Úvod > Co chcete dělat? > Lázně Luhačovice – nejoblíbenější lázně na Moravě
Lázeňský areál
"> Lázeňský areál letecký pohled na hotel Jurkovičův dům**** a fontánu "> Lázeňský areál letecký pohled na areál Lázní Luhačovice, a.s. "> Hotel Jurkovičův dům**** Hotel ve stylu lidové secese je zasazen do malebného parku a leží v centru lázní u lázeňské kolonády. "> Hotel Jurkovičův dům**** Hotel se nachází na nejhezčím místě v Luhačovicích. "> Lázeňská kolonáda Lázeňská kolonáda prošla na konci roku 2019 nákladnou rekonstrukcí. "> Lázeňská kolonáda Kolonáda prošla revitalizací, která uvedla památku do původní podoby a umožnila rozšíření možností jejího využití. "> Hala Vincentka Hala uprostřed kolonády v sobě ukrývá nejvzácnější bohatství Luhačovic – pramen léčivé minerální vody Vincentka. "> Hala Vincentka Po rekonstrukci působí světleji, je vzdušná a barevně sladěná jako před sedmdesáti lety, kdy byla postavena. "> Hala Vincentka Hala je tradičním místem, kde se pořádají kulturní a společenské akce. "> vila Pod lipami***Superior Vila v centru lázní se stylovým interiérem, v klidném prostředí, poblíž tenisových kurtů "> Vila Alpská růže**** Tato kulturní památka je charakteristickou ukázkou architektury tzv. alpského stylu, dnes poskytuje luxusní ubytování na úrovni čtyřhvězdičkového hotelu. "> ALEXANDRIA**** Spa & Wellness hotel Luxusní wellness hotel s největším wellness ve městě, s venkovními whirlpooly, vyhlášenou Francouzskou restaurací a Nočním klubem s noblesou první republiky. "> Wellness terasa s venkovními whirlpooly v hotelu Alexandria**** "> Hotel Dům B. Smetany**** Komfortní lázeňský hotel pro léčbu i dovolenou v samotném centru lázní. "> Lázeňský pohárek Labuť Vítězný pohárek veřejné soutěže Labuť se poprvé představil během slavnosti Otevírání pramenů při zahájení hlavní lázeňské sezóny 2018. "> Pramen MUDr. Františka Šťastného Nejzajímavější z luhačovických pramenů vyvěrá na severozápadním úpatí Velké Kamenné severozápadně od Lázeňského divadla. "> Pramen Nový Jubilejní Nachází se mezi Společenským domem a vilou Alpská růže. Přírodní léčivý zdroj vyvěrá v hloubce 50,5 m a je využíván hosty akciové společnosti Lázně Luhačovice k přírodním minerálním koupelím a inhalacím. "> Pramen Nový Jubilejní V září 2013 byl pramen Nový Jubilejní slavnostně zpřístupněn veřejnosti. "> Pramen Ottovka Je třetím nejznámějším pramenem v Luhačovicích. "> Pramen Ottovka Své jméno dostal pramen podle člena rodu Serényiů, hraběte Otty. "> Pramen Ottovka
Přidat foto
Lázně a wellness

Lázně Luhačovice – nejoblíbenější lázně na Moravě

Lázně Luhačovice jsou čtvrté největší lázně České republiky a nejnavštěvovanější lázně Moravy s více než 300 let trvající lázeňskou tradicí. Luhačovice jsou pravým místem k celoroční relaxaci a aktivnímu odpočinku s pestrými možnostmi kulturního i sportovního vyžití.
Luhačovice jsou malebné moravské lázně v údolí říčky Šťávnice s řadou léčivých minerálních pramenů. Známým moravským lázním s léčivými minerálními prameny vtiskl neopakovatelný charakter na přelomu 19. a 20. století architekt Dušan Jurkovič, autor řady staveb, inspirovaných lidovou architekturou Valašska a Kysuce. Atmosféru dotvářejí četné lázeňské vily, kolonáda a rozlehlý park. K nejznámějším léčivým pramenům Luhačovic patří Vincentka, Aloiska a Ottovka.

Léčebné procedury jsou poskytovány v balneoprovozech léčebných zařízení a hotelů. Balneoprovozy jsou vybaveny moderní technikou pro poskytování vodoléčebných procedur, elektroléčebných procedur, inhalací, obkladů a různých forem masáží (klasické, reflexní, podvodní). Nabízí se zde relaxační pobyty pro seniory, ženy a manažery včetně wellness pobytů.

Lázeňské město je také rájem filmařů. Natáčely se zde filmy, seriály, dokumentární pořady a i samotní herci si je oblíbili a často je navštěvují, aby se zde léčili, nebo si odpočinuli. To, že si tvůrci pro natáčení často vybírají právě Luhačovice, svědčí o tom, že jsou nejen populární lázeňskou destinací, oblíbeným cílem jednodenní turistiky, relaxačních víkendových či wellness pobytů, ale s oblibou je vyhledávají právě filmaři pro zachovalou architekturu i atraktivní atmosféru s prvorepublikovou noblesou.

Lázně Luhačovice – excelentní evropská destinace EDEN 2019
Téma: „Léčené lázeňství a well-being tourism“
Luhačovice získaly titul evropské excelentní destinace EDEN 2019 za udržitelný cestovní ruch a zdravý životní styl. Destinační agentura Zlínsko a Luhačovicko přihlásila do soutěže svůj produkt „Well, well…Lázně Luhačovice“, který oslovil hodnotící porotu především díky propojení tradičního a moderního lázeňství, bohatstvím pramenů, péčí o přírodní zdroje, malebností Jurkovičovy architektury, unikátní spoluprací komerčních i nekomerčních subjektů, snahou o snižování regionálních disparit destinace a v neposlední řadě i panenskou přírodou v chráněné krajinné oblasti Bílé Karpaty, za což se mohou titulem excelentní destinace právem pyšnit.  
Zobrazit více

Luhačovice – tady pramení zážitky

V Luhačovicích bylo, je a bude krásně v každé době. O tom svědčí i výhra o excelentní evropskou destinaci v soutěži EDEN, kterou město ve spolupráci s destinační společnosti Zlínsko a Luhačovicko vyhrálo v roce 2019 v kategorii lázeňství, wellness a wellbeing. Přijeďte zažít jedinečnou atmosféru Luhačovic!

Lázně Luhačovice - fontána

Provozovatel

Lázně Luhačovice a.s.

Lázeňské náměstí 436
763 26 Luhačovice
Tel.:
+420 577 682 111
Email:
info@lazneluhacov...
WWW:
www.lazneluhacovi...
GPS:
49,108301 17,762299
 
 

Časová náročnost

4,0 hodiny

 
 

Ubytování a restaurace v okolí

Dům Bedřicha Smetany Luhačovice

Dům Bedřicha Smetany Luhačovice

Luhačovice, Zlínský kraj
Restaurace Racek

Restaurace Racek

Luhačovice, Zlínský kraj
Vila Chaloupka v Luhačovicích

Vila Chaloupka v Luhačovicích

Luhačovice, Zlínský kraj
Divadelní kavárna Luhačovice

Divadelní kavárna Luhačovice

Luhačovice, Zlínský kraj