ÚvodCo chcete dělat?Lázně a wellnessLéčebné lázně Jáchymov – nejstarší radonové lázně na úpatí Krušných hor
Léčebné lázně Jáchymov, Kudy z nudy
Lázně a wellness

Léčebné lázně Jáchymov – nejstarší radonové lázně na úpatí Krušných hor

Jáchymov je malé historické město v okrese Karlovy Vary, nedaleko hranic s Německem, 7 km od hraničního přechodu Boží Dar.

Jeho pohnutá historie plná věhlasu i pádů, je úzce spojená  těžbou stříbra, drahých kovů, minerálů  a na závěr  uranu. Vedle materiálů  v němž učinila své  objevy madam Curie dal Jáchymov světu nejznámější světové platidlo. Název Dolaru je odvozen od pojmenování stříbrné mince ražené ve zdejší mincovně. Jáchymovský tolar byl ve své době nejrozšířenějším platidlem Evropy a s prvními osadníky dobyl i Ameriku.

V roce 1906 byly v Jáchymově založeny první radonové lázně světa, které jsou díky vysoké koncentraci radonu v přírodní minerální vodě stále nejúčinnějšími lázněmi  svého druhu v Evropě a za jejich léčbou jezdí lidé trpící obtížemi pohybového aparátu z celého světa. Svou léčivou vodu lázně získávají ze čtyř vrtů umístěných v nejhlubším patře původně stříbrného dolu Svornost, který je nejstarším dosud provozovaným dolem ve Střední Evropě.

Ubytovat se můžete třeba v nově zrekonstruovaném hotelu Astoria s moderně koncipovanou restaurací U Vodopádu, vzdušném lázeňském hotelu Běhounek s proslulými výhledy do krajiny Krušných hor, či v noblesním hotelu Radium Palace, který  připomíná zlatou éru prvorepublikového lázeňství. Po náročném sportovním dni  skvěle zregenerujete Aquacentru Agricola s jedinečným Saunovým dolem. Vedle tradičních léčebných a wellness pobytů nabízí lázně i hotelové služby, letní dovolenou nebo pobytové programy zaměřené na poznávání památek Unesco.
 

Inovativní virtuální realita

Lázně Jáchymov se zajímají i o inovace, a tak spolupracují s Institutem lázeňství a balneologie na projektu využití virtuální reality. Virtuální realitu zde hodlají začlenit mezi léčebné procedury pro pacienty s onemocněním pohybového aparátu a nervového systému. Při virtuální rehabilitaci má pacient nasazené speciální brýle a pod dohledem fyzioterapeuta provádí různé motorické úkony.
 

Návštěvnické informační centrum a Prohlídková štola Astoria

V roce 2021 bylo v lázních Jáchymov otevřeno nové Návštěvnické informační centrum s jedinečnou Prohlídkovou štolou Astoria. Objednejte si prohlídku štoly, která je věrnou kopií dolu Svornost včetně výztuh, výdřev, vrtů, závalů, důlní techniky, šachetních zdviží, uranových žil, potrubí s radonovou vodou a krápníků. Vstup je možný jen s přilbou a ti nejmenší si mohou v jednom úseku dopřát i plazení, tedy polohu, v jaké v 16. století dobývali horníci ve tmě a s kahanem stříbro. Během hodinové návštěvy na vás čeká komentovaná prohlídka, která bude zakončena filmem Magické místo Jáchymov.
 

Regenerace po COVID-19

Až s odstupem času se postupně rozkrývají komplikace tohoto onemocnění. Jedním z následků po prodělané nemoci je přetrvávající únava, svalová slabost, úzkost, bolesti hlavy a svalového aparátu. Mnohdy se tyto obtíže objevují i u těch, kteří měli nekomplikovaný průběh vlastní nemoci. Tyto komplikace umíme léčit i v našich lázních, které opírají svou léčbu o kombinaci unikátních koupelí v radonové vodě se špičkovou rehabilitací.
 
