Úvod > Co chcete dělat? > Léčebné lázně Jáchymov – nejstarší radonové lázně na úpatí Krušných hor
Léčebné lázně Jáchymov – nejstarší radonové lázně na úpatí Krušných hor
"> "> "> "> "> "> "> "> "> "> "> "> "> "> "> "> "> "> "> "> "> "> ">
Přidat foto
Lázně a wellness

Léčebné lázně Jáchymov – nejstarší radonové lázně na úpatí Krušných hor

Jáchymov je malé historické město v okrese Karlovy Vary, nedaleko hranic s Německem, 7 km od hraničního přechodu Boží Dar.

Jeho pohnutá historie plná věhlasu i pádů, je úzce spojená  těžbou stříbra, drahých kovů, minerálů  a na závěr  uranu. Vedle materiálů  v němž učinila své  objevy madam Curie dal Jáchymov světu nejznámější světové platidlo. Název Dolaru je odvozen od pojmenování stříbrné mince ražené ve zdejší mincovně. Jáchymovský tolar byl ve své době nejrozšířenějším platidlem Evropy a s prvními osadníky dobyl i Ameriku.

V roce 1906 byly v Jáchymově založeny první radonové lázně světa, které jsou díky  vysoké koncentraci radonu v přírodní minerální vodě stále nejúčinnějšími lázněmi  svého druhu v Evropě a za jejich léčbou jezdí lidé trpící obtížemi pohybového aparátu  z celého světa.  Svou léčivou vodu lázně získávají ze čtyř vrtů umístěných v nejhlubším patře původně stříbrného dolu Svornost, který je nejstarším dosud provozovaným dolem ve Střední Evropě.

S místem je velmi silně spojena číslovka 500. Důl Svornost je tak hluboký i starý. Stejné výročí oslavil i Tolar/dolar a 2 roky  před ním i město samotné. Podhorská poloha, široká nabídka ubytování a rozsáhlá lázeňská či wellness infrastruktura   dělá ze zdejších lázní ideální zázemí pro objevování magické krajiny Krušných hor i hornických památek čerstvě zapsaných na seznam světového kulturního dědictví UNESCO. Nástupní stanice lanové dráhy na Klínovec je vzdálená pouhé  3 km a přibližuje  návštěvníkům  Jáchymova  největší tuzemský  lyžařský Skiareál  Klínovec, který uspokojí  nejen vyznavače zimních sportů. Stálé populárnější je i mezi milovníky letních aktivit a například  tzv, trail park, jehož různě obtížné trasy lákají cyklisty všech výkonnostních kategorií včetně rodin s dětmi.

Ubytovat se můžete třeba v nově zrekonstruovaném  hotelu Astoria s moderně koncipovanou restaurací U Vodopádu, vzdušném  lázeňském  hotelu Běhounek s proslulými výhledy do krajiny Krušných hor, či v noblesním hotelu Radium Palace, který  připomíná zlatou éru prvorepublikového lázeňství. Po náročném sportovním dni  skvěle zregenerujete Aquacentru Agricola s jedinečným Saunovým dolem. Vedle tradičních léčebných a wellness pobytů   nabízí lázně  i hotelové služby, letní dovolenou nebo pobytové programy zaměřené na poznávání památek Unesco.
 

Novinky 2021

1. července bylo v lázních Jáchymov otevřeno nové Návštěvnické informační centrum s jedinečnou Prohlídkovou štolou Astoria. Objednejte si prohlídku štoly, která je věrnou kopií dolu Svornost včetně výztuh, výdřev, vrtů, závalů, důlní techniky, šachetních zdviží, uranových žil, potrubí s radonovou vodou a krápníků. Vstup je možný jen s přilbou a ti nejmenší si mohou v jednom úseku dopřát i plazení, tedy polohu, v jaké v 16. století dobývali horníci ve tmě a s kahanem stříbro. Během hodinové návštěvy na Vás čeká komentovaná prohlídka, která bude zakončena filmem Magické místo Jáchymov.

Návrh na lázeňskou péči hrazenou zdravotními pojišťovnami může vystavit praktický lékař nebo i přímo odborný lékař. Délka pobytu je v závislosti na diagnóze 21 nebo 28 dní.
 
Až s odstupem času se postupně rozkrývají komplikace tohoto onemocnění. Jedním z následků po prodělané nemoci je přetrvávající únava, svalová slabost, úzkost, bolesti hlavy a svalového aparátu. Mnohdy se tyto obtíže objevují i u těch, kteří měli nekomplikovaný průběh vlastní nemoci. Tyto komplikace umíme léčit i v našich lázních, které opírají svou léčbu o kombinaci unikátních koupelí v radonové vodě se špičkovou rehabilitací.
 
Léčebné, regenerační nebo preventivní pobyty jsou nabízeny v  lázních také samopláteckou formou a už je objednávají první zájemci. Týdenní pobyt s názvem Regenerace po COVID-19 obsahuje uhličité koupele, inhalace, masáže, oxygenoterapii, inhalace s Vincentkou a dechovou gymnastiku. U  pobytu lázeňský lékař potvrdí vhodnost doporučené procedury nebo podle zdravotního stavu provede její záměnu. 

Nově zrekonstruovaná Modrá restaurace v hotelu Radium Palace s nabídkou degustačního menu a komorním prostředím až pro 30 osob.

Zobrazit více
21.5.
Stříbrná stopa

Stříbrná stopa

Jáchymov, Karlovarský kraj
11.6.
Stříbrná stopa

Stříbrná stopa

Jáchymov, Karlovarský kraj
16.7.
Stříbrná stopa

Stříbrná stopa

Jáchymov, Karlovarský kraj
13.8.
Stříbrná stopa

Stříbrná stopa

Jáchymov, Karlovarský kraj

Ubytování a restaurace v okolí

Kavárna Café 1516 v Jáchymově

Kavárna Café 1516 v Jáchymově

Jáchymov, Karlovarský kraj
Honour and Grace Hotel

Honour and Grace Hotel

Ostrov, Karlovarský kraj
Horská chata Plazmat na Mariánské

Horská chata Plazmat na Mariánské

Jáchymov, Karlovarský kraj