Úvod > Co chcete dělat? > Olympia Spa & Wellness Karlovy Vary
Lázně a wellness

Olympia Spa & Wellness Karlovy Vary

Olympia Spa & Wellness se nachází v samém srdci lázeňské zóny Karlových Varů, jen několik kroků od Vřídelní kolonády – centra léčivých pramenů, které přitahují návštěvníky z celého světa již po staletí. Historické památky, kulturní akce, promenáda i obchody – to vše máte během pobytu na dosah ruky.
Spa Hotel Olympia se nachází v centru světoznámých lázní Karlovy Vary. Exlusivní poloha hotelu přímo na Divadelní náměstí zaručuje výbornou dostupnost celého lázeňského území se všemi jeho krásnými místy. Vřídelní kolonáda je opravdu jen pár metrů od vašeho pokoje.

Spa hotel Olympia Karlovy Vary patří mezi jedno z mála původních ubytovacích zařízení, které od svého vzniku sloužilo vždy návštěvníkům tohoto unikátního lázeňského města a úcta k této tradici byla vyjádřena také během nákladné rekonstrukce, při které byly zachovány původní secesní prvky architektury hotelu.

Superior Spa hotel Olympia**** Karlovy Vary nabízí ubytování v 37 exkluzivních a velice klidných pokojích. Všechny pokoje disponují vlastní koupelnou se sprchou a vanou, TV-SAT a radiem, individuální klimatizací a připojením k internetu zdarma.
 

Lázně a léčba v Spa Hotelu Olympia

Od roku 2012 je přivedena minerální voda z hlavního karlovarského pramene Vřídlo i do Spa & Wellness hotel Olympia. Ve všech balneoprovozech hotelu tedy můžete při tradiční lázeňské léčbě využívat prokázané blahodárné účinky této vody.

Hotel poskytuje především klasické karlovarské lázeňské léčby. Vybavení hotelu a wellness Vám umožní léčit především tyto indikace:
  • onemocnění zažívacího traktu - vředová choroba žaludku a dvanácterníku, střevní žaludeční dyspepsie, záněty žaludku a nespecifické střevní záněty, chronická onemocnění střev, choroby slinivky břišní, jater a žlučníku, stavy po operacích trávicího traktu, stavy po infekční žloutence
  • poruchy látkové výměny - diabetes mellitus, dna, arteriosklerosa, otylost
  • onemocnění pohybového aparátu páteře a kloubů

Každý návštěvník hotelu Olympia má k dispozici volný vstup do hotelového wellness, které disponuje velkým bazénem s nádherným výhledem na celé Divadelní náměstí a saunou. V rámci léčebných programů, lze pak využít kompletní balneo a samozřejmě konzultaci s lékařem. Hotel Olympia patří mezi jeden z mála hotelů připojených na vodu z léčebných pramenů a veškeré vodní procedury probíhají s využitím léčebných vlastností karlovarské vřídelní vody.
 

Hlavní procedury

Vřídelní koupel: K přípravě koupele se využívá přírodního léčivého zdroje – minerální vřídelní vody, která je bohatá na minerální soli a humidové kyseliny, obsahuje vřídelní uhličitý plyn. Teplota koupele je do 37 °C, koupel je teplejší než teplota povrchu těla, tudíž teplo proudí do kůže. Koupel vyvolává termickou reakci, podporuje krevní oběh, uvolňuje svalstvo, podporuje látkovou výměnu.

Uhličitá koupel: Připravuje se sycením prosté či minerální vody oxidem uhličitým. Účinek uhličité vody záleží na teplotě vody a na množství CO2 ve vodě. Měla by být hypotermická, tj. 28°C – 34°C teplá. Koupel je účinnější při nižších teplotách. Tam, kde se stýká lázeň s kůží, dochází k aktivní hyperemii, v periferii se kapiláry rozšiřují, efekt je jako u autotransfuze do periferie. Kůže je dostatečně prokrvená, vnímání chladu je snížené, počáteční pocit chladu je střídán pocitem tepla. Vzhledem k minimální tepelné zátěži je vhodná u celé řady onemocnění, vždy však na doporučení lékaře (např. choroby srdce a oběhové soustavy, cévní choroby, nervové choroby).
Perličková koupel: Je lehce hypertermní, 34°C – 37°C teplá. Jedná se o mikromasáž kůže a její relaxaci. Je velmi příjemná pro pacienta. Má uklidňující efekt u neuróz, nemocí pohybového aparátu, bolestech kloubů, páteře, regeneraci svalstva, vhodná je také při poruchách spánku, zlepšuje krevní oběh. Součástí je vždy olejová bylinná přísada do koupele.

Rašelinová koupel: Využívá se přírodní léčivý zdroj – rašelina, teplota koupele 37°C – 40°C, je silně hyperemizující. Má vynikající účinky při revmatických chorobách a artrózách, přináší úlevu při bolestech zad, kloubů i svalů, zlepšuje ekzémy, akné a kožní záněty, posiluje funkci potních žláz. Prokazatelně pozitivní vliv má na onemocnění pohybového aparátu, při gynekologických zánětech, neurologických a civilizačních chorobách, pomáhá při léčbě lupénky, atopického ekzému, akné, upravuje poruchy spánku a má také výrazné detoxikační vlastnosti.

Podvodní masáž: Masáž se provádí ve vodním prostředí. Spojuje se zde účinek celkové tepelné koupele a masáže. Zajišťuje svalové uvolnění, prokrvení kůže a podkoží, stimulaci lymfatického systému, zlepšení kloubní pohyblivosti a zároveň zmírnění bolesti pohybového systému.

