Úvod > Co chcete dělat? > Lázně a wellness > Léčebné lázně Jáchymov – nejstarší radonové lázně na úpatí Krušných hor
Léčebné lázně Jáchymov, Kudy z nudy
Lázně a wellness

Léčebné lázně Jáchymov – nejstarší radonové lázně na úpatí Krušných hor

Jáchymov je malé historické město v okrese Karlovy Vary, nedaleko hranic s Německem, 7 km od hraničního přechodu Boží Dar.

Jeho pohnutá historie plná věhlasu i pádů, je úzce spojená  těžbou stříbra, drahých kovů, minerálů  a na závěr  uranu. Vedle materiálů  v němž učinila své  objevy madam Curie dal Jáchymov světu nejznámější světové platidlo. Název Dolaru je odvozen od pojmenování stříbrné mince ražené ve zdejší mincovně. Jáchymovský tolar byl ve své době nejrozšířenějším platidlem Evropy a s prvními osadníky dobyl i Ameriku.

V roce 1906 byly v Jáchymově založeny první radonové lázně světa, které jsou díky vysoké koncentraci radonu v přírodní minerální vodě stále nejúčinnějšími lázněmi  svého druhu v Evropě a za jejich léčbou jezdí lidé trpící obtížemi pohybového aparátu z celého světa. Svou léčivou vodu lázně získávají ze čtyř vrtů umístěných v nejhlubším patře původně stříbrného dolu Svornost, který je nejstarším dosud provozovaným dolem ve Střední Evropě.

Ubytovat se můžete třeba v nově zrekonstruovaném hotelu Astoria s moderně koncipovanou restaurací U Vodopádu, vzdušném lázeňském hotelu Běhounek s proslulými výhledy do krajiny Krušných hor, či v noblesním hotelu Radium Palace, který  připomíná zlatou éru prvorepublikového lázeňství. Po náročném sportovním dni  skvěle zregenerujete Aquacentru Agricola s jedinečným Saunovým dolem. Vedle tradičních léčebných a wellness pobytů nabízí lázně i hotelové služby, letní dovolenou nebo pobytové programy zaměřené na poznávání památek Unesco.
 

Inovativní virtuální realita

Lázně Jáchymov se zajímají i o inovace, a tak spolupracují s Institutem lázeňství a balneologie na projektu využití virtuální reality. Virtuální realitu zde hodlají začlenit mezi léčebné procedury pro pacienty s onemocněním pohybového aparátu a nervového systému. Při virtuální rehabilitaci má pacient nasazené speciální brýle a pod dohledem fyzioterapeuta provádí různé motorické úkony.
 

Návštěvnické informační centrum a Prohlídková štola Astoria

V roce 2021 bylo v lázních Jáchymov otevřeno nové Návštěvnické informační centrum s jedinečnou Prohlídkovou štolou Astoria. Objednejte si prohlídku štoly, která je věrnou kopií dolu Svornost včetně výztuh, výdřev, vrtů, závalů, důlní techniky, šachetních zdviží, uranových žil, potrubí s radonovou vodou a krápníků. Vstup je možný jen s přilbou a ti nejmenší si mohou v jednom úseku dopřát i plazení, tedy polohu, v jaké v 16. století dobývali horníci ve tmě a s kahanem stříbro. Během hodinové návštěvy na vás čeká komentovaná prohlídka, která bude zakončena filmem Magické místo Jáchymov.
 

Regenerace po COVID-19

Až s odstupem času se postupně rozkrývají komplikace tohoto onemocnění. Jedním z následků po prodělané nemoci je přetrvávající únava, svalová slabost, úzkost, bolesti hlavy a svalového aparátu. Mnohdy se tyto obtíže objevují i u těch, kteří měli nekomplikovaný průběh vlastní nemoci. Tyto komplikace umíme léčit i v našich lázních, které opírají svou léčbu o kombinaci unikátních koupelí v radonové vodě se špičkovou rehabilitací.
 
Léčebné, regenerační nebo preventivní pobyty jsou nabízeny v  lázních také samopláteckou formou a už je objednávají první zájemci. Týdenní pobyt s názvem Regenerace po COVID-19 obsahuje uhličité koupele, inhalace, masáže, oxygenoterapii, inhalace s Vincentkou a dechovou gymnastiku. U  pobytu lázeňský lékař potvrdí vhodnost doporučené procedury nebo podle zdravotního stavu provede její záměnu. 

