Úvod > Co chcete dělat? > Lázně a wellness > Lázně Slatinice
Lázně a wellness

Lázně Slatinice

Lázně Slatinice jsou léčebné lázně s přírodním pramenem středně mineralizované vody s obsahem sirovodíku, blahodárně působící na kloubní chrupavku. Léčí se zde mnohé druhy pooperačních stavů, v nabídce jsou různé vodní procedury a relaxační pobyty.

Prvotřídní rehabilitaci, účinný přírodní zdroj a příjemnou rodinnou atmosféru naleznete v Lázních Slatinice u Olomouce. Pramen středně mineralizované vody s obsahem sirovodíku využíváme k léčbě pohybového ústrojí, oběhového ústrojí, nemocí nervových, kožních a onkologických. Klienti k nám přijíždějí na komplexní a příspěvkovou lázeňskou péči hrazenou z prostředků zdravotních pojišťoven. Připraveny jsou i pobyty pro širokou veřejnost.

Vybrat si můžete z pestré nabídky speciálních léčebných nebo relaxačních programů a přijet do sirných lázní. Ubytování vám zajistíme v lázeňských domech Balnea, Hanačka, Mánes nebo Penzion Majorka.
Na špičkové úrovni je poskytována péče v oblasti rehabilitace. V Odborném léčebném ústavu rehabilitačním léčíme pacienty po totálních endoprotézách, po těžkých úrazech, po operacích páteře nebo s revmatologickými a neurologickými onemocněními. Přijeďte k nám i s vaším čtyřnohým členem rodiny. Pro domácí mazlíčky máme připraveny vybrané pokoje v lázeňském domě Hanačka a v Penzionu Majorka.
 

Kultura, společenské akce a sport

Lázně Slatinice dbají na spokojenost svých hostů i v rámci kulturní nabídky. Samozřejmostí jsou koncerty, společenské a taneční večery, výstavy, přednášky na různá témata. Večery jsou žánrově různorodé. A tak se můžete v průběhu pobytu zaposlouchat a relaxovat také v prožitku klasické hudby, nebo si zazpívat známé písně a posedět s dobrým vínkem.

Tvořivé dílny, výtvarné semináře, zdravotní procházky, využití přilehlých sportovišť, oblíbený terén pro cykloturistiku. To vše a mnoho dalších aktivit nabízíme našim ubytovaným hostům i široké veřejnosti.
Lázně jsou obklopeny poutavou historií, ať už místa samotného nebo blízkými skvosty, které můžete navštívit.

Příjemnou atmosféru pobytu umocňuje klid, nádherná příroda i kraj bohatý na znovu probuzené tradice.
Kulturu neodmyslitelně dotváří pravidelně se opakující akce a slavnosti, jako například Zahájení sezóny, tradiční veterán rallye Z lázní do lázní, Slatinická struna nebo stále více oblíbené Lázeňské dny zdraví.
 

Z historie lázní

Historie lázní Slatinic sahá až do 16. století. V roce 1580 proslulý moravský lékař Tomáš Jordán z Klausenburka označil ve své knize s názvem Kniha o vodách hojitedlných neb teplicech moravských zdejší prameny jako léčebné. Zmiňuje položení pramene, chemické složení vody a její léčebné účinky. V archívech pánů z Lichtenštejna bylo v roce 1929 nalezeno podání, kterým kníže dovolil 21.3. 1685 zřízení lázní, pokud stavební náklady nepřesáhnou 100 tolarů. V roce 1714 měly lázně již 7 pokojů. Ke stavbě modernější lázeňské budovy mělo dojít v roce 1725, ale stavba byla odsunuta kvůli výstavbě zdejšího Lichtenštejnského hospodářského dvora, která si vyžádala větších finančních nákladů, než se původně očekávalo.

Stavba lázní započala v roce 1731, a to přímo u léčebného pramene, kde byly dokonce položeny základy. Stavba nebyla nikdy dokončena. Jedním z hlavních důvodů bylo, že stavba na mokré půdě, skoro močále, by si vyžádala daleko větší náklady. Proto byl nakonec nový lázeňský dům postaven až v r. 1733 na současném místě. Původní architekturu si můžete prohlédnout dnes, kdy v historické budově je umístěna jídelna, restaurace, balneoprovoz a místnosti pro léčebné procedury.


Novinky 2021
Prioritou naší činnosti je samozřejmě upevnění zdraví našich klientů. Proto i v roce 2021 pro vás připravujeme spoustu novinek, které umožní zlepšit zdraví, kvalitu života a zbavit se nechtěných obtíží. Na začátku roku jsme pro naše klienty připravili dva nové pobyty. Jedná se o  léčbu polyneuropatie (onemocnění charakteristické zejména postižením samotných nervů, jejichž velmi častou průvodní komplikací je také porucha prokrvení končetin), a také obnovujeme takzvanou Computerovou kineziologii. Computerová kineziologie odhaluje to, co není vidět. Tento exkluzivní čtyřdenní pobyt kombinující poznatky západní i východní medicíny vám pomůže k diagnostice a léčbě potíží pohybového aparátu a k odstranění bolestí zad či kloubů. V letošním roce jsme si pro naše klienty připravili i nové procedury, například laseroterapii či fyzikální cévní terapii Bemer.

Provozovatel

Lázně Slatinice a.s.

Slatinice č. 29
783 42 Slatinice
Tel.:
+420 581 573 000
Email:
pobyty@lazneslati...
WWW:
www.lazneslatinic...
GPS:
49,563920 17,099449
 
Region:
Olomoucký kraj
Oblast:
Střední Morava
Tipy na výlet:
Slatinice a okolí
 

Časová náročnost

12,0 hodin

 
 

Novoroční výstup na Velký Kosíř na Prostějovsku

Tradiční akce u Rozhledny Velkého Kosíře, kde se setkávají obyvatelé okolních obcí a přejí si všechno nejlepší do nového roku.
Slatinky, Olomoucký kraj

Vánoce na zámku Čechy pod Kosířem

Nejkrásnější svátky v roce jsou zde! Přijďte se o třetím adventním víkendu vánočně naladit na zámek v Čechách pod Kosířem.
Čechy pod Kosířem, Olomoucký kraj

Ostatkê na Hané

Masopustní veselí s předání ostatkového práva.
Příkazy, Olomoucký kraj

Hanácké velikonoce

Tradiční velikonoční obyčeje a zvyky na Hané.
Příkazy, Olomoucký kraj

Muzeum veteránů Slatinice

Muzeum veteránů ve Slatinicích nabízí kousek historie a poznání z období 30. let minulého století a zároveň i relaxaci, sport a zábavu. Audiovizuální program o více než 6ti hodinách vás seznámí s vývojem automobilismu (a značky Mercedes Benz).
Slatinice, Olomoucký kraj

Lázeňský dům Balnea ve Slatinicích

Lázeňský dům Balnea nabízí svým hostům ubytování ve dvoulůžkových pokojích a apartmánech.
Slatinice, Olomoucký kraj

Vrch Malý Kosíř

Vrch Malý Kosíř (317 m) tvoří stejnojmenná přírodní rezervace. Území je cenné díky suchomilné vegetaci, kde se vyskytuje velké množství vyšších rostlin a také motýlů a brouků. Roste tu sasanka lesní, třešeň křovitá, vemeník dvoulistý a také nejbohatší populace vstavače kukačky na střední Moravě.
Slatinice, Olomoucký kraj

Rozhledna Velký Kosíř na Prostějovsku – nejvyšší kopec Hané

Rozhledna stojí na vrcholu Velkého Kosíře (442 m n. m) a vedou na ni stezky ze všech okolních vesnic. Vedle rozhledny je dřevěný přístřešek s ohništěm, kde si můžete za každého počasí odpočinout a opéct špekáčky. Rozhledna je od sezony 2018 opět přístupná.
Slatinky, Olomoucký kraj

Ubytování a restaurace v okolí

Penzion Majorka ve Slatinicích na Hané

Penzion Majorka, architektonický klenot v srdci Hané nabízí romantické ubytování, jaké široko daleko nenajdete. Nově a stylově zrekonstruovaný objekt z přelomu 19. a 20. století se nachází v lázeňské obci Slatinice, asi 15 km jihozápadně od města Olomouc.
Slatinice, Olomoucký kraj

Řemeslná tvarůžkárna ve Velké Bystřici

Pod valenými klenbami v prostorech bývalých pivovarských sklepů vznikla na jaře 2021 nová sýrárna.
Velká Bystřice, Olomoucký kraj

Pivovar Jadrníček v Náměšti na Hané

Na původní tradici pivovarnictví v Náměšti na Hané navazuje malý pivovar, který se zaměřuje na nepasterizované a nefiltrované pivo vařené podle tradičních receptur.
Náměšť na Hané, Olomoucký kraj

Pension Mánes Čechy pod Kosířem

Malebná hanácká vesnice Čechy pod Kosířem leží na úpatí severozápadního svahu hanáckého „Mount Blancu“, Velkého Kosíře. Využít zde můžete ubytování, stravování i sportovních či odpočinkových aktivit v Pensionu Mánes.
Čechy pod Kosířem, Olomoucký kraj