Úvod > Co chcete dělat? > Lázně a wellness > Lázeňské pobyty ve Františkových Lázních
Národní trída
Lázně a wellness

Lázeňské pobyty ve Františkových Lázních

Široké spektrum klasických lázeňských i moderních rehabilitačních procedur nabízí světově proslulé lázně Františkovy Lázně, které jsou součástí tzv. Lázeňského trojúhelníku v západních Čechách.

Lázně leží uprostřed krásných parků a lesoparků, právě proto jsou často nazývány „zelenou perlou Chebska“. Vynikají typickým šachovnicovým půdorysem a řadou klasicistních a empírových budov. Lázně jsou pojmenované po rakouském císaři Františkovi I. Ten lázně založil roku 1793 jako Ves císaře Františka. O zajímavostech z historie se můžete dozvědět více v Městském muzeu.

Františkovy Lázně jsou ideální pro pacienty, kteří se léčí na nemoci pohybového aparátu, srdce a cév, gynekologická onemocnění včetně neplodnosti, nemoci trávicího ústrojí, nemoci nervové a kožní nemoci. Garantované tradiční léčebné procedury lázní využívají františkolázeňských léčivých zdrojů, především léčivé vody (pramenů), syrnoželizité slatiny a přírodního vývěru oxidu uhličitého. Přispívá také místní čisté a zdravé ovzduší. Léčebné pobyty doplňují oblíbené relaxační víkendy. 
 

Léčivé účinky tamějších pramenů jsou známy od 15. století. Nejstarším známým místním pramenem je Františkův pramen. Podle blízké obce Slatina byl nazýván Slatinná kyselka nebo také Chebská kyselka. Kolem roku 1600 měl v Evropě pověst nejléčivějšího pramene a byl exportován v keramických lahvích do všech větších měst. Současný klasicistní rondel s dórskými sloupy, který pramen zakrývá, patří mezi symboly Františkových Lázní. Jako další nejoblíbenější pramen se řadí pramen Natálie, který byl pojmenován po srbské královen Natálii. Pro svou příjemnou a osvěžující chuť se před válkou vyvážel až do Ameriky. Dalšími léčivými prameny jsou Luisin pramen, Solný a Luční pramen, Nový pramen, Nový kostelní, Glauber III a Glauber IV, pramen Adler, Cartellieri, Palliardi, Štěpánka a Železnatý pramen. Prameny se používají k pitné kůře, ke koupelím, irigacím a inhalacím.

Město Františkovy Lázně je spolu s Mariánskými Lázněmi a Karlovými Vary kandidátem k zápisu na seznam světového dědictví UNESCO jako ojedinělý západočeský lázeňský trojúhelník.

Provozovatel

Lázně Františkovy Lázně, a.s.

Jiráskova 23/3
351 01 Františkovy Lázně
Tel.:
+420 351 012 345
Email:
info@frantiskovyl...
Facebook:
https://www.faceb...
WWW:
www.frantiskovyla...
GPS:
50,124253 12,350928
 
 

Vstupné

Cena: 6 000 Kč

Poznámka:Týden od 6000 Kč. 7denní léčebný pobyt zahrnuje: 7x ubytování, 18 lázeňských procedur předepsaných lékařem, plnou penzi, vstupní, kontrolní a výstupní lékařské vyšetření a garantovanou léčebnou kvalitu Františkolázeňské léčebné kůry.

 

Časová náročnost

4,0 hodiny

 
 

Zahájení lázeňské sezóny 2023 ve Františkových Lázních

Město Františkovy Lázně zahajuje již 230. lázeňskou sezónu. Při slavnostním zahájení se představí Františkovy Lázně na filmovém plátně a připomenou nám téměř stoleté výročí vzniku prvního snímku o městě.
Františkovy Lázně, Karlovarský kraj

Chebský hrad – zimní prohlídky

Brána Chebského hradu se nezavírá ani se zimním období.
Cheb, Karlovarský kraj

Chebský masopust 2023

Letošní masopustní průvod se vydá na svoji cestu historickou částí Chebu v sobotu 19. února. Přijďte se i vy společně pobavit s veselým průvodem masek. A nezapomeňte, že jsou to právě masky, které jsou jeho největší ozdobou a mělo by jich být co nejvíce, aby průvod byl pestrý a veselý!
Cheb, Karlovarský kraj

Jaro vstávej!

Prázdninová tvůrčí dopoledne pro děti a mládež v Galerii 4.
Cheb, Karlovarský kraj

Pravidelná cvičení čchi – kung stylu Orel v hnízdě ve Františkových Lázních

Na pravidelných cvičeních ve Františkových Lázních se začátečníci a mírně pokročilí naučí: pohyby z pohybové sestavy Orla v hnízdě, dechová cvičení, techniky práce s myslí a rozličné relaxační techniky, které jim pomohou uvést organismus zpět do rovnováhy, rozproudit a načerpat životní energii čchi.
Františkovy Lázně, Karlovarský kraj

Sanatorium Mariot ve Františkových Lázních

Sanatorium Mariot vám v rodinném prostředí hotelu poskytne kvalitní a odbornou léčebně rehabilitační péči. Hotel se nachází v klidné lokalitě Františkových Lázní, pouhých 300 metrů od místního vlakového nádraží.
Františkovy Lázně, Karlovarský kraj

Lázeňský hotel Metropol Františkovy Lázně

Historický hotel s jedinečnou architekturou na příjemně klidném místě si oblíbíte pro nezaměnitelný styl interiérů, usměvavý personál a možnost parkování na vlastním hotelovém parkovišti.
Františkovy Lázně, Karlovarský kraj

Lázeňský dům Erika Františkovy Lázně

Lázeňský dům Erika se nachází před lázeňským parkem, jen pár minut chůze od pěší zóny města Františkovy Lázně. Všechny procedury se absolvují přímo v domě. Lázeňský dům vlastní státem uznaný léčebný pramen Erika, který se používá jak k minerálním koupelím, tak k pitné kůře.
Františkovy Lázně, Karlovarský kraj

Ubytování a restaurace v okolí

Hotel Melodie ve Františkových Lázních

Hotel Melodie se nachází poblíž kolonády v městském lesním parku města Františkovy Lázně. Objekt je chráněnou památkou, který byl v roce 1998 plně rekonstruován a interiér moderně vybaven.
Františkovy Lázně, Karlovarský kraj

Pension Josef ve Františkových Lázních

Rodinný pension s útulnou restaurací a vlastním balneo provozem jen pár minut od centra Františkových Lázní. V komplexu dvou budov, vzdálených od sebe pouhých 100 metrů, se nachází 15 různě velkých pokojů, restaurace s letní terasou a soukromý balneo provoz. Uzamykatelné parkoviště.
Františkovy Lázně, Karlovarský kraj

Pension Gábi

Pension Gábi nabízí ubytování ve Františkových Lázních.
Františkovy Lázně, Karlovarský kraj

Penzion Abbazia Františkovy Lázně

Penzion Abbazia Františkovy Lázně leží v klidné části města, pouhých 5 minut chůze od centra, lázeňských kolonád a pramenů. Kromě komfortního ubytování najdete v penzionu Abbazia příjemnou restauraci, která je vyhlášena rybími a dalšími specialitami.
Františkovy Lázně, Karlovarský kraj