!

Upozornění: Vzhledem k aktuálním vládním opatřením jsou akce a provoz turistických cílů výrazně omezeny. Doporučujeme před vlastní návštěvou ověření u organizátora.

Úvod > Aktuality > Kroměříž chystá na první víkend v září speciální program
Kroměříž chystá na první víkend v září speciální program
"> "> ">
Památky

Kroměříž chystá na první víkend v září speciální program

Vydáno 2. září 2016
Správa Arcibiskupského zámku v Kroměříži opět připravila bohatý program na Třetí ročník festivalu barokní kultury v kroměřížském Libosadu i letos okouzlí programem, který vás vtáhne do radovánek našich předků. Květná zahrada tento víkend ožije divadelními představeními, koncerty, operou, baletem, ohňostroji a chybět nebudou ani volně přístupné doprovodné hry nebo workshopy pro rodiny s dětmi.
Čeká vás opravdu zážitkový program po oba víkendové dny. Ve všech prostorách zahrady si v rámci barokního festivalu užijete zpěv, hudbu, tanec, divadlo činoherní i loutkové, umění ohňostrůjců a bohatou nabídku herních aktivit pro děti i dospělé. 

Téměř tři roky trvala rekonstrukce kroměřížské Květné zahrady. Díky vzorové obnově financované z prostředků Evropské unie se návštěvníkům v roce 2014 otevřely také nové části Květné zahrady, jako jsou Králičí kopec, Ptáčnice, Pstruží rybníky či Holandská a Pomerančová zahrada. Kroměřížský Národní památkový ústav společně s Muzeem umění Olomouc chtěli rekonstruovanou zahradu naplnit novým atraktivním programem. A jeho vrcholem se stal festival barokní kultury Hortus Magicus.

Po oba dny konání festivalu můžete také využít nabídky stálého programu Květné zahrady. Projděte si nádherné prostory Libosadu v rámci komentovaných prohlídek, pobavte se s celou rodinou při hrách, které budou připraveny ve všech prostorách Květné zahrady, využijte jedinečné příležitosti vyzkoušet si historické kostýmy a procházet se v nich zahradou stejně jako naši předkové v časech baroka. Připraveny budou také ukázky aranžování květin v Palmovém skleníku.

Atmosféru Květné zahrady neboli Libosadu si jistě užijete stejně tak jako hosté biskupa Karla z Lichtenschteinu-Castelcorna před více než třemi staletími.

Během celé soboty i neděle budou probíhat komentované prohlídky zahrady, tematické hry (edukační aktivity jinak), půjčování kostýmů a kostýmované improvizace.

Využijte návštěvy Květné zahrady a načerpejte také inspiraci pro výzdobu vašich domovů. Dozvíte se nejen základy o aranžování, ale budete mít možnost si popovídat se zkušenými floristy, díky čemuž třeba zjistíte, jak správně pečovat o řezané květiny, aby vám vydržely doma krásné co možná nejdéle.
Podzámecká zahrada v Kroměříži

Podzámecká zahrada v Kroměříži

Původně užitková a květinová zahrada se v 17. století proměnila v nádhernou barokní zahradu, architektonicky propojenou se zahradním průčelím zámku. Vzácné rostliny a dřeviny doplňují potůčky a rybníky, romantické malé stavby i originální sochařská výzdoba.

Květná zahrada v Kroměříži – půvabný Libosad

Květná zahrada v Kroměříži – půvabný Libosad

Při obnově města, zničeného třicetiletou válkou, vybudovali italští architekti F. Luchese a P. G. Tencalla na neplodné a bažinaté půdě za hradbami půvabnou pozdně renesanční zahradu. Prostředí zahrady je využíváno k výstavám, koncertům, slavnostem a především návštěvám návštěvníků.

Arcibiskupský zámek Kroměříž - rezidence olomouckých biskupů

Arcibiskupský zámek Kroměříž - rezidence olomouckých biskupů

V minulosti letní sídlo olomouckých arcibiskupů s obrazárnou a rozsáhlou knihovnou, památka UNESCO. Sněmovní sál bývá označován za jeden z nejkrásnějších rokokových interiérů v České republice, natáčel se tu například film Amadeus režiséra Miloše Formana.

Další aktuality

21.10.
2020
Za podzimními výhledy vyrazte na rozhlednu Miloňová

Za podzimními výhledy vyrazte na rozhlednu Miloňová

Východní Morava | Příroda
18.10.
2020
S dětmi do Beskyd: jak zdolat tisícovky?

S dětmi do Beskyd: jak zdolat tisícovky?

Východní Morava | Příroda