Léčebné, regenerační nebo preventivní pobyty jsou nabízeny v  lázních také samopláteckou formou a už je objednávají první zájemci. Týdenní pobyt s názvem Regenerace po COVID-19 obsahuje uhličité koupele, inhalace, masáže, oxygenoterapii, inhalace s Vincentkou a dechovou gymnastiku. U  pobytu lázeňský lékař potvrdí vhodnost doporučené procedury nebo podle zdravotního stavu provede její záměnu. 

Návrh na lázeňskou péči hrazenou zdravotními pojišťovnami může vystavit praktický lékař nebo i přímo odborný lékař. Délka pobytu je v závislosti na diagnóze 21 nebo 28 dní.
 

Magická krajina UNESCO

Podhorská poloha, široká nabídka ubytování a rozsáhlá lázeňská či wellness infrastruktura dělá ze zdejších lázní ideální zázemí pro objevování magické krajiny Krušných hor i hornických památek čerstvě zapsaných na seznam světového kulturního dědictví UNESCO. Nástupní stanice lanové dráhy na Klínovec je vzdálená pouhé 3 km a přibližuje návštěvníkům Jáchymova největší tuzemský lyžařský Skiareál Klínovec, který uspokojí nejen vyznavače zimních sportů. Stálé populárnější je i mezi milovníky letních aktivit a například tzv, trail park, jehož různě obtížné trasy lákají cyklisty všech výkonnostních kategorií včetně rodin s dětmi.

Aktuality

Běh okolo Panoramy 2024 – 68. ročník

Běh okolo Panoramy je tradiční přespolní běh v náročném horském terénu v okolí jáchymovského fotbalového stadionu pro všechny věkové kategorie.
Jáchymov, Karlovarský kraj

Slavnosti města Jáchymov

Jáchymov vás zve na historické městské slavnosti. Těšit se můžete na pestrý program z doby Štěpána Schlika. Projdeme se spolu renezancí a protančíme až do současnosti. Přijďte navštívit historické hornické město, zařazené mezi hornickou oblast Krušnohoří UNESCO a užijte si s námi velkolepé oslavy!
Jáchymov, Karlovarský kraj

Den na snowboardu

Náborový den na Božím Daru (Skiareál Hranice), prezentace sportovních klubů, představení snowboardingu a jeho disciplín (snowboardcross, slopestyle, big air). Ukázky disciplín, exhibice závodníků, možnost vyzkoušet si jednotlivé disciplíny. Malé závody pro děti ve vybraných disciplínách.
Boží Dar, Karlovarský kraj

Anenská pouť Boží Dar

Oslavy 5. výročí zápisu Hornického regionu Erzgebirge/Krušnohoří na seznam UNESCO. Krušnohorské tržiště.
Boží Dar, Karlovarský kraj

Jak si hráli rodiče?

Výstava, která potěší hlavně rodiče a jejich děti.
Ostrov, Karlovarský kraj

56. ročník Dětského filmového a televizního festivalu Oty Hofmana

Současná filmová a televizní tvorba pro děti a mládež. Besedy s filmovými tvůrci a herci. Vzdělávací a preventivní programy, osobní rozvoj, divadla, koncerty, autogramiády, zpravodajství.
Ostrov, Karlovarský kraj

Letní kino v Ostrově

Se začátkem letních prázdnin se otevírá Letní kino v Ostrově na Letní scéně u Městského domu dětí a mládeže.
Ostrov, Karlovarský kraj

Letní kino v Ostrově

Se začátkem letních prázdnin se otevírá Letní kino v Ostrově na Letní scéně u Městského domu dětí a mládeže.
Ostrov, Karlovarský kraj

Venkovní expozice důlní techniky uranových dolů v Jáchymově

Na počest vstupu Hornického regionu Erzgebirge/Krušnohoří na Seznam světového dědictví UNESCO vznikla v roce 2019 v lázních Jáchymov venkovní expozice s důlní tématikou. Jedná se o dva exponáty rozmístěných nedaleko Lázeňského centra Agricola, které nyní slouží především dětem.
Jáchymov, Karlovarský kraj