Hydroxer: Teplota koupele je 34°C -37°C, jedná se o intenzivní vířivou masáž, která stimuluje jednotlivé body na zádech, horních a dolních končetinách, a to dle programu, který je nastaven. Dochází k prohřátí, uvolnění svalů, zlepšení prokrvení a relaxaci celého organismu.

Klasická masáž: Provádí ji vyškolený zdravotník – masér, který využívá speciálních hmatů k ovlivnění trofiky kůže, podkoží, svalů. Ovlivňuje svalový tonus, ve smyslu snížení i zvýšení, přispívá k vstřebávání otoků, podporuje metabolismus, porušuje tkáňové srůsty. Má jak relaxační účinky místní, tak i celkové. K jejímu provádění se používají masážní krémy či masážní oleje. Účinkem masáže je dráždění receptorů, podpora metabolismu, trofiky a oběhu v tkáních masírované oblasti. Jedná se o příjemnou metodu s výrazným psychoterapeutickým účinkem.

Reflexní masáž: Vysoce specializovaný rehabilitační výkon prováděný odborně vyškoleným fyzioterapeutem. Cílem je ovlivnit reflexní změny vzniklé patologickým procesem. Nachází je na kůži, v podkoží, ve svalech a periostu. Provádí se na sucho či za minimálního použití krému. Dochází ke stimulaci reflexních bodů, efekt pak nastupuje v místě, ke kterému se daný bod vztahuje.

Individuální léčebná tělesná výchova: Nejdůležitější a nejspecializovanější metoda rehabilitace. K dobrému výsledku je nutná oboustranná důvěra a spolupráce. Je vedená fyzioterapeutem. Cíleně dochází k ovlivnění potíží pohybového aparátu, nervosvalového aparátu. Klient je instruován k správnému provádění, aby v terapii mohl pokračovat i doma.

Slatinné obklady: Hypertermní procedura, při které se používá přírodní léčivý zdroj ""peloid"", který je připravován v jednorázových obkladech, ty se dle předpisu lékaře přikládají na léčenou část těla a za pomocí tepelného nosiče dochází k intenzivnímu prohřátí ošetřovaného místa. Slatinný obklad působí zvýšené prokrvení v dané části, relaxuje – uvolňuje napětí, urychluje vstřebávání, teplem dochází k změkčení vaziva, uvolnění ligament, fascii, kloubních pouzder. Je to vhodná příprava před další terapii např. individuálním cvičením.

Ovesná koupel: Teplota koupele se pohybuje mezi 34°C – 37°C a připravuje se ze 100% práškového ovsa a minerální vody. Koupel mírně prohřívá, relaxuje a regeneruje. Je vhodná pro děti i dospělé s velmi atopickou a suchou pokožkou. Zklidňuje podrážděnou pokožku, tiší svědění, zklidňuje alergickou dermatitidu.

Lymfodrenáž přístrojová: Působí na drenáž lymfatických uzlin a cév pomocí vzduchových komor, které naplňuje kompresor z distálních do proximálních partií s nastavitelným tlakem i programem, následně je vzduch vypuštěn a cyklus se opakuje. Procedura je vhodná pro unavené dolní končetiny, jako prevence vzniku varixů a otoků, k zlepšení cirkulace, stavy postoperativní a posttraumatické, vybraná neurologická onemocnění.

Suchá masážní vana – vana určená k provádění masáže proudem teplé vody narážející na pružnou membránu. Uvolňuje napětí, zmírňuje celulitidu, zlepšuje krevní oběh, stimuluje lymfatické dráhy a odbourává stres.

Přísadová koupel – teplota koupele je 34°C – 37°C. Koupel je připravována z minerální vody a bylinných solí dle výběru. Bylinné soli blahodárně působí na organismus.
Zobrazit více
Naposledy změněno: 13. 8. 2021
25.6.
29.9.
Karlovarské kulturní léto 2021

Karlovarské kulturní léto 2021

Karlovy Vary, Západočeské lázně
15.5.
31.12.
Výhodná nabídka turistické karty Karlovy Vary Region Card

Výhodná nabídka turistické karty Karlovy Vary Region Card

Karlovy Vary, Západočeské lázně
30.9.
Dvořákův karlovarský podzim

Dvořákův karlovarský podzim

Karlovy Vary, Západočeské lázně
27.11.
26.12.
Vánoční trhy Karlovy Vary

Vánoční trhy Karlovy Vary

Karlovy Vary, Západočeské lázně
Interhotel Central Karlovy Vary

Interhotel Central Karlovy Vary

Karlovy Vary, Západočeské lázně
Prohlídka Karlovarského městského divadla

Prohlídka Karlovarského městského divadla

Karlovy Vary, Západočeské lázně
Městská divadla Karlovy Vary

Městská divadla Karlovy Vary

Karlovy Vary, Západočeské lázně
Lázeňský dům Tosca Karlovy Vary

Lázeňský dům Tosca Karlovy Vary

Karlovy Vary, Západočeské lázně

Ubytování a restaurace v okolí

Hotel Boston v Karlových Varech

Hotel Boston v Karlových Varech

Karlovy Vary, Západočeské lázně
Gourmet restaurant hotelu Promenáda Karlovy Vary

Gourmet restaurant hotelu Promenáda Karlovy Vary

Karlovy Vary, Západočeské lázně
Hotel Dvořák Spa & Wellness

Hotel Dvořák Spa & Wellness

Karlovy Vary, Západočeské lázně
Hotel Romance v Karlových Varech

Hotel Romance v Karlových Varech

Karlovy Vary, Západočeské lázně