Návrh na lázeňskou péči hrazenou zdravotními pojišťovnami může vystavit praktický lékař nebo i přímo odborný lékař. Délka pobytu je v závislosti na diagnóze 21 nebo 28 dní.
 

Magická krajina UNESCO

Podhorská poloha, široká nabídka ubytování a rozsáhlá lázeňská či wellness infrastruktura dělá ze zdejších lázní ideální zázemí pro objevování magické krajiny Krušných hor i hornických památek čerstvě zapsaných na seznam světového kulturního dědictví UNESCO. Nástupní stanice lanové dráhy na Klínovec je vzdálená pouhé 3 km a přibližuje návštěvníkům Jáchymova největší tuzemský lyžařský Skiareál Klínovec, který uspokojí nejen vyznavače zimních sportů. Stálé populárnější je i mezi milovníky letních aktivit a například tzv, trail park, jehož různě obtížné trasy lákají cyklisty všech výkonnostních kategorií včetně rodin s dětmi.

Festival Řetízkárna

Spolek Političtí vězni.cz ve spolupráci s Novinářským inkubátorem pořádá a srdečně zve na benefiční Festival Řetízkárna, který se uskuteční 3. června 2023 přímo v prostoru bývalé řetízkové šatny v Jáchymově-Novém Městě. Přijďte si s námi připomenout paměť dolu a pracovního tábora Rovnost!
Jáchymov, Karlovarský kraj

Bořivoj Hořínek – fotograf na ostrově

První retrospektivní přehlídka prací ostrovského konceptuálního fotografa Bořivoje Hořínka (*1948) se uskuteční u příležitosti jeho životního jubilea. Ve své tvorbě se věnuje nejen fotografii, ale také akcím ve veřejném prostoru.
Ostrov, Karlovarský kraj

Kryštof na Zámku – JenomPísničky OpenAir s cimbálovkou

Kryštof a cimbálovka na turné po zámcích!
Ostrov, Karlovarský kraj

Čechomor Kooperativa Tour – Rok ďábla

Koncert.
Ostrov, Karlovarský kraj

Večerní návštěva Mattoni Muzea v Kyselce

Muzeum historie stáčení minerálních vod a firmy Mattoni zve k večerní návštěvě ve dnech 2. a 3. června. Při příležitosti Festivalu muzejních nocí bude muzeum v Kyselce u Karlových Varů otevřeno až do 22 hodin a pro všechny návštěvníky v tyto dny zdarma.
Kyselka, Karlovarský kraj

Mezinárodní filmový festival Karlovy Vary 2023

Nejvýznamnější mezinárodní filmový festival kategorie A ve střední a východní Evropě a jediný festival kategorie A v České republice. Kategorie A zařazuje MFF Karlovy Vary do skupiny prestižních festivalů se statutem jako MFF v Cannes, Berlíně, Benátkách či Tokiu.
Karlovy Vary, Karlovarský kraj

Příměstský cyklo Bambini kemp

Kemp je určen pro děti ve věku 3-5 let. Program zaměřený speciálně na nejmenší bikery a bikerky, při kterém si hravou a nenásilnou formou osvojí základní dovednosti na kole (brždění, rozjíždění, slalom, správný posed na kole) a zdokonalí se v dalších činnostech.
Karlovy Vary, Karlovarský kraj

Příměstský cyklo Bambini kemp

Kemp je určen pro děti ve věku 3-5 let. Program zaměřený speciálně na nejmenší bikery a bikerky, při kterém si hravou a nenásilnou formou osvojí základní dovednosti na kole (brždění, rozjíždění, slalom, správný posed na kole) a zdokonalí se v dalších činnostech.
Karlovy Vary, Karlovarský kraj

Venkovní expozice důlní techniky uranových dolů v Jáchymově

Na počest červencového vstupu Hornického regionu Erzgebirge/Krušnohoří na Seznam světového dědictví UNESCO jsme si pro vás v lázních připravili další, v pořadí již třetí, novinku s důlní tématikou.
Jáchymov, Karlovarský kraj

Saunový důl Agricola v Jáchymově

Projděte štolou saunového dolu a naleznete parní sauny, infrasaunu, bylinkovou saunu a finskou saunu. Vypoťte se, ochlaďte se v bazénku s Kýšovickým vodopádem či v zážitkové sprše. Přijďte si užít saunový svět, který nemá v Karlovarském kraji obdobu!
Jáchymov, Karlovarský kraj

Prohlídková štola Astoria v Lázních Jáchymov

Výztuhy, výdřevy, šachetní zdviže, potrubí s uranovou rudou i zateklá půdní voda a krápníky…toto vše nabízí nová atrakce návštěvníkům malebného údolí Lázní Jáchymov.
Jáchymov, Karlovarský kraj

Mariánská v Krušných horách

Výletní místo Mariánská je oblíbeným a vyhledávaným místem pro celoroční rekreaci v Krušných horách. Leží nedaleko města Boží Dar, lázní Jáchymov a lázní Karlovy Vary.
Jáchymov, Karlovarský kraj

Průvodcovské služby v regionu Krušných hor

Průvodcovské služby v regionu Krušných hor pro jednotlivce, skupiny i rodiny. Specializujeme se na přírodní a technické památky a jejich kombinaci.
Jáchymov, Karlovarský kraj

Skitour trasa Vraní cesta v Krušných horách

Vraní cesta je unikátní dvoudenní horský přechod, který spojuje dvě nejvýznamnější centra lyžování v Krušných horách a to Klínovec a Plešivec.
Jáchymov, Karlovarský kraj

Jáchymovské peklo – expozice v Prohlídkové štole Astoria

Nová expozice Jáchymovské peklo se nachází v Prohlídkové štole Astoria.
Jáchymov, Karlovarský kraj

Hotel Dagmar

Hostům nabízíme bohatý program kulturních a společenských akcí a doplňkové služby ostatních lázeňských zařízení.
Jáchymov, Karlovarský kraj

Ubytování a restaurace v okolí

Hotel Radium Palace – Lázně Jáchymov

Ať už dáváte přednost dovolené plné sportovních aktivit v Krušných horách nebo wellnessu, z naší bohaté nabídky pobytů si určitě vyberete. Prožijte nezapomenutelnou dovolenou!
Jáchymov, Karlovarský kraj

Hotel Astoria v Jáchymově

Přijeďte do hotelu Astoria, který se nachází v Jáchymově, v srdci Krušných hor. Nabízí ubytování se společným salonkem, soukromým parkovištěm, restaurací a terasou. Přibližně 3 km od hotelu najdete sedačkovou lanovku na Klínovec.
Jáchymov, Karlovarský kraj

Penzion Dalibor

Vila z roku 1930 je depandance patřící k lázeňskému hotelu Běhounek, v jehož blízkosti se nachází.
Jáchymov, Karlovarský kraj

Hotel Běhounek Superior

Lázeňský hotel Běhounek***Superior prošel rozsáhlou modernizací s důrazem na komfort, pohodlí a příjemné barevné sladění interiéru.
Jáchymov, Karlovarský kraj

Komplex Curie

Jednotlivé domy jsou propojeny bezbariérovým koridorem, takže hosté mohou čerpat všechny služby včetně lázeňské a lékařské péče, aniž by opouštěli budovu.
Jáchymov, Karlovarský kraj

Royal Leaf Restaurace

Nechte své smysly ponořit do zajímavé směsi mezinárodní kuchyně s tradičním dotekem. Paleta chutí, barev, vůní a pouze ty nejlepší a nejčerstvější regionální produkty budou představeny ve stylovém designu a multifunkčním prostoru restaurace Royal Leaf.
Ostrov, Karlovarský kraj

Kavárna Café 1516 v Jáchymově

Kavárna Café 1516 se nachází v horní historické části města Jáchymov za Radnicí a Muzeem. Název je odvozen od roku založení města.
Jáchymov, Karlovarský kraj

Honour and Grace Hotel

Hotel leží v samém srdci krušnohorských lesů a mezi oblíbenými turistickými destinacemi jako jsou Karlovy Vary, Ostrov, Jáchymov a Boží Dar.
Ostrov, Karlovarský kraj