Saunový důl Agricola v Jáchymově

Projděte štolou saunového dolu a naleznete parní sauny, infrasaunu, bylinkovou saunu a finskou saunu. Vypoťte se, ochlaďte se v bazénku s Kýšovickým vodopádem či v zážitkové sprše. Přijďte si užít saunový svět, který nemá v Karlovarském kraji obdobu!
Jáchymov, Karlovarský kraj

Prohlídková štola Astoria v Lázních Jáchymov

Výztuhy, výdřevy, šachetní zdviže, potrubí s uranovou rudou i zateklá půdní voda a krápníky…toto vše nabízí návštěvníkům malebného údolí Lázní Jáchymov prohlídková štola Astoria.
Jáchymov, Karlovarský kraj

Mariánská v Krušných horách

Výletní místo Mariánská je oblíbeným a vyhledávaným místem pro celoroční rekreaci v Krušných horách. Leží nedaleko města Boží Dar, lázní Jáchymov a lázní Karlovy Vary.
Jáchymov, Karlovarský kraj

Průvodcovské služby v regionu Krušných hor

Průvodcovské služby v regionu Krušných hor pro jednotlivce, skupiny i rodiny. Specializujeme se na přírodní a technické památky a jejich kombinaci.
Jáchymov, Karlovarský kraj

Skitour trasa Vraní cesta v Krušných horách

Vraní cesta je unikátní dvoudenní horský přechod, který spojuje dvě nejvýznamnější centra lyžování v Krušných horách a to Klínovec a Plešivec.
Jáchymov, Karlovarský kraj

Jáchymovské peklo – expozice v Prohlídkové štole Astoria

Nová expozice Jáchymovské peklo se nachází v Prohlídkové štole Astoria.
Jáchymov, Karlovarský kraj

Hotel Dagmar

Hostům nabízíme bohatý program kulturních a společenských akcí a doplňkové služby ostatních lázeňských zařízení.
Jáchymov, Karlovarský kraj

Ubytování a restaurace v okolí

Hotel Radium Palace v Jáchymově

Ať už dáváte přednost dovolené plné sportovních aktivit v Krušných horách nebo wellnessu, z naší bohaté nabídky pobytů si určitě vyberete. Prožijte nezapomenutelnou dovolenou!
Jáchymov, Karlovarský kraj

Hotel Astoria v Jáchymově

Přijeďte do hotelu Astoria, který se nachází v Jáchymově, v srdci Krušných hor.
Jáchymov, Karlovarský kraj

Penzion Dalibor

Vila z roku 1930 je depandance patřící k lázeňskému hotelu Běhounek, v jehož blízkosti se nachází.
Jáchymov, Karlovarský kraj

Hotel Běhounek Superior

Hotel Běhounek Superior, modernizovaný v roce 2019 a umístěný ve svahu nad jáchymovským údolím tvoří nepřehlédnutelnou dominantu města Jáchymov.
Jáchymov, Karlovarský kraj

Komplex Curie

Přímo v centru Jáchymova, pár kroků od autobusové zastávky, se nachází lázeňský komplex Curie, který je propojen bezbariérovým koridorem s dalšími lázeňskými budovami, takže hosté mohou čerpat všechny služby včetně lázeňské a lékařské péče, aniž by opouštěli budovu.
Jáchymov, Karlovarský kraj

Vila Jáchymov

Vila Jáchymov nabízí 10 různě velkých apartmánů. Většina z nich má krásný výhled do jáchymovského údolí.
Jáchymov, Karlovarský kraj

Royal Leaf Restaurace

Nechte své smysly ponořit do zajímavé směsi mezinárodní kuchyně s tradičním dotekem. Paleta chutí, barev, vůní a pouze ty nejlepší a nejčerstvější regionální produkty budou představeny ve stylovém designu a multifunkčním prostoru restaurace Royal Leaf.
Ostrov, Karlovarský kraj

Kavárna Café 1516 v Jáchymově

Kavárna Café 1516 se nachází v horní historické části města Jáchymov za Radnicí a Muzeem. Název je odvozen od roku založení města.
Jáchymov, Karlovarský kraj