Úvod > Aktuality > Novinkou letošní sezony na Arcibiskupském zámku a v zahradách v Kroměříži je vstupenka VIA ARTIS
Novinkou letošní sezony na Arcibiskupském zámku a v zahradách v Kroměříži je vstupenka VIA ARTIS
"> "> ">
Památky

Novinkou letošní sezony na Arcibiskupském zámku a v zahradách v Kroměříži je vstupenka VIA ARTIS

  • Vydáno7. července 2015
Návštěvníci Arcibiskupského zámku mohou v letošní sezóně využít nabídku a zakoupit si za 490,- Kč celoroční přenosnou vstupenku VIA ARTIS, která platí na 12 vstupů. A navštívit mohou zámeckou obrazárnu, mincovnu, Orlovnu a taky Květnou zahradu. Vstupenka jim taky otevře dveře na festival zahraničních mládežnických koncertů AD ASTRA a vybrané koncerty festivalu Hudba v zámku a v zahradách.
Nová vstupenka VIA ARTIS stojí 490,- Kč je přenosná a je na 12 vstupů a platná po dobu jednoho roku.

Které památkové objekty v Kroměříži s ní můžete navštívit? Zámeckou obrazárnu, mincovnu, Orlovnu a samozřejmě Květnou zahradu. Současně je platná na vybrané kulturní akce (výstavy, koncerty anebo programy v Květné zahradě). Uplatnit ji můžete např. při návštěvě AD ASTRA – hudebního festivalu mládežnických koncertů a vybrané koncerty festivalu Hudba v zahradách a v zámku.

Vstupenka je dostání na pokladnách zámku, Květné zahrady a v mincovně.
 
Druhý ročník AD ASTRA – festivalu zahraničních mládežnických orchestrů bude probíhat v Kroměříži 19., 23., 29. a 31. července 2015 ve Sněmovním sále Arcibiskupského zámku. Vstupné na všechny koncerty je dobrovolné, neboť se jedná o charitativní koncerty. Výtěžek ze vstupného bude vložen do sbírky na obnovu Čínského pavilonu v Podzámecké zahradě v Kroměříži, památce UNESCO. Sbírku pořádá sdružení Czech National Trust o.p.s.
 
Arcibiskupský zámek v Kroměříži
Reprezentační palác a jeho zahrady byly rezidencí olomouckých biskupů a arcibiskupů. Na místě původního velkomoravského hradiska vznikl gotický hrad, později přestavený na renesanční. V třicetileté válce hrad zničen švédskými vojsky a na jeho místě byl postaven honosný raně barokní palác.

Komplex zahrad (Podzámecká zahrada a Květná zahrada) a zámku v Kroměříži byl roku 1995 zařazen mezi národní kulturní památky České republiky a od roku 1998 je zapsán na Seznam světového kulturního a přírodního dědictví UNESCO.
 
Arcidiecézní muzeum Kroměříž

Arcidiecézní muzeum Kroměříž

Arcidiecézní muzeum Kroměříž bylo založeno na sklonku roku 2006 jako součást Muzea umění Olomouc. Detašované pracoviště muzea sídlí na Arcibiskupském zámku v Kroměříži, v části severozápadního křídla zámku.

Podzámecká zahrada v Kroměříži

Podzámecká zahrada v Kroměříži

Původně užitková a květinová zahrada se v 17. století proměnila v nádhernou barokní zahradu, architektonicky propojenou se zahradním průčelím zámku. Vzácné rostliny a dřeviny doplňují potůčky a rybníky, romantické malé stavby i originální sochařská výzdoba.

Květná zahrada v Kroměříži – půvabný Libosad

Květná zahrada v Kroměříži – půvabný Libosad

Při obnově města, zničeného třicetiletou válkou, vybudovali italští architekti F. Luchese a P. G. Tencalla na neplodné a bažinaté půdě za hradbami půvabnou pozdně renesanční zahradu. Prostředí zahrady je využíváno k výstavám, koncertům, slavnostem a především návštěvám návštěvníků.

Arcibiskupský zámek Kroměříž – rezidence olomouckých biskupů

Arcibiskupský zámek Kroměříž – rezidence olomouckých biskupů

V minulosti letní sídlo olomouckých arcibiskupů s obrazárnou a rozsáhlou knihovnou, památka UNESCO. Sněmovní sál bývá označován za jeden z nejkrásnějších rokokových interiérů v České republice, natáčel se tu například film Amadeus režiséra Miloše Formana.

Arci-knížecí vodárna v Kroměříži

Arci-knížecí vodárna v Kroměříži

Jedinečná technická památka dokumentující úroveň vodárenské techniky z přelomu 19. a 20. století. Vodárna není přístupná k prohlídkám.

Další aktuality