Úvod > Co chcete dělat? > Léčebné lázně Jáchymov - nejstarší radonové lázně na úpatí Krušných hor
restaurace U Vodopádu
"> restaurace U Vodopádu "> Hotel Astoria "> restaurace U Vodopádu "> Letní terasa "> slunečná terasa Astoria "> Saunový důl Agricola "> Saunový důl "> Apartmán hotel Astoria "> Nordic Walking "> Cyklistika Krušné hory "> Park "> Trailpark Klínovec "> dovolená s dětmi "> Rodinný apartmán hotel Astoria "> "> ">
+ Přidat foto

Léčebné lázně Jáchymov - nejstarší radonové lázně na úpatí Krušných hor

Lázně a wellness
Lázně Jáchymov jsou první radonové lázně na světe a jedny z nejžádanějších lázní v České republice. Jáchymov je podhorské město a skvělý výchozí bod pro milovníky cyklistiky a horské turistiky. Celoročně nabízí pestrou škálu sportovních i kulturních aktivit a jedinečný zážitek v saunovém dole.

Magická horská krajina Krušných hor, drsná a romantická zároveň, čeká, až ji objevíte. Využít k tomu můžete atraktivní týdenní pobyt s polopenzí v hotelu Astoria***. Poznejte s celou rodinou krásy Jáchymova a okolní přírody!

Nově zrekonstruovaný hotel Astoria*** nabízí novou moderní restauraci s příjemnou terasou a dále pak sluneční terasu s výhledem na lázeňský park a panorama Krušných hor. Moderní a pohodlné ubytování se nachází v samém srdci lázeňské části Jáchymova naproti Lázeňskému centru Agricola, jehož součástí je aquacentrum. Hosté tak mohou využít nejen bazén a nový Saunový důl v duchu krušnohorské tématiky, ale také široké spektrum wellnesových procedur. Wi-Fi připojení je k dispozici v celém hotelu zdarma.
Hotel Astoria*** je součástí projektu „Cyklisté vítáni“. Nabízí tedy úschovnu kol, možnost poskytnutí základního náčiní pro jednoduché opravy kol a další. 

Unikátním zdrojem tohoto přírodního bohatství je v Jáchymově dodnes funkční důl, nejstarší v Čechách a pravděpodobně také v Evropě. Důl Svornost vznikl roku 1518 a na jeho dvanáctém patře, v hloubce 500 m pod zemí, se nalézají prameny radonové vody pojmenované např. po akademiku Běhounkovi nebo Marii Curii – Sklodowské.

Krušné hory nabízejí širokou nabídku sportovních a kulturních aktivit. Léčebné lázně Jáchymov a.s. mají výjimečné postavení v léčbě chorob pohybového aparátu díky unikátnímu základnímu léčebnému prostředku - radonovým minerálním vodám. Tento přírodní léčebný zdroj s vysokým obsahem radioaktivního plynu radonu, který je zdrojem měkkého alfa záření, má celkový intenzivní účinek na lidský organismus. Samotná léčba formou celotělových vanových koupelí má značný protizánětlivý a analgetický efekt, a přináší tak pacientům dlouhodobou úlevu od bolestí. Novodobou tradicí pro Lázně Jáchymov je medicínské pojetí lázeňské péče a také vynikající úroveň stravovacích a ubytovacích služeb.

Léčivá energie radonu vám od bolestí nejen pomůže, ale posílí i vaše zdraví. Lázeňská léčba probíhá pod dohledem lázeňského lékaře, který vám po vstupním vyšetření, dle vašeho zdravotního stavu, sestaví individuální léčebný program a předepíše ty nejvhodnější procedury. Základem většiny léčebných plánů jsou koupele v radonové vodě vhodně kombinované s nejmodernějšími metodami fyzikální terapie a odborné rehabilitace. 

Celý popis
Naposledy změněno: 5. 6. 2020
24.7.
27.7.
Joga Retreat

Joga Retreat

Ostrov, Západočeské lázně
25.5.
30.9.
Hornické zážitky na štole Johannes - pravidelné prohlídky

Hornické zážitky na štole Johannes - pravidelné prohlídky

Boží Dar, Západočeské lázně
21.6.
Ostrovské XC Okruhy 2020

Ostrovské XC Okruhy 2020

Ostrov, Západočeské lázně
6.6.
Den sokolnictví a lovectví

Den sokolnictví a lovectví

Krásný Les, Západočeské lázně

Ubytování a restaurace v okolí

Honour and Grace Hotel

Honour and Grace Hotel

Ostrov, Západočeské lázně
Chata R v osadě Mariánská v Krušných horách

Chata R v osadě Mariánská v Krušných horách

Jáchymov, Západočeské lázně
Horská chata Plazmat na Mariánské

Horská chata Plazmat na Mariánské

Jáchymov, Západočeské lázně