Úvod > Co chcete dělat? > Lázně Luhačovice - nejoblíbenější lázně na Moravě
Foto: Luhacovice, autor: Václav Jirásek
"> Foto: Luhacovice, autor: Václav Jirásek "> "> "> "> "> "> "> "> "> "> "> ">
+ Přidat foto

Lázně Luhačovice - nejoblíbenější lázně na Moravě

Lázně a wellness
Lázně Luhačovice jsou čtvrté největší lázně České republiky a nejnavštěvovanější lázně Moravy s více než 300 let trvající lázeňskou tradicí. Luhačovice jsou pravým místem k celoroční relaxaci a aktivnímu odpočinku s pestrými možnostmi kulturního i sportovního vyžití.
Luhačovice jsou malebné moravské lázně v údolí říčky Šťávnice s řadou léčivých minerálních pramenů. Známým moravským lázním s léčivými minerálními prameny vtiskl neopakovatelný charakter na přelomu 19. a 20. století architekt Dušan Jurkovič, autor řady staveb, inspirovaných lidovou architekturou Valašska a Kysuce. Atmosféru dotvářejí četné lázeňské vily, kolonáda a rozlehlý park. K nejznámějším léčivým pramenům Luhačovic patří Vincentka, Aloiska a Ottovka.

Léčebné procedury jsou poskytovány v balneoprovozech léčebných zařízení a hotelů. Balneoprovozy jsou vybaveny moderní technikou pro poskytování vodoléčebných procedur (jako např. perličková koupel, vířivá lázeň, Hubbardova a Hauffeho lázeň), elektroléčebných procedur (jako např. galvanizace, iontoforéza či ultrazvuk), inhalací, obkladů a různých forem masáží (klasické, reflexní, podvodní). Nabízí se zde relaxační pobyty pro seniory, ženy a manažery včetně wellness pobytů.

Ideálními místy k odpočinku a regeneraci jsou hotel Alexandria, lázeňský hotel Miramare, Vila pod Lipami, Vila Antoaneta, Augustiniánský Dům a Vila Valaška. Mezi nejoblíbenější programy zdejších hostů patří komplexní lázeňská kúra, týden rozmazlování pro ženy, wellness programy pro formování postavy, antistresový program, program pro seniory, víkendové pobyty či program prevence civilizačních chorob.

Lázeňské město je také rájem filmařů. Natáčely se zde filmy, seriály, dokumentární pořady a i samotní herci si je oblíbili a často je navštěvují, aby se zde léčili, nebo si odpočinuli. To, že si tvůrci pro natáčení často vybírají právě Luhačovice, svědčí o tom, že jsou nejen populární lázeňskou destinací, oblíbeným cílem jednodenní turistiky, relaxačních víkendových či wellness pobytů, ale s oblibou je vyhledávají právě filmaři pro zachovalou architekturu i atraktivní atmosféru s prvorepublikovou noblesou.

Lázně Luhačovice - excelentní evropská destinace EDEN 2019
Téma: „Léčené lázeňství a well-being tourism“
Luhačovice získaly titul evropské excelentní destinace EDEN 2019 za udržitelný cestovní ruch a zdravý životní styl. Destinační agentura Zlínsko a Luhačovicko přihlásila do soutěže svůj produkt „Well, well…Lázně Luhačovice“, který oslovil hodnotící porotu především díky propojení tradičního a moderního lázeňství, bohatstvím pramenů, péčí o přírodní zdroje, malebností Jurkovičovy architektury, unikátní spoluprací komerčních i nekomerčních subjektů, snahou o snižování regionálních disparit destinace a v neposlední řadě i panenskou přírodou v chráněné krajinné oblasti Bílé Karpaty, za což se mohou titulem excelentní destinace právem pyšnit.  
 
Celý popis

Lázně Luhačovice - fontána

Naposledy změněno: 26. 2. 2020
13.7.
18.7.
Festival Janáček a Luhačovice 2020

Festival Janáček a Luhačovice 2020

Luhačovice, Východní Morava
8.6.
12.6.
Pobyt s programem pro rodiče s dětmi v Hostětíně

Pobyt s programem pro rodiče s dětmi v Hostětíně

Hostětín, Východní Morava
20.6.
Slunovrat na hvězdárně

Slunovrat na hvězdárně

Uherský Brod, Východní Morava
4.9.
10.9.
Zlín Film Festival 2020

Zlín Film Festival 2020

Zlín, Východní Morava

Ubytování a restaurace v okolí

Dům Bedřicha Smetany Luhačovice

Dům Bedřicha Smetany Luhačovice

Luhačovice, Východní Morava
Vila Chaloupka v Luhačovicích

Vila Chaloupka v Luhačovicích

Luhačovice, Východní Morava
Divadelní kavárna Luhačovice

Divadelní kavárna Luhačovice

Luhačovice, Východní Morava