Úvod > Co chcete dělat? > Lázeňské pobyty ve Františkových Lázních
Lázně a wellness

Lázeňské pobyty ve Františkových Lázních

Široké spektrum klasických lázeňských i moderních rehabilitačních procedur nabízí světově proslulé lázně Františkovy Lázně, které jsou součástí tzv. Lázeňského trojúhelníku v západních Čechách.

Lázně leží uprostřed krásných parků a lesoparků, právě proto jsou často nazývány „zelenou perlou Chebska“. Vynikají typickým šachovnicovým půdorysem a řadou klasicistních a empírových budov. Lázně jsou pojmenované po rakouském císaři Františkovi I. Ten lázně založil roku 1793 jako Ves císaře Františka. O zajímavostech z historie se můžete dozvědět více v Městském muzeu.

Františkovy Lázně jsou ideální pro pacienty, kteří se léčí na nemoci pohybového aparátu, srdce a cév, gynekologická onemocnění včetně neplodnosti, nemoci trávicího ústrojí, nemoci nervové a kožní nemoci. Garantované tradiční léčebné procedury lázní využívají františkolázeňských léčivých zdrojů, především léčivé vody (pramenů), syrnoželizité slatiny a přírodního vývěru oxidu uhličitého. Přispívá také místní čisté a zdravé ovzduší. Léčebné pobyty doplňují oblíbené relaxační víkendy. 
 

Léčivé účinky tamějších pramenů jsou známy od 15. století. Nejstarším známým místním pramenem je Františkův pramen. Podle blízké obce Slatina byl nazýván Slatinná kyselka nebo také Chebská kyselka. Kolem roku 1600 měl v Evropě pověst nejléčivějšího pramene a byl exportován v keramických lahvích do všech větších měst. Současný klasicistní rondel s dórskými sloupy, který pramen zakrývá, patří mezi symboly Františkových Lázní. Jako další nejoblíbenější pramen se řadí pramen Natálie, který byl pojmenován po srbské královen Natálii. Pro svou příjemnou a osvěžující chuť se před válkou vyvážel až do Ameriky. Dalšími léčivými prameny jsou Luisin pramen, Solný a Luční pramen, Nový pramen, Nový kostelní, Glauber III a Glauber IV, pramen Adler, Cartellieri, Palliardi, Štěpánka a Železnatý pramen. Prameny se používají k pitné kůře, ke koupelím, irigacím a inhalacím.

Město Františkovy Lázně je spolu s Mariánskými Lázněmi a Karlovými Vary kandidátem k zápisu na seznam světového dědictví UNESCO jako ojedinělý západočeský lázeňský trojúhelník.

Provozovatel

Lázně Františkovy Lázně, a.s.

Jiráskova 23/3
351 01 Františkovy Lázně
Tel.:
+420 351 012 345
Email:
info@frantiskovyl...
Facebook:
https://www.faceb...
WWW:
www.frantiskovyla...
GPS:
50,124253 12,350928
 
 

Vstupné

Cena: 6 000 Kč

Poznámka:Týden od 6000 Kč. 7denní léčebný pobyt zahrnuje: 7x ubytování, 18 lázeňských procedur předepsaných lékařem, plnou penzi, vstupní, kontrolní a výstupní lékařské vyšetření a garantovanou léčebnou kvalitu Františkolázeňské léčebné kůry.

 

Časová náročnost

4,0 hodiny

 
 

Ubytování a restaurace v okolí

Hotel Melodie ve Františkových Lázních

Hotel Melodie ve Františkových Lázních

Františkovy Lázně, Karlovarský kraj
Pension Josef ve Františkových Lázních

Pension Josef ve Františkových Lázních

Františkovy Lázně, Karlovarský kraj
Pension Gábi

Pension Gábi

Františkovy Lázně, Karlovarský kraj
Penzion Abbazia Františkovy Lázně

Penzion Abbazia Františkovy Lázně

Františkovy Lázně, Karlovarský kraj