Úvod > Co chcete dělat? > Bertiny lázně – místo, kde pohladíme vaše tělo i duši
Bertiny lázně – místo, kde pohladíme vaše tělo i duši
"> "> "> "> "> "> ">
Přidat foto
Lázně a wellness

Bertiny lázně – místo, kde pohladíme vaše tělo i duši

Lázeňská péče v Třeboni má svou tradici trvání téměř 140 let. Lázně se zaměřují na léčbu poruch pohybového aparátu, léčebnou rehabilitaci a wellness. Součástí lázeňského komplexu je také Sportpark s venkovními kurty a tenisovou halou.

Bertiny lázně najdete v těsné blízkosti historického centra Třeboně. K nim náleží sportovní komplex zahrnující Pizza restaurant Top-Spin s krytou tenisovou halou i venkovními kurty, bowling a squash. Restaurace Adéla s konceptem otevřené kuchyně nabízí široký výběr čerstvých ryb a také posezení na terase u Zlaté stoky.

V roce 2020 rekonstruované Bertiny lázně leží v těsné blízkosti městské památkové rezervace a Zlaté stoky. Pro léčbu a k relaxaci se vhodně využívá přírodního léčivého zdroje slatiny, která je získávána z nalezišť v blízkém okolí Třeboně. Speciálně upravená slatina se používá ve formě koupelí nebo zábalů, při nichž je vyžíváno vysoké akumulační schopnosti a vyšší hustoty k postupnému a rovnoměrnému prohřátí těla nebo jeho částí. Výsledkem je uvolnění svalového napětí, snížení bolesti, lepší prokrvení tkání a snadnější regenerace. Vaši přízeň si jistě získají místní speciality domácí kuchyně, lázeňský bylinný likér Aubertovka a brusinková vodka Brusinka


V hlavní roli slatina

Hlavní léčebnou metodou je slatina.  Jde o druh humolitu, který je využíván pro své jedinečné léčebné účinky. V oblasti Třeboňské pánve, v komplexu rozsáhlých blat se nachází obrovské zdroje tohoto blahodárně působícího humolitu. Tento druh má převážně organický původ v rostlinách typu ostřice, orobinec, rákos, z anorganických složek obsahuje hlavně železo a síru. Vznikl jejich zetlením (slatiněním). Jako léčebný prostředek se používá po úpravě, která spočívá v rozmělnění, naředění a ohřátí. Slatina v podobě kašovité směsi vyniká vysokou akumulační schopností, díky čemuž dochází během koupele či zábalu k postupnému a rovnoměrnému prohřívání organismu. Kromě tepelného účinku se uplatňuje blahodárné působení na kůži spočívající v její hydrataci a zároveň pozitivní vliv na celkovou obranyschopnost.

Aplikace slatiny je vhodná především pro nemocné s pohybovými potížemi, přičemž slatina působí na snížení bolesti, lepší prokrvení tkání a rychlejší regeneraci. Léčba slatinou je všeobecně velmi dobře snášena. K dosažení dostatečného efektu je doporučeno absolvovat sérii 6-9 slatinných procedur. Jednotlivé slatinné procedury jsou časovány obden, maximálně pak 3x týdně.

Provozovatel

Slatinné lázně Třeboň s.r.o., Lázeňský dům Bertiny lázně

Tylova 171
379 01 Třeboň
Tel.:
+420 384 754 555
Email:
rezervace@berta.cz
WWW:
www.laznetrebon.cz
WWW:
https://www.lazne...
GPS:
49,005403 14,771628
 
Region:
Jihočeský kraj
Oblast:
Třeboňsko
Město:
Třeboň
 

Časová náročnost

6,0 hodin

 
 

Ubytování a restaurace v okolí

Penzion U Zlaté stoky

Penzion U Zlaté stoky

Třeboň, Jihočeský kraj
Restaurace a kavárna U Míšků

Restaurace a kavárna U Míšků

Třeboň, Jihočeský kraj
Apartmany 21 v Třeboni

Apartmany 21 v Třeboni

Třeboň, Jihočeský kraj