Úvod > Co chcete dělat? > Životní styl > Lázně Darkov – nechte se hýčkat v jedinečné jodobromové vodě
Životní styl

Lázně Darkov – nechte se hýčkat v jedinečné jodobromové vodě

Ponořte se do hojivé lázně a nechte působit léčivou sílu jodobromové vody. Lázně Darkov vynikají v léčení pohybového ústrojí, neurologických indikací a jsou považováni za jedny z nejúspěšnějších v České republice, přičemž výsledky léčby a hodnocení našich klientů tento fakt potvrzují.
Nově jsou pro širokou veřejnost otevřena Centra regenerace a moderní Svět vitality s atraktivním saunovým světem a ojedinělou kryokomorou. Naše moderní wellness centra jsou denně otevřena veřejnosti. Oblíbený Svět vitality nabízí sladkovodní bazén, jodobromový bazén s léčivými účinky jodobromové solanky, tři druhy saun, vířivky s výhledem do lázeňského parku a unikátní Polárium – léčba extrémním chladem (až -130°C).

Každé úterý a čtvrtek od 15:30 do 17:00 hod. vstup do Světa vitality vyhrazen pouze ženám. Každou sobotu je areál Světa vitality přístupný veřejnosti od 17:00 hod. V neděli je Saunový svět v době od 13:30 do 14:00 hod. z důvodu probíhající pravidelné dezinfekce mimo provoz.

V Centru regenerace můžete vyzkoušet řadu léčebných procedur. Odpočiňte si při masáži, ohřejte se v turbo soláriu, dopřejte si jednu z mnoha koupelí anebo udělejte něco pro své tělo a vyzkoušejte oblíbenou přístrojovou lymfodrenáž. V lázních Darkov máte možnost vybrat si ze 17 léčebně-relaxačních lahůdek.

Navštívit můžete také zdejší bazén s krásným výhledem do parku. Ten je veřejnosti přístupný o víkendu, vždy od 14:00 do 19:00 hodin. Cena vstupného do bazénu je 80 Kč, děti od 7 do 14 let 50 Kč, ubytovaný klient 50 Kč. Do areálu Bazénového centra Léčebny Darkov je zakázáno vstupovat v šortkách či plaveckých kraťasech. Z hygienických důvodů jsou povoleny pouze elastické plavky.
 

Lázně Darkov dokončily kompletní rekonstrukci

V rekonstruovaných prostorech budovy B Rehabilitačního sanatoria vznikly například luxusní pokoje pro náročnou klientelu. V sedmém patře sanatoria vzniklo pět luxusních apartmánů, devět nadstandardních jednolůžkových pokojů a šest dvoulůžkových pokojů. Lázně zmodernizovaly také společné prostory. V devátém patře vybudovaly novou centrální ambulanci, jeden apartmán a dva komfortně vybavené jednolůžkové pokoje.
 

Revírní pohodová padesátka

Jedinečný závod na 10, 21 a 50 km. Tento závod je určen všem věkovým kategoriím! Díky velké ochotě Moravskoslezského kraje, města Karviná, partnerů a sportovců se nám podařilo připravit závod, který běžce ze široké veřejnosti provede částmi pohornické krajiny.
Karviná, Moravskoslezský kraj

Zimní prohlídky zámku Fryštát

Až do konce března roku 2023 můžete přijít v sobotu nebo v neděli na jeden z okruhů zámku Fryštát.
Karviná, Moravskoslezský kraj

Císař Rudolf II. na zámku Fryštát

Od začátku prosince 2022 do konce února 2023 budete na zámku Fryštát moci zhlédnout speciální výstavu věnovanou tomuto, Čechy oblíbenému, panovníkovi.
Karviná, Moravskoslezský kraj

5. orlovský Masopust

Zahájení Masopustu od 14:00 hodin před Domem kultury Orlová. Přijít v masce se vyplatí! Soutěž "O nejmasopustovatější masku".
Orlová, Moravskoslezský kraj

Rehabilitační sanatorium v Karviné

Rehabilitační sanatorium v Karviné je naše další léčebné zařízení s více jak 40letou tradicí, vzdálené 5 km od původních Historických Lázní Darkov. Koncepce sanatoria je již od počátku založena na moderním oboru fyziatrie, balneologie a léčebné rehabilitace.
Karviná, Moravskoslezský kraj

Sportovní areál Karviná

Sportovní areál Karviná na ulici Leonovova v Karviné-Hranicích pod Obchodní akademií nabízí in-line dráhu, běžeckou dráhu, fotbalové hřiště, dětské hřiště, workout, parkour, streetball a skatepark. Otevřen má být na jaře 2021.
Karviná, Moravskoslezský kraj

Zámek Fryštát v Karviné

Dominantou města Karviná je zámek Fryštát. Empírový zámek je jedinečnou památkou svého druhu v ostravském regionu a představuje opravdový unikát, který byl původně předurčen k výlučné industrializaci.
Karviná, Moravskoslezský kraj

Sakurová alej v Karviné

Sakurová alej na třídě 17. listopadu vyhrála anketu o nejhezčí alej roku 2014.
Karviná, Moravskoslezský kraj

Ubytování a restaurace v okolí

Cafe BB Bar Karviná

Nekuřácký bar s originálním interiérem je ideálním místem pro obchodní jednání nebo posezení s přáteli. Čeká na vás stylový interiér s příjemným posezením, letní terasa a kulinářské speciality našich kuchařů.
Karviná, Moravskoslezský kraj

Hotel Darkov v Karviné

Hotel Darkov má v Karviné dlouhodobou tradici. V nedávné době prošel generální rekonstrukcí a jeho cílem je profilovat se jako malý rodinný hotel s klidnou atmosférou. Leží v poklidné části stejnojmenné lázeňské čtvrti města Karviné – Darkově.
Karviná, Moravskoslezský kraj

Hotel Zámeček Petrovice u Karviné

Klasicistní zámeček v Prstné vděčí za svůj vznik neobvyklé poloze na zalesněném pahorku, vklíněném do území Horního Slezska, odkud se otevíral nádherný výhled na někdejší část pruského Slezska a nedaleký Fryštát.
Karviná, Moravskoslezský kraj

Hotel Sport Orlová – na dosah přírody

Hostům hotelu nabízíme široké možnosti sportovního vyžití ve sportovním areálu, který vám může být k dispozici. alei příjemné posezení v hotelové restauraci či vinárně se skvělou kuchyní a příjemnou obsluhou.
Orlová, Moravskoslezský kraj