!

Upozornění: Vzhledem k aktuálním vládním opatřením jsou akce a provoz turistických cílů výrazně omezeny. Doporučujeme před vlastní návštěvou ověření u organizátora.

Úvod > Co chcete dělat? > Lázně Luhačovice - nejoblíbenější lázně na Moravě
Lázeňský areál
"> Lázeňský areál letecký pohled na hotel Jurkovičův dům**** a fontánu "> Lázeňský areál letecký pohled na areál Lázní Luhačovice, a.s. "> Hotel Jurkovičův dům**** Hotel ve stylu lidové secese je zasazen do malebného parku a leží v centru lázní u lázeňské kolonády. "> Hotel Jurkovičův dům**** Hotel se nachází na nejhezčím místě v Luhačovicích. "> Lázeňská kolonáda Lázeňská kolonáda prošla na konci roku 2019 nákladnou rekonstrukcí. "> Lázeňská kolonáda Kolonáda prošla revitalizací, která uvedla památku do původní podoby a umožnila rozšíření možností jejího využití. "> Hala Vincentka Hala uprostřed kolonády v sobě ukrývá nejvzácnější bohatství Luhačovic – pramen léčivé minerální vody Vincentka. "> Hala Vincentka Po rekonstrukci působí světleji, je vzdušná a barevně sladěná jako před sedmdesáti lety, kdy byla postavena. "> Hala Vincentka Hala je tradičním místem, kde se pořádají kulturní a společenské akce. "> vila Pod lipami***Superior Vila v centru lázní se stylovým interiérem, v klidném prostředí, poblíž tenisových kurtů "> Vila Alpská růže**** Tato kulturní památka je charakteristickou ukázkou architektury tzv. alpského stylu, dnes poskytuje luxusní ubytování na úrovni čtyřhvězdičkového hotelu. "> ALEXANDRIA**** Spa & Wellness hotel Luxusní wellness hotel s největším wellness ve městě, s venkovními whirlpooly, vyhlášenou Francouzskou restaurací a Nočním klubem s noblesou první republiky. "> Wellness terasa s venkovními whirlpooly v hotelu Alexandria**** "> Hotel Dům B. Smetany**** Komfortní lázeňský hotel pro léčbu i dovolenou v samotném centru lázní. "> Lázeňský pohárek Labuť Vítězný pohárek veřejné soutěže Labuť se poprvé představil během slavnosti Otevírání pramenů při zahájení hlavní lázeňské sezóny 2018. "> Pramen MUDr. Františka Šťastného Nejzajímavější z luhačovických pramenů vyvěrá na severozápadním úpatí Velké Kamenné severozápadně od Lázeňského divadla. "> Pramen Nový Jubilejní Nachází se mezi Společenským domem a vilou Alpská růže. Přírodní léčivý zdroj vyvěrá v hloubce 50,5 m a je využíván hosty akciové společnosti Lázně Luhačovice k přírodním minerálním koupelím a inhalacím. "> Pramen Nový Jubilejní V září 2013 byl pramen Nový Jubilejní slavnostně zpřístupněn veřejnosti. "> Pramen Ottovka Je třetím nejznámějším pramenem v Luhačovicích. "> Pramen Ottovka Své jméno dostal pramen podle člena rodu Serényiů, hraběte Otty. "> Pramen Ottovka
+ Přidat foto
Lázně a wellness

Lázně Luhačovice - nejoblíbenější lázně na Moravě

Lázně Luhačovice jsou čtvrté největší lázně České republiky a nejnavštěvovanější lázně Moravy s více než 300 let trvající lázeňskou tradicí. Luhačovice jsou pravým místem k celoroční relaxaci a aktivnímu odpočinku s pestrými možnostmi kulturního i sportovního vyžití.
Luhačovice jsou malebné moravské lázně v údolí říčky Šťávnice s řadou léčivých minerálních pramenů. Známým moravským lázním s léčivými minerálními prameny vtiskl neopakovatelný charakter na přelomu 19. a 20. století architekt Dušan Jurkovič, autor řady staveb, inspirovaných lidovou architekturou Valašska a Kysuce. Atmosféru dotvářejí četné lázeňské vily, kolonáda a rozlehlý park. K nejznámějším léčivým pramenům Luhačovic patří Vincentka, Aloiska a Ottovka.

Léčebné procedury jsou poskytovány v balneoprovozech léčebných zařízení a hotelů. Balneoprovozy jsou vybaveny moderní technikou pro poskytování vodoléčebných procedur, elektroléčebných procedur, inhalací, obkladů a různých forem masáží (klasické, reflexní, podvodní). Nabízí se zde relaxační pobyty pro seniory, ženy a manažery včetně wellness pobytů.

Lázeňské město je také rájem filmařů. Natáčely se zde filmy, seriály, dokumentární pořady a i samotní herci si je oblíbili a často je navštěvují, aby se zde léčili, nebo si odpočinuli. To, že si tvůrci pro natáčení často vybírají právě Luhačovice, svědčí o tom, že jsou nejen populární lázeňskou destinací, oblíbeným cílem jednodenní turistiky, relaxačních víkendových či wellness pobytů, ale s oblibou je vyhledávají právě filmaři pro zachovalou architekturu i atraktivní atmosféru s prvorepublikovou noblesou.

Lázně Luhačovice - excelentní evropská destinace EDEN 2019
Téma: „Léčené lázeňství a well-being tourism“
Luhačovice získaly titul evropské excelentní destinace EDEN 2019 za udržitelný cestovní ruch a zdravý životní styl. Destinační agentura Zlínsko a Luhačovicko přihlásila do soutěže svůj produkt „Well, well…Lázně Luhačovice“, který oslovil hodnotící porotu především díky propojení tradičního a moderního lázeňství, bohatstvím pramenů, péčí o přírodní zdroje, malebností Jurkovičovy architektury, unikátní spoluprací komerčních i nekomerčních subjektů, snahou o snižování regionálních disparit destinace a v neposlední řadě i panenskou přírodou v chráněné krajinné oblasti Bílé Karpaty, za což se mohou titulem excelentní destinace právem pyšnit.  
Zobrazit více

Luhačovice – tady pramení zážitky

V Luhačovicích bylo, je a bude krásně v každé době. O tom svědčí i výhra o excelentní evropskou destinaci v soutěži EDEN, kterou město ve spolupráci s destinační společnosti Zlínsko a Luhačovicko vyhrálo v roce 2019 v kategorii lázeňství, wellness a wellbeing. Přijeďte zažít jedinečnou atmosféru Luhačovic!

Lázně Luhačovice - fontána

Naposledy změněno: 12. 10. 2020
12.7.
17.7.
Festival Janáček a Luhačovice 2021

Festival Janáček a Luhačovice 2021

Luhačovice, Východní Morava
28.5.
5.6.
Zlín Film Festival 2021

Zlín Film Festival 2021

Zlín, Východní Morava
13.8.
14.8.
Festival Vizovické Trnkobraní 2021

Festival Vizovické Trnkobraní 2021

Vizovice, Východní Morava
4.12.
30.4.
Znovuotevření Památníku Tomáše Bati

Znovuotevření Památníku Tomáše Bati

Zlín, Východní Morava

Ubytování a restaurace v okolí

Dům Bedřicha Smetany Luhačovice

Dům Bedřicha Smetany Luhačovice

Luhačovice, Východní Morava
Vila Chaloupka v Luhačovicích

Vila Chaloupka v Luhačovicích

Luhačovice, Východní Morava
Divadelní kavárna Luhačovice

Divadelní kavárna Luhačovice

Luhačovice, Východní Morava