Úvod > Co chcete dělat? > Medical Wellness Clinic v Lázních Bohdaneč
Životní styl

Medical Wellness Clinic v Lázních Bohdaneč

Vyzkoušejte vyhlášené lázeňské procedury v Léčebných lázních Bohdaneč. Na výběr jich máte celou řadu, od těch klasických až po poslední trendy lázeňské terapie. Své malé lázně prožít v našem specializovaném pracovišti Medical Wellness Clinic, prvním svého druhu v českém lázeňském prostředí.
Koncept Medical wellness zahrnuje tradiční medicínu, estetickou medicínu a terapie pod dohledem lékaře. Klinika se nachází přímo v areálu Léčebných lázních Bohdaneč, v pavilonu Veselý. V každém případě na vás čeká nevšední zážitek, dokonalá úleva a očista mysli. Načerpáte zde energii na mnoho dní dopředu!
 

Léčebné procedury

U následujících léčebných procedur je nutná konzultace s lékařem z důvodu možných kontraindikací. Při léčebných pobytech tuto konzultaci klienti absolvují formou posouzení zdravotního stavu nebo vstupního lékařského vyšetření, které je součástí těchto pobytů. Při zakoupení jednotlivých procedur, které vyžadují lékařskou konzultaci, je nutno tuto konzultaci dokoupit.

Termoterapie je léčebná metoda, při níž se využívá lokálního působení tepla nebo chladu, které způsobuje rozšíření cév v místě působení a díky tomu dochází ke zvýšení prokrvení a celkovému uvolnění. Dochází také ke zrychlení metabolismu, z těla odcházejí toxické látky, čímž se zvyšuje celková odolnost organismu. Teplo či chlad poskytuje uvolnění bolestivých spasmů, kloubních blokád, často se využívá při léčbě revmatismu, degenerativních artróz, pomáhá zmírňovat bolesti, pozitivně ovlivňuje břišní koliky i záněty obličejových dutin.

Vodoléčba byla známá již v antice, kdy byla voda využívána jako léčebný prostředek a to například v podobě koupele, pitné kúry nebo parní lázně. Pokud zvolíme vhodný typ vodoléčby je možné působit téměř na všechny systémy v lidském těle a pozitivně ovlivnit jejich funkci. V Lázních Bohdaneč využíváme léčebného efektu přírodní minerální vody (balneoterapie), kterou čerpáme z vlastního hlubinného vrtu Nová Panenka, který vyniká kromě zvýšeného obsahu mineralizace také vyšším obsahem vzácně se vyskytujících fluoridových prvků.

V našich lázních pro vás připravujeme rehabilitaci a cvičení pod dohledem zkušených terapeutů. Lékař klientovi na základě vyšetření určí tělesnou výchovu ve velké nebo malé skupině či zcela individuální. Pro správné držení těla nabízíme speciální cvičební techniky jako cvičení na velkých míčích, nebo metodu Brunkow a od chronických bolestí pohybového aparátu vám pomůže například speciální závěsný rehabilitační systém Redcord, který využíváme převážně pro poúrazové, pooperační stavy, ale i u chronického onemocnění kloubů.

Elektroléčba patří k fyzikální terapii, při které je využíván léčebný účinek různých forem elektrické energie. Elektroléčba v převážné míře využívá své analgetické účinky, často zlepšuje krevní cirkulaci a výživu tkání, tlumí zánětlivou aktivitu a usnadňuje tak pohybové funkce. Princip elektroléčby spočívá ve stimulaci nervu a svalu střídavým elektrickým proudem různé frekvence a průběhu. Systém je vhodný pro podpůrnou fyzikální léčbu různých neurologických, ortopedických, interních a jiných onemocnění provázených bolestí a zvýšeným nebo sníženým svalovým napětím.

Světloléčba zahrnuje velice účinné procedury Solux a biolampu. Speciální přístroj Solux využívá lokální teplo z infračerveného zářiče, kterým způsobuje prokrvení svalstva a kůže. Ulevuje při chronických bolestivých syndromech pohybového aparátu, artróze a jiných onemocněních svalstva či kloubů, protože uvolňuje spasmy a svaly. Biolampa urychluje hojení jizev u pooperačních stavů či jizev způsobených popálením, výrazně zlepšuje proleženiny a nehojící se kožní defekty a celkově má pozitivní vliv na lidský organismus. Světloléčba může pomoci mírnit bolest, stimulovat hojení poškozené tkáně nebo léčit záněty šlach a svalů.

Oxid uhličitý je bezbarvý plyn těžší než vzduch. Procedury využívající k léčení oxid uhličitý jsou velice účinné a mají výrazně pozitivní vliv na lidský organismus. V našich lázních můžete využít plynových injekcí, které ač jsou zprvu mírně nepříjemné, poskytují maximální a velmi rychlou úlevu od bolesti. Suchá uhličitá koupel je příjemná a relaxační procedura, při které je pacientovi navozen až euforický pocit a tendence ke spánku. Svým účinkem zajišťuje celkovou regeneraci či rekonvalescenci.

