!

Upozornění: Vzhledem k aktuálním vládním opatřením jsou akce a provoz turistických cílů výrazně omezeny. Doporučujeme před vlastní návštěvou ověření u organizátora.

Úvod > Aktuality > Když za odpočinkem, tak do lázní!
Když za odpočinkem, tak do lázní!
">
Lázně a wellness

Když za odpočinkem, tak do lázní!

Vydáno 13. října 2009
Již staré národy znaly a účinně využívaly přírodních léčivých zdrojů. Léčebná místa vznikala okolo vývěrů minerálních a termálních vod a stejně tomu bylo i v případě ložisek rašeliny, slatiny či bahna. Lázně ovšem nejsou rozloženy po celém světě rovnoměrně a lázeňství v našem slova smyslu se stalo převážně evropskou záležitostí. A čím je ale naše lázeňství tak unikátní? Možná díky rozmanitosti léčby, možná díky nabídce nebo díky místu samu.
Kupříkladu lázně Libverda profitují z minerální vody nevyslovitelného jména (hydrogenuhličitanohořečnatovápenatého typu). Přestože se asi jedná o jedno z nejdelších u nás užívaných slov, zdejší voda léčí a to díky zvýšenému obsahu kyseliny křemičité. Prameny se využívají k pitným kůrám nebo přípravě léčivých a energických koupelí, které působí příznivě především na krevní oběh, nervový systém, srdce, cévy či kloubní a pohybový aparát. Významném léčebným prvkem je také malebném podhůří severního úpatí Jizerských hor. Svůj léčebný pobyt v lázních Libverda můžete obohatit tenisem, minigolfem, cyklovýlety, plaváním, fitnes nebo třeba kulečníkem. Podhorský terén také vybízí k pěší turistice i cykloturistice.
 
Zajímavou nabídku mají také Léčebné lázně Bohdaneč. Zde sázejí kromě tradičních procedur především na wellness a způsob, jakým si stále více lidí udržuje svou životní kondici. Můžete si tu vybrat z celé řady masáží, koupelí i zábalů v Relax centru pavilonu Bílý. Lázně nedaleko Pardubic, zasazené v překrásném parku, jsou díky rovinaté krajině ideálním místem pro cykloturistiku i turistiku. Kromě půjčovny a úschovny kol vám mohou lázně zprostředkovat najdete návštěvu 9 jamkového golfového hřiště nebo vyjížďky na koních.
 
Oázou klidu jsou pak lázně v Teplicích nad Bečvou. Jsou specialistou na kardiorehabilitaci a prevenci vzniku srdečních a mozkových příhod.Už nemusíte čekat na lékaře, až vám předepíše lázně. Stačí si rezervovat pobyt v některém ze zdejších lázeňských domů a vybrat si z široké nabídky pobytů zaměřených na léčbu a prevence, krásu a wellness nebo na víkendy relaxační a sportovní. Během svého pobytu pak můžete ochutnat z nabídky nejrůznější kulturních pořadů, koncertů, estrád, přednášek či besed. Výborným zpestřením může být návštěva Zbrašovské aragonitové jeskyně, nebo výlet po naučné stezce k rezervaci Hůrka s Hranickou propastí a jezírkem.
 
Lázně Hodonín jsou pak spíše lázněmi rodinného typu, kde se kvalitní léčba a profesionální péče snoubí s malebností Moravského Slovácka. Zdejší jodobromová vodablahodárně působí na pohybové ústrojí, stavy po úrazech, operacích, popáleninách nebo na neurologické nemoci a nemoci oběhového systému či gynekologické potíže. Procedury doplňují další rekondiční terapie. Relaxovat tu můžete i při turistice, vyjížďkách na kole či na koních. Nedaleké Sirnaté lázně v Ostrožské Nové Vsi, třebaže se stoletou tradicí, jsou také spíše lázněmi rodinného typu. Léčebné procedury tu jsou však založeny na sirných koupelích v přírodní minerální vodě. Lázně necelých osm kilometrů od Uherského Hradiště jsou vaší dobrou volbou a nejenom pro vaši dovolenou.
 
Máme také lázně, které nabízejí přinejmenším to samé, co velká lázeňská města a navíc i klidné prostředí uprostřed přírody. Takovým typem lázní jsou pak Velké Losiny. Celá desetiletí jsou vyhledávány především kvůli léčebným účinkům místních minerálních vod, ale také pro svoji příjemnou polohu v podhůří Hrubého Jeseníku. Pacienty lázní jsou především děti a dospělé s neurologickým onemocněním, dále děti s pohybovým a respiračním onemocněním. Kromě komplexní lázeňské péče nabízejí zdejší lázně rekondiční pobyty, rehabilitačních služby pro firmy nebo rehabilitační procedury pro širokou veřejnost. Vítaným zpestřením vašeho zdejšího pobytu bude návštěva nedalekého zámku nebo muzea výroby ručního papíru. Obdobné lázně, jsou také první radonové lázně světa Jáchymov. Sem také nemusí své klienty lákat, protože stovky spokojených a vracejících se pacientů jsou tou nejlepší reklamou. Pokud k věhlasu lázní připočteme ještě přítomnost nedalekých Krušných hor je jasné, že návštěvník si tu co do šíře nabídky nejrůznějších doplňkových aktivit nebude mít na co stěžovat.

Naše tipy:
Zajímavosti z okolí Lázní Libverda

Do Lázní Libverda můžete zajet nejen na léčebné pobyty. Prozkoumat můžete také okolí, ať již pěšky či na kole. Zajímavostí je restaurace Obří sud právě ve tvaru sudu.

Lázně Hodonín – 1. lázně jihomoravského kraje slaví 30 let

Lázně Hodonín leží v srdci Moravského Slovácka jihovýchodní Moravy. Kraje proslulého svébytným folklórem, cimbálovou muzikou, dobrým vínem, překrásnými kroji, řadou zajímavých turistických a historických míst. Pohodové lázně rodinného typu, v nichž se snoubí kvalitní léčba a profesionální péče s malebností zdejšího kraje, protkaného vinohrady a bohatým folklórem.

Léčebné lázně Jáchymov - specialista na léčbu pohybového aparátu a wellness
První radonové lázně na světě vás opět postaví na nohy a pomohou dlouhodobě od bolestí. 
Léčebné lázně Jáchymov - nejstarší radonové lázně na úpatí Krušných hor

Léčebné lázně Jáchymov - nejstarší radonové lázně na úpatí Krušných hor

Jáchymov je malé historické město v okrese Karlovy Vary, nedaleko hranic s Německem, 7 km od hraničního přechodu Boží Dar. Je sevřené ve dvou údolích pod nejvyšší horou Krušných hor-Klínovcem.

Sirnaté lázně - lázně v srdci Moravského Slovácka

Sirnaté lázně - lázně v srdci Moravského Slovácka

Klidné a malebné prostředí Sirnatých lázní v centru Moravského Slovácka, výborné účinky lázeňských i relaxačních procedur, procházky lázeňským parkem, výlety do okolí či posezení v některém ze stovek vinných sklípků této vinařské oblasti, to vše přispěje k regeneraci těla i psychiky.

Lázeňský hotel Eliška ve Velkých Losinách

Lázeňský hotel Eliška ve Velkých Losinách

Termální lázně Velké Losiny patří mezi nejznámější a nejstarší moravské lázně s dlouholetou tradicí. Historie lázeňství ve Velkých Losinách sahá až do 16. století. Dnešní lázně tak navazují na ty nejlepší tradice s využitím nejmodernějších léčebných postupů a metod.

Zdraví si udržuji a buduji ve Spa Resortu Libverda

Zdraví si udržuji a buduji ve Spa Resortu Libverda

Spa Resort Libverda se nachází v obci Lázně Libverda v malebném podhůří severního úpatí Jizerských hor, v nadmořské výšce 424 m n. m. u města Hejnice (25 km od Liberce). Díky své podhorské poloze a okolním smíšeným lesům je zde léto mírné a podzim suchý a teplý.