchu objektů není totožný s prostorem za bariérou.

Expozice je v červnu otevřena od úterý do pátku 13:00 – 16:00 hodin, o víkendu 10:00 – 17:00 hodin (s polední přestávkou 12:00 – 14:00 hodin). V červenci a srpnu je pak otevřeno denně mimo pondělí 10:00 – 17:00 hodin. Vstupné pro dospělé je 80 Kč, studenti a důchodci zaplatí 60 Kč a rodinné vtsupné vyjde na 250 Kč (2 dospělí, 2 děti).
Zámek v Uherském Ostrohu – historické prostory s Křišťálovou jeskyní

Zámek v Uherském Ostrohu – historické prostory s Křišťálovou jeskyní

Původně vodní hrad střežící obchodní stezku spojující Uhry s Prahou byl v 15. století přestavěn na renesanční zámek. Do něj lze dnes nahlédnout formou prohlídky historických interiérů či věže. V zámeckém sklepení objevíte unikátní expozice, které vás zavedou do jiných světů.