!

Upozornění: Vzhledem k aktuálním vládním opatřením jsou akce a provoz turistických cílů omezeny. Doporučujeme před vlastní návštěvou ověření u organizátora.

Úvod > Co chcete dělat? > Lázně Slatinice
Lázně a wellness

Lázně Slatinice

Lázně Slatinice jsou léčebné lázně s přírodním pramenem středně mineralizované vody s obsahem sirovodíku, blahodárně působící na kloubní chrupavku. Léčí se zde mnohé druhy pooperačních stavů, v nabídce jsou různé vodní procedury a relaxační pobyty.

Prvotřídní rehabilitaci, účinný přírodní zdroj a příjemnou rodinnou atmosféru naleznete v Lázních Slatinice u Olomouce. Pramen středně mineralizované vody s obsahem sirovodíku využíváme k léčbě pohybového ústrojí, oběhového ústrojí, nemocí nervových, kožních a onkologických. Klienti k nám přijíždějí na komplexní a příspěvkovou lázeňskou péči hrazenou z prostředků zdravotních pojišťoven. Připraveny jsou i pobyty pro širokou veřejnost.

Vybrat si můžete z pestré nabídky speciálních léčebných nebo relaxačních programů a přijet do sirných lázní. Ubytování vám zajistíme v lázeňských domech Balnea, Hanačka, Mánes nebo Penzion Majorka.
Na špičkové úrovni je poskytována péče v oblasti rehabilitace. V Odborném léčebném ústavu rehabilitačním léčíme pacienty po totálních endoprotézách, po těžkých úrazech, po operacích páteře nebo s revmatologickými a neurologickými onemocněními. Přijeďte k nám i s vaším čtyřnohým členem rodiny. Pro domácí mazlíčky máme připraveny vybrané pokoje v lázeňském domě Hanačka a v Penzionu Majorka.
 

Kultura, společenské akce a sport

Lázně Slatinice dbají na spokojenost svých hostů i v rámci kulturní nabídky. Samozřejmostí jsou koncerty, společenské a taneční večery, výstavy, přednášky na různá témata. Večery jsou žánrově různorodé. A tak se můžete v průběhu pobytu zaposlouchat a relaxovat také v prožitku klasické hudby, nebo si zazpívat známé písně a posedět s dobrým vínkem.

Tvořivé dílny, výtvarné semináře, zdravotní procházky, využití přilehlých sportovišť, oblíbený terén pro cykloturistiku. To vše a mnoho dalších aktivit nabízíme našim ubytovaným hostům i široké veřejnosti.
Lázně jsou obklopeny poutavou historií, ať už místa samotného nebo blízkými skvosty, které můžete navštívit.

Příjemnou atmosféru pobytu umocňuje klid, nádherná příroda i kraj bohatý na znovu probuzené tradice.
Kulturu neodmyslitelně dotváří pravidelně se opakující akce a slavnosti, jako například Zahájení sezóny, tradiční veterán rallye Z lázní do lázní, Slatinická struna nebo stále více oblíbené Lázeňské dny zdraví.
 

Z historie lázní

Historie lázní Slatinic sahá až do 16. století. V roce 1580 proslulý moravský lékař Tomáš Jordán z Klausenburka označil ve své knize s názvem Kniha o vodách hojitedlných neb teplicech moravských zdejší prameny jako léčebné. Zmiňuje položení pramene, chemické složení vody a její léčebné účinky. V archívech pánů z Lichtenštejna bylo v roce 1929 nalezeno podání, kterým kníže dovolil 21.3. 1685 zřízení lázní, pokud stavební náklady nepřesáhnou 100 tolarů. V roce 1714 měly lázně již 7 pokojů. Ke stavbě modernější lázeňské budovy mělo dojít v roce 1725, ale stavba byla odsunuta kvůli výstavbě zdejšího Lichtenštejnského hospodářského dvora, která si vyžádala větších finančních nákladů, než se původně očekávalo.

Stavba lázní započala v roce 1731, a to přímo u léčebného pramene, kde byly dokonce položeny základy. Stavba nebyla nikdy dokončena. Jedním z hlavních důvodů bylo, že stavba na mokré půdě, skoro močále, by si vyžádala daleko větší náklady. Proto byl nakonec nový lázeňský dům postaven až v r. 1733 na současném místě. Původní architekturu si můžete prohlédnout dnes, kdy v historické budově je umístěna jídelna, restaurace, balneoprovoz a místnosti pro léčebné procedury.


Novinky 2021
Prioritou naší činnosti je samozřejmě upevnění zdraví našich klientů. Proto i v roce 2021 pro vás připravujeme spoustu novinek, které umožní zlepšit zdraví, kvalitu života a zbavit se nechtěných obtíží. Na začátku roku jsme pro naše klienty připravili dva nové pobyty. Jedná se o  léčbu polyneuropatie (onemocnění charakteristické zejména postižením samotných nervů, jejichž velmi častou průvodní komplikací je také porucha prokrvení končetin), a také obnovujeme takzvanou Computerovou kineziologii. Computerová kineziologie odhaluje to, co není vidět. Tento exkluzivní čtyřdenní pobyt kombinující poznatky západní i východní medicíny vám pomůže k diagnostice a léčbě potíží pohybového aparátu a k odstranění bolestí zad či kloubů. V letošním roce jsme si pro naše klienty připravili i nové procedury, například laseroterapii či fyzikální cévní terapii Bemer.

Zobrazit více

Provozovatel

Lázně Slatinice a.s.

Slatinice č. 29
783 42 Slatinice
Tel.:
+420 581 573 000
Email:
pobyty@lazneslati...
WWW:
www.lazneslatinic...
GPS:
49,563920 17,099449
 
 

Časová náročnost

12,0 hodin

 
 
1.1.
Novoroční výstup na Velký Kosíř na Prostějovsku

Novoroční výstup na Velký Kosíř na Prostějovsku

Slatinky, Střední Morava a Jeseníky
6.12.
9.12.
Vánoce na zámku Náměšť na Hané

Vánoce na zámku Náměšť na Hané

Náměšť na Hané, Střední Morava a Jeseníky
18.12.
Vánoce na zámku Náměšť na Hané

Vánoce na zámku Náměšť na Hané

Náměšť na Hané, Střední Morava a Jeseníky
5.11.
9.1.
Kluziště v Prostějově

Kluziště v Prostějově

Prostějov, Střední Morava a Jeseníky
Muzeum veteránů Slatinice

Muzeum veteránů Slatinice

Slatinice, Střední Morava a Jeseníky
Lázeňský dům Balnea ve Slatinicích

Lázeňský dům Balnea ve Slatinicích

Slatinice, Střední Morava a Jeseníky
Vrch Malý Kosíř

Vrch Malý Kosíř

Slatinice, Střední Morava a Jeseníky

Ubytování a restaurace v okolí

Penzion Majorka ve Slatinicích na Hané

Penzion Majorka ve Slatinicích na Hané

Slatinice, Střední Morava a Jeseníky
Řemeslná sýrárna ve Velké Bystřici

Řemeslná sýrárna ve Velké Bystřici

Velká Bystřice, Střední Morava a Jeseníky
Pivovar Jadrníček v Náměšti na Hané

Pivovar Jadrníček v Náměšti na Hané

Náměšť na Hané, Střední Morava a Jeseníky
Pension Mánes Čechy pod Kosířem

Pension Mánes Čechy pod Kosířem

Čechy pod Kosířem, Střední Morava a Jeseníky