Úvod > Co chcete dělat? > Priessnitzovy léčebné lázně Jeseník
Lázně a wellness

Priessnitzovy léčebné lázně Jeseník

Priessnitzovy lázně Jeseník jsou vhodné nejen pro léčbu nemocných, ale nabízejí výtečné zázemí také pro preventivní a relaxační pobyty. Právě zde můžete podstoupit jednu z nejmodernějších metod světového zdravotnictví – computerovou kineziologii.

V blízkém okolí lázní, v malebné přírodě Rychlebských hor a Jeseníků na svazích Studničního vrchu, můžete napočítat na 80 pojmenovaných a registrovaných pramenů.

Zdejší mikroklima je velmi vhodné pro léčení horních a dolních cest dýchacích, potíží krevního oběhu, nervové soustavy a vegetativního nervstva. Zajímavou náplň mají i krátkodobé ozdravné pobyty, které mají za cíl zvýšit tělesnou i duševní kondici. Za svou existenci a pozdější proslulost vděčí Priessnitzovy léčebné lázně svému zakladateli Vincenzi Priessnitzovi. Již v roce 1822 založil na Gräfenbergu první vodoléčebný ústav na světě, čímž položil základ novému lékařskému oboru – vodoléčbě.

Priessnitzovy léčebné lázně a.s. leží v překrásné přírodě na svahu nejvýchodnějšího výběžku Rychlebských hor asi 2 km od města Jeseník v průměrné nadmořské výšce 620 m n.m. Areál je citlivě vsazený do krajiny, tvoří dominantu širokému okolí a pouze odtud se skýtá jedinečný výhled na celý hlavní hřeben Hrubého Jeseníku. Lázně disponují několika lázeňskými hotely (Priessnitz, Bezruč, Jan Ripper…) a dětskými léčebnami (Wolker, Karolína, Maryčka). Zdejší mikroklima s unikátním léčivým efektem zaujímá mezi lázeňskými velikány třetí místo na světě. Je vhodné pro léčení horních a dolních cest dýchacích, potíží krevního oběhu, nervové soustavy a vegetativního nervstva. Lázeňská léčba je založena na využití přírodních léčivých zdrojů s rehabilitačními metodami.

Priessnitzovy léčebné lázně a.s. nabízí celou škálu relaxačně ozdravných pobytů: Lázeňský pobyt s voucherem, Návrat ke zdravému dýchání, Lázeňský pobyt pro seniory, Léčebně prevntivní pobyt, Týden pro zdravý, Posílení duševního zdravý, Wellness pobyt na přání, Zadáno pro ženy, Královský pobyt, Priessnitz unikát, Lázně na zkoušku, Romantická dovolená ve dvou, Silvestrovský pobyt a širokou nabídku lázeňských procedur. Areál i okolí lázní nabízí mnoho příležitostí pro volnočasové aktivity pro děti i dospělé. V Priessnitzových lázních v Jeseníku najdete také evropskou raritu, balneopark, který se rozprostírá nad lázeňským areálem.

Také Fitpark Priessnitz kombinuje aktivní zábavu a sport s nejčistšími klimatickými podmínkami a horskou přírodou. Využít zde můžete posilovací stroje využívající převážně váhy vlastního těla pro procvičování chůze, kloubů, rozvoj koordinace těla, ale i na venkovní rotoped

V Priessnitzových léčebných lázních jezdí i speciální lázeňský vláček. Vláček Lázeňáček vozí nejen děti po lázeňské promenádě, kolonádě či Balneoparku, ale také do Jeseníku a zpět.

Místem, které je jedinečné v obohacování atmosféry důležitými biogenními prvky, je přírodní bylinkové inhalatorium. Tento lázeňský poklad připomíná staré barokní zahrady a vůněmi levandule, máty, růží či meduňky zahrady našich babiček i slunnou Provence. 

Novinky 2022
Kromě standardní komplexní lázeňské péče pro děti i dospělé  a léčebně rehabilitační péče pro samoplátce se  Priessnitzovy léčebné lázně nyní zaměřují  na následnou léčebně rehabilitační péči pacientů, kteří prodělali závažnější plicní onemocnění formu Covid-19 a byli v souvislosti s touto nemocí hospitalizováni. U těchto pacientů je velmi vhodně využita možnost následné léčby v prostředí klimatických lázní spojených s dechovou rehabilitací a další podpůrnou léčbou.
 
Jedná se o komplexní lázeňskou léčbu nemocí dýchacího ústrojí , indikační skupiny V/3 – stavy po komplikovaném zánětu plic hrazenou zdravotními pojišťovnami . Délka léčebné rehabilitace je 21 dnů a musí být zahájena do 4 měsíců po ukončení hospitalizace.   Využití lázeňské léčebné rehabilitace urychlí rekonvalescenci pacientů a zlepší kvalitu jejich života, a to jak v oblasti plicní rehabilitace, zlepšení dýchacích obtíží a posílení fyzické kondice, tak v oblasti léčby psychických potíží, stresu, depresí a jiných projevů duševních poruch v případě komplexní lázeňské léčby duševních poruch indikační skupiny IX.

Lázně Jeseník

Provozovatel

Priessnitzovy léčebné lázně a. s.

Priessnitzova 12/299
790 01 Jeseník
Tel.:
+420 584 491 111
Email:
rezervace@priessn...
WWW:
www.priessnitz.cz
GPS:
50,240171 17,184750
 
Region:
Olomoucký kraj
Oblast:
Jeseníky
Město:
Jeseník
 

Časová náročnost

2,0 hodiny

 
 

Ubytování a restaurace v okolí

Restaurace 1837 v sanatoriu Priessnitz

Restaurace 1837 v sanatoriu Priessnitz

Jeseník, Olomoucký kraj
Restaurace a penzion U Petra

Restaurace a penzion U Petra

Jeseník, Olomoucký kraj
Minipivovar Jeseník

Minipivovar Jeseník

Jeseník, Olomoucký kraj
Restaurace Vila Elis Jeseník

Restaurace Vila Elis Jeseník

Jeseník, Olomoucký kraj