Úvod > Co chcete dělat? > Lázně a wellness > Janské Lázně – lázeňské léčebné, ozdravné a rekondiční pobyty v Krkonoších
Státní léčebné lázně Janské Lázně, Kudy z nudy
Lázně a wellness

Janské Lázně – lázeňské léčebné, ozdravné a rekondiční pobyty v Krkonoších

Janské Lázně leží v oblasti Krkonošského národního parku, v nadmořské výšce 670 m n. m. Lázně nejsou jen lázněmi v pravém slova smyslu, ale současně i významným rekreačním, turistickým a sportovním centrem Krkonoš ve všech čtyřech ročních obdobích.
Lázeňské programy jsou zaměřeny nejen na rekondici pohybového aparátu a obnovu psychických a fyzických sil v klidném prostředí krkonošské přírody. Ne nadarmo jsou Janské lázně jedněmi z našich klimatických lázní.

Nabídka léčebných pobytů je určena klientům s poruchami pohybového aparátu, s nervovými a nervosvalovými onemocněními, včetně obrn a roztroušené sklerózy, po onkologických onemocněních nebo s nemocemi dýchacího ústrojí (včetně stavů po prodělaném onemocnění covid-19), kteří nemohou realizovat léčebný pobyt prostřednictvím zdravotní pojišťovny. Léčebné pobyty zvolte na základě lékařské konzultace. Léčebný režim je stanoven lékařem optimálně s přihlédnutím ke zdravotnímu stavu pacienta. V nabídce je rovněž široká škála wellness a relaxačních pobytů.


Léčebné metody

  • Léčebná tělesná výchova skupinová
  • Individuální fyzioterapie: u indikovaných diagnostických skupin je nejdůležitější součást léčebného plánu. Využívá všech metodik používaných v léčebné rehabilitaci – reflexní lokomoce prof. Vojty, DNS prof. Koláře, nervosvalová stimulace dle Kabata, Bobath koncept, McKenzie metoda, metodika cvičení dle Mojžíšové, Čápové, Škola zad, využití balančních ploch a míčů a cvičení s pružnými lany.
  • Moderní přístrojově a roