!

Upozornění: Vzhledem k aktuálním vládním opatřením jsou akce a provoz turistických cílů výrazně omezeny. Doporučujeme před vlastní návštěvou ověření u organizátora.

Úvod > Aktuality > Vydejte se za betlémy na zámek do Vizovic
Vydejte se za betlémy na zámek do Vizovic
"> ">
Památky

Vydejte se za betlémy na zámek do Vizovic

Vydáno 18. prosince 2019
Zámek Vizovice v závěru roku na pár dní pootevře své brány veřejnosti. V zámecké kapli se můžete prohlédnout již tradiční výstavu betlémů. Prostory kaple budou veřejnosti přístupné od 22. do 29. prosince, vždy mezi 13:30 a 16:30 hodin. Ve výstavních prostorách připravil zámek také tradiční vánoční výstavu, tentokrát nazvanou Vánoční pelíšek. Mimo expozic na zámku stojí za vidění také vizovická Vánoční výstava v Galerie Mariette.
Betlémy VizoviceTradiční vánoční zastavení v kapli zámku Vizovice u betlémů a vánočních stromků vzniklo před více než dvaceti lety. Stalo se neodmyslitelnou součástí prožití vánočního času nejenom pro místní obyvatele, ale každoročně si je nenechají ujít lidé ze širokého okolí.

Většina betlémů, které si budete moci na letošní výstavě prohlédnout, jsou na zámku na své první návštěvě. Uvidíte tři betlémy zapůjčené z Muzea regionu Valašsko na Vsetíně, pak také betlém pana Dobrého, který byl v kapli k vidění před čtyřmi lety. A již tradičně dřevěný betlém, který zámku darovala rodina Karla Jančíka z Vizovic. Betlémy jsou v kapli vystaveny 22. prosince a potom od 24. do 29. prosince 2019, vždy od 13:30 do 16:30 hodin.

Mimo expozic na zámku stojí za vidění také Vánoční výstava v Galerie Mariette, kde se zde můžete dozvědět, jaké jsou nové trendy ve zdobení stromků, ukázána je zároveň klasická vánoční výzdoba. V předním sále galerie můžete spolu s dětmi obdivovat nejrůznější skleněné postavičky – baňky medvídky, kočky, domečky, Mikuláše, šišky a řadu dalších. Výstavu výhradně českých a moravských vánočních ozdob doplňuje také kuchyňský koutek plný tuzemských vykrajovátek, keramických mís a forem na bábovky, či vánočky.

vánoční kouleOd soboty 14. prosince do neděle 29. prosince 2019 je na zámku ve Vizovicích k vidění výstava "Vánoční pelíšek". Můžete si pod tímto názvem představit spoustu témat spojených s vánocemi, můžete si také myslet, že tím vybízíme ke zmírnění předvánočního shonu a zalezení "do duchen". Což určitě doporučujeme, ale procházka nebo výlet na tuto výstavu vám jistě taky udělá dobře na duši. Tématem jsou totiž vánoční filmy a pohádky. Navymýšleli si jich tu pro vás 16 a vybrali z nich typické předměty, kostýmy a hlášky. A abyste se řádně odreagovali, nečekejte u výstavy popisky - schválně, jestli sami poznáte všech šestnáct filmů!
Zámek Vizovice - bohaté interiéry se sbírkou děl nizozemských malířů

Zámek Vizovice - bohaté interiéry se sbírkou děl nizozemských malířů

Zámek z poloviny 18. století nabízí prohlídku bohatě vybavených barokních a klasicistních interiérů s velmi významnou sbírkou obrazů a grafik. Součástí areálu je i volně přístupná zámecká zahrada.