Úvod > Aktuality

Aktuality Zlínský kraj

Archeologie je věda studující minulé lidské společnosti prostřednictvím nálezů jejich ostatků a výtvorů. Nejedná se ale o žádnou nudu, nýbrž o dobrodružnou práci v terénu, kterou si nyní můžete vyzkoušet i vy. Navštivte například známý archeopark v Pavlově, prohlédněte si jedinečné paleolitické sídliště a naučte se něco nového o životě našich předků v době lovců mamutů. Tajemství archeologie vám odhalí také magická opidia a hradiště nebo Menhiry a další kamenné megalitické stavby, které představovaly již odpradávna velmi silná energetická místa. Kudy z nudy vás vezme na výlet za poznáním. Vyberte si jedno z námi aktuálně doporučovaných míst.
Zajímá vás aktuální dění v regionu Zlínský kraj? Na portálu Kudyznudy.cz najdete tisíce novinek a tipů kam zrovna vyrazit. Prohlédněte si, co se právě odehrává ve světe kultury, památek, zážitků a turistiky. Stačí si jen vybrat z nepřeberného množství aktualit.

Archeoskanzen v Modré láká na sladký program a ochutnávku medovin

Milujete med? Nenechejte si ujít nabídku Dne medu a medoviny v Archeoskanzenu Modrá u Uherského Hradiště. Uskuteční se v sobotu 28. srpna 2021. Program pro děti i dospělé doplní medové menu v celém areálu.
Zlínský kraj | Památky

V archeoskanzenu Modrá se strhne velkomoravská bitva o Veligrad

Archeoskanzen v Modré pravidelně ožívá nejrůznějšími akcemi. Letošní srpen nabídne návštěvníkům opět atraktivní zážitky. Pro tento víkend 7. a 8. srpna bude opět připraven zajímavý a bohatý program – 16. ročník historického festivalu spojeného s velkomoravskou bitvou Veligrad 2021. V průběhu obou dnů je připraven bohatý doprovodný program s ukázkami řemesel, bojové ukázky, lukostřelba, dobové tržiště, soutěže pro děti i dospělé a mnoho dalších. Vrcholem sobotního i nedělního programu bude rekonstrukce bitvy.
Zlínský kraj | Památky

Velkomoravské odpoledne a Noc s Metodějem chystá Uherské Hradiště

Výšina sv. Metoděje v Uherském Hradišti se v pátek 7. června 2019 stane místem věnovaným připomenutí časů Velkomoravské říše, doby, která je významným obdobím naší historie. Akce pro dospělé i děti, která má za cíl navodit především atmosféru období Velké Moravy, se uskuteční už posedmé. Open air akce se uskuteční od 16.30 do 22.00 hodin a vstupné je zdarma.
Zlínský kraj | Památky

Poznejte dědictví Velké Moravy v Modré

Ve skanzenu v Modré na Zlínsku jsou k vidění nejen obytné části, prostory pro vzdělání a písemnictví i zázemí školy s originálními nálezy z doby Velké Moravy. Návštěvníci skanzenu budou příjemně překvapeni věrohodnou replikou bývalé školy písemnictví z 9. století. Archeoskanzen Modrá zaujme návštěvníky všech věkových kategorií. Na své si tu přijdou jak nejmenší děti, které zaujmou volně pobíhající prasátka, kozy, slepice, ovečky nebo oslík Figo. Pro starší děti je zde například možnost lukostřelby a spousta zajímavých věcí je u nás i pro zvídavé rodiče. Vítání jara ve skanzenu proběhne už 20. března. Nudit se v areálu rozhodně nebudete!
Zlínský kraj | Památky

Vydejte se na vampýry do Památníku Velké Moravy ve Starém Městě

Kdo je označován za vampýry a co po nich zůstalo na Slovácku – to se dozvíte z výstavy umístěné v Památníku Velké Moravy ve Starém Městě u Uherského Hradiště. Nachází se zde ukázky nálezů kostrových hrobů tzv. "vampýrů" nalezené v regionu, které se vymykají běžnému pohřebnímu ritu 9. až 10. století.
Zlínský kraj | Památky

V Uherském Hradišti si jen do neděle prohlédnete vzácné slovanské šperky

Pouze do neděle 29. března je v Centru slovanské archeologie k vidění unikátní výstava s názvem Čím se krášlily kněžny. Jde o výběr originálů velkomoravských ženských zlatých šperků ze Starého Města a Uherského Hradiště, které se vystavují jen velmi ojediněle.
Zlínský kraj | Památky