Úvod > Aktuality

Aktuality Zlínský kraj

Na seznamu světového kulturního a přírodního dědictví UNESCO figuruje dvanáct zajímavých míst a památek z České republiky. Znáte je všechny? Nebo navštivili jste alespoň některé z nich? Kudy z nudy vám poradí, které byste rozhodně neměli vynechat. Historické centrum Prahy, Českého Krumlova nebo Telče, nádherné zámecké zahrady v Kroměříži, chrám sv. Barbory v Kutné Hoře, zámek Litomyšl, vesnická rezervace Holašovice, Lednicko-valtický areál, ale třeba i vila Tugendhat v Brně a další architektonické skvosty právem patří mezi památky UNESCO, které rozhodně stojí za návštěvu. Vyrazte sami nebo s rodinou a obdivujte dokonalá umělecká díla.
Zajímá vás aktuální dění v regionu Zlínský kraj? Na portálu Kudyznudy.cz najdete tisíce novinek a tipů kam zrovna vyrazit. Prohlédněte si, co se právě odehrává ve světe kultury, památek, zážitků a turistiky. Stačí si jen vybrat z nepřeberného množství aktualit.

Skleníky Květné zahrady v Kroměříži opět rozkvetly kaméliemi, přijďte se podívat!

Ve sklenících v Květné zahradě, která figuruje na seznamu památek UNESCO, opět po roce vykvetly vzácné kamélie. Od pondělí 13. února 2023 bude probíhat tradiční výstava kamélií, letos s podtitulem „Kamélie v evropském umění“. Půvabné rostlinky se staly součástí expozic ve Velkém a Palmovém skleníku. V Kroměříži zkušení zahradníci pěstují na čtyři desítky exemplářů, které jsou staré více než sto let.
Zlínský kraj | Památky

#světovéČesko a Kroměříž: zámek, renesanční libosad a příběhy z celého světa

Bruegel, van Dyck, Tizian, Angelika, Mozart, Foucault a desítky dalších osobností by vám potvrdily, že Kroměříž je skutečně světová. Ve městě s téměř devítisetletou historií totiž téměř na každém kroku čekají překvapení, inspirovaná příběhy z celé Evropy.
Zlínský kraj | Památky

#světovéČesko a Lidový rok: Jízda králů aneb velkolepá slavnost, zapsaná na seznamu UNESCO

Květen je měsíc lásky: patří k němu stavění velké máje i malých májek, polibky a tance pod kvetoucími stromy, malování chodníčků lásky i čtení veršů z Máchova Máje. A také Jízdy králů, které v roce 2021 slaví deset let od zápisu na seznam UNESCO, prvomájové výlety, pikniky a téměř zapomenutý svátek Letnice.
Zlínský kraj | Památky

Vánoce na Arcibiskupském zámku v Kroměříži nabídnou slavnostní zážitky

Vánočně vyzdobené reprezentační sály zámku můžete navštívit i v období od 26. do 31. prosince 2018. Přístupné budou nejen reprezentační sály, ale i zámecká věž a Květná zahrada. prohlídky. Otevřeno bude vždy od 11:45 do 16:00 hodin. Začátek prohlídek je vždy ve 12, 13, 14 a v 15 hodin, délka každé prohlídky je 60 minut. Cena prohlídky je 170 Kč.
Zlínský kraj | Památky

Kroměříž chystá na první víkend v září speciální program

Správa Arcibiskupského zámku v Kroměříži opět připravila bohatý program na Třetí ročník festivalu barokní kultury v kroměřížském Libosadu i letos okouzlí programem, který vás vtáhne do radovánek našich předků. Květná zahrada tento víkend ožije divadelními představeními, koncerty, operou, baletem, ohňostroji a chybět nebudou ani volně přístupné doprovodné hry nebo workshopy pro rodiny s dětmi.
Zlínský kraj | Památky

Novinkou letošní sezony na Arcibiskupském zámku a v zahradách v Kroměříži je vstupenka VIA ARTIS

Návštěvníci Arcibiskupského zámku mohou v letošní sezóně využít nabídku a zakoupit si za 490,- Kč celoroční přenosnou vstupenku VIA ARTIS, která platí na 12 vstupů. A navštívit mohou zámeckou obrazárnu, mincovnu, Orlovnu a taky Květnou zahradu. Vstupenka jim taky otevře dveře na festival zahraničních mládežnických koncertů AD ASTRA a vybrané koncerty festivalu Hudba v zámku a v zahradách.
Zlínský kraj | Památky

Vivat Amadeus a hudba v zahradách i na zámku – to je Kroměříž

Když před dvěma lety v Kroměříži slavili 750 let trvání města, zároveň si připomněli třicet let od doby, kdy se na zdejším zámku natáčel film Amadeus. Právě tehdy vznikl nový festival, který každý rok skládá hold životu i dílu W. A. Mozarta. Na jeho třetí ročník vás zve portál Kudy z nudy.
Zlínský kraj | Památky

Cestou ve stínu antických mýtů se projdete na zámku v Kroměříži

O další prohlídkovou trasu se v letošní sezóně rozšířila nabídka Arcibiskupského zámku v Kroměříži. Nová trasa VIA ARCADIA doplňuje současné nabízené prohlídky VIA UNESCO, VIA RESIDENTIA a VIA ARTIS.
Zlínský kraj | Památky