Podstatou oxygenoterapie neboli kyslíkové terapie je vdechování kyslíku ve vyšší koncentraci (až 90%) než v jaké je přítomný ve vzduchu. Vdechováním se zrychluje krevní oběh a více kyslíku se tedy dostává také do tkání. Buňky mohou produkovat více energie, dochází k jejich růstu a regeneraci a tím se zlepšuje hojení ran a celkově se zpomaluje proces stárnutí.


Relaxační procedury bez lékařské konzultace

Zábaly jsou intenzivní formou relaxace a péče o pokožku. Procedura je velmi oblíbená, tělu dopřeje uvolnění a uklidnění svalů i hydrataci pokožky spojenou s jejím zpevněním. Dle aplikované látky mají zábaly vedle podílu na zeštíhlení a tvarování těla mnoho významných účinků pro lidské zdraví. Některé zábaly jsou vzhledem ke svému charakteru aplikovány v našich unikátních zábalových vanách (teplém vodním lůžku), které ještě znásobují účinky jednotlivých přísad.

Koupele v přírodní minerální vodě jsou tou nejpřirozenější a nejjednodušší léčebnou a relaxační metodou. Uvolňují organismus, odstraňují únavu a zvyšují prokrvení těla. Jejich blahodárné účinky jsou známé i při problémech s pokožkou, klouby či nespavostí. Ponořte se do jedné z našich van a užijte si relaxaci a odpočinek. Vyberte si z mnoha druhů přísad, nechte se unášet na vlně vůní nebo vyzkoušejte hru barev a světla.

Masáž je nejstarší formou terapie, kterou se mohou aplikováním tlaku na svaly a tkáně léčit zranění, zmírňovat bolesti a stres, zlepšovat krevní oběh a uvolňovat napětí. Odměňte své tělo a vyberte si ze široké palety zdravotních či relaxačních masáží tu pravou, která nejlépe sedne vašim potřebám. Rezervujte si čas na dokonalé uvolnění, odpočinek a regeneraci.

Wellness zóna – odpočiňte si v příjemném prostředí, které vám přivodí nezapomenutelné chvíle pohody a uvolnění z každodenního stresu. Bazén v areálu nabízí mimo kondiční plavání také léčivou sílu minerální vody z hlubokého artézského vrtu. Vířivá voda uvolňuje svalový tonus, zlepšuje metabolismus, odstraňuje stres a napětí a zvyšuje celkovou imunitu organismu. Saunování a pára pomáhá zvyšovat odolnost organismu proti onemocněním dýchacích cest, urychluje vyplavování toxických látek z těla a odbourává stres. Zajít můžete i do solné jeskyně.

Medical Wellness Clinic – estetická péče: Navštivte naši specializovanou kliniku Medical Wellness Clinic, kde se zaměřujeme mimo jiné i na estetickou péči. Pokud chcete bezbolestně a bez námahy zhubnout, určitě oceníte patentovanou technologii VANQUISH™ ME . Svěží a mladistvou pokožku v oblasti obličeje a dekoltu vám pak zajistí profesionální metoda PROTÉGÉ ELITE. Využít můžete procedury určené ke zkrášlení pleti za použití profesionální pleťové a tělové kosmetiky německé značky BIODROGA.
 

Screeningové vyšetření

Screeningové testy hrají významnou roli v preventivní medicíně a jsou důležitou součástí lékařského vyšetření. Jedná se o soubor metod vyhledávání časných forem nemocí nebo odchylek od normy v dané populaci prováděná formou testů. Screening zahrnuje: laboratorní vyšetření s odběrem krve, lékařskou konzultaci k laboratorním výsledkům a výsledkový list laboratorního vyšetření.
  • Screening "RIZIKO DNY"
  • Screening "VITAMÍN D"
  • Stanovení krevní skupiny + RH faktoru
  • Screening „ZDRAVÝ MUŽ" – velké preventivní laboratorní vyšetření, které má odhalit nejčastější choroby s vysokým výskytem v populaci
  • Screening „ZDRAVÁ ŽENA" – preventivní laboratorní vyšetření, které má odhalit nejčastější choroby s vysokým výskytem v populaci
  • Screening „VITALITA"

Provozovatel

Léčebné lázně Bohdaneč a.s.

Masarykovo nám. 6
533 41 Lázně Bohdaneč
Tel.:
+420 466 860 860
Email:
obchod@llb.cz
WWW:
https://llb.cz/pr...
GPS:
50,076688 15,684413
 
 

Časová náročnost

1,5 hodiny

 
 

Ubytování a restaurace v okolí