!

Upozornění: Vzhledem k aktuálním vládním opatřením jsou akce a provoz turistických cílů výrazně omezeny. Doporučujeme před vlastní návštěvou ověření u organizátora.

Úvod > Co chcete dělat? > Léčebné lázně Jáchymov - nejstarší radonové lázně na úpatí Krušných hor
Lázně a wellness

Léčebné lázně Jáchymov - nejstarší radonové lázně na úpatí Krušných hor

Jáchymov je malé historické město v okrese Karlovy Vary, nedaleko hranic s Německem, 7 km od hraničního přechodu Boží Dar. Je sevřené ve dvou údolích pod nejvyšší horou Krušných hor-Klínovcem.

Jeho pohnutá historie plná věhlasu i pádů, je úzce spojená  těžbou stříbra, drahých kovů, minerálů  a na závěr  uranu. Vedle materiálů  v němž učinila své  objevy madam Curie dal Jáchymov světu nejznámější světové platidlo. Název Dolaru je odvozen od pojmenování stříbrné mince ražené ve zdejší mincovně. Jáchymovský  Tolar byl ve své době nejrozšířenějším platidlem Evropy a s prvními osadníky dobyl i Ameriku.

V roce 1906 byly v Jáchymově založeny první radonové lázně světa, které jsou díky  vysoké koncentraci radonu v přírodní minerální vodě stále nejúčinnějšími lázněmi  svého druhu v Evropě a za jejich léčbou jezdí lidé trpící obtížemi pohybového aparátu  z celého světa.  Svou léčivou vodu lázně získávají ze čtyř vrtů umístěných v nejhlubším patře původně stříbrného dolu Svornost, který je nejstarším dosud provozovaným dolem ve Střední Evropě.

S místem je nyní velmi silně spojena číslovka 500. Důl Svornost je tak hluboký i starý. Stejné výročí oslavil letos i Tolar/dolar a 2 roky  před ním i město samotné. Podhorská poloha, široká nabídka ubytování a rozsáhlá lázeňská či wellness infrastruktura   dělá ze zdejších lázní ideální zázemí pro objevování magické krajiny Krušných hor i hornických památek čerstvě zapsaných na seznam světového kulturního dědictví UNESCO. Nástupní stanice lanové dráhy na Klínovec je vzdálená pouhé  3 km a přibližuje  návštěvníkům  Jáchymova  největší tuzemský  lyžařský   areál  Nový  Klínovec, který uspokojí  nejen vyznavače zimních sportů. Stálé populárnější je i mezi milovníky letních aktivit a například  tzv, trail park, jehož různě obtížné trasy lákají cyklisty všech výkonnostních kategorií včetně rodin s dětmi.

Ubytovat se můžete třeba v nově zrekonstruovaném  hotelu Astoria s moderně koncipovanou restaurací U Vodopádu, vzdušném  lázeňském  hotelu Běhounek s proslulými výhledy do krajiny Krušných hor, či ve vlajkové   lodi lázní, noblesním hotelu Radium Palace, který  připomíná zlatou éru prvorepublikového lázeňství. Po náročném sportovním dni  skvěle zregenerujete Aquacentru Agricola s jedinečným saunovým dolem. Vedle tradičních léčebných a wellness pobytů   nabízí lázně  i hotelové služby, letní dovolenou nebo poznávací programy zaměřené na poznávání památek Unesco.

Zobrazit více
Naposledy změněno: 18. 1. 2021
18.1.
24.1.
Regenerace po Covid 19

Regenerace po Covid 19

Jáchymov, Západočeské lázně
20.2.
21.2.
Karlův běh 2021

Karlův běh 2021

Boží Dar, Západočeské lázně
28.3.
Dámská jízda na Božím Daru

Dámská jízda na Božím Daru

Boží Dar, Západočeské lázně
1.5.
30.9.
Hornické zážitky na štole Johannes - pravidelné prohlídky

Hornické zážitky na štole Johannes - pravidelné prohlídky

Boží Dar, Západočeské lázně

Ubytování a restaurace v okolí

Honour and Grace Hotel

Honour and Grace Hotel

Ostrov, Západočeské lázně
Chata R v osadě Mariánská v Krušných horách

Chata R v osadě Mariánská v Krušných horách

Jáchymov, Západočeské lázně
Horská chata Plazmat na Mariánské

Horská chata Plazmat na Mariánské

Jáchymov, Západočeské lázně