Úvod > Aktuality > Vánoce na Arcibiskupském zámku v Kroměříži nabídnou slavnostní zážitky
Vánoce na Arcibiskupském zámku v Kroměříži  nabídnou slavnostní zážitky
"> "> "> ">
Památky

Vánoce na Arcibiskupském zámku v Kroměříži nabídnou slavnostní zážitky

  • Vydáno20. prosince 2018
Vánočně vyzdobené reprezentační sály zámku můžete navštívit i v období od 26. do 31. prosince 2018. Přístupné budou nejen reprezentační sály, ale i zámecká věž a Květná zahrada. prohlídky. Otevřeno bude vždy od 11:45 do 16:00 hodin. Začátek prohlídek je vždy ve 12, 13, 14 a v 15 hodin, délka každé prohlídky je 60 minut. Cena prohlídky je 170 Kč.
Vánoční atmosféru můžete zažít na Arcibiskupském zámku v Kroměříži, a to od 26. do
31. prosince 2018
.  Přístupné budou nejen reprezentační sály, ale i zámecká věž a Květná zahrada.

Dekorace  pro sváteční prohlídky vánočně vyzdobenými historickými sály zámku jsou už připraveny. Těšit se můžete nejen na vánoční stromečky a slavnostně prostřené tabule... Prohlídky se konají od 26. do 31. 12. 2018 vždy se vstupem ve 12, 13, 14 a 15 hodin, délka každé prohlídky je 60 minut. Z důvodu zvýšeného zájmu o tyto prohlídky vás prosíme, abyste si rezervovali preferovaný čas prohlídky v pokladně zámku na tel. čísle +420 608 199 470.

Za příznivého počasí budete moci rovněž vystoupat na zámeckou věž, a to v době od 12.00 do 15.30 hodin. Cena vstupného 60 Kč, děti do 15 let zdarma.
Podzámecká zahrada v Kroměříži

Podzámecká zahrada v Kroměříži

Původně užitková a květinová zahrada se v 17. století proměnila v nádhernou barokní zahradu, architektonicky propojenou se zahradním průčelím zámku. Vzácné rostliny a dřeviny doplňují potůčky a rybníky, romantické malé stavby i originální sochařská výzdoba.

Poutní stezky Východní Moravy: I. etapa Kroměříž – Velehrad

Poutní stezky Východní Moravy: I. etapa Kroměříž – Velehrad

Vydejte se na cestu spojující dvě nejvýznamnější poutní místa Moravy – Svatý Hostýn a Velehrad, poznejte dávnou historii naší země. Putování zahájíte v Kroměříži, městě památek UNESCO. Po sedmi dnech můžete putování zakončit na Velehradě, odkud bylo Slovanům před mnoha věky přineseno křesťanství.

Arcibiskupské zámecké víno Kroměříž – výrobce mešního vína již více než 750 let

Arcibiskupské zámecké víno Kroměříž – výrobce mešního vína již více než 750 let

Arcibiskupské zámecké sklepy v Kroměříži patří mezi nejstarší u nás i v celé Evropě a jsou součástí Arcibiskupského zámku v Kroměříži, památky UNESCO. Založeny byly ve 13. století za účelem výroby mešního vína, jenž se zde produkuje dodnes. Zájemci mají možnost komentovaných prohlídek a degustací.

Arcidiecézní muzeum Kroměříž

Arcidiecézní muzeum Kroměříž

Arcidiecézní muzeum Kroměříž bylo založeno na sklonku roku 2006 jako součást Muzea umění Olomouc. Detašované pracoviště muzea sídlí na Arcibiskupském zámku v Kroměříži, v části severozápadního křídla zámku.

Gotický kostel sv. Mořice v Kroměříži

Gotický kostel sv. Mořice v Kroměříži

Kostel svatého Mořice v Kroměříži je jedna z největších gotických staveb České republiky. Kostel je sídlem kolegiátní kapituly u sv. Mořice v Kroměříži. Ze severu k němu přiléhá komplex Arcibiskupského gymnázia napojený Mlýnskou branou na Arcibiskupský zámek.

Květná zahrada v Kroměříži – půvabný Libosad

Květná zahrada v Kroměříži – půvabný Libosad

Při obnově města, zničeného třicetiletou válkou, vybudovali italští architekti F. Luchese a P. G. Tencalla na neplodné a bažinaté půdě za hradbami půvabnou pozdně renesanční zahradu. Prostředí zahrady je využíváno k výstavám, koncertům, slavnostem a především návštěvám návštěvníků.

Arcibiskupský zámek Kroměříž – rezidence olomouckých biskupů

Arcibiskupský zámek Kroměříž – rezidence olomouckých biskupů

V minulosti letní sídlo olomouckých arcibiskupů s obrazárnou a rozsáhlou knihovnou, památka UNESCO. Sněmovní sál bývá označován za jeden z nejkrásnějších rokokových interiérů v České republice, natáčel se tu například film Amadeus režiséra Miloše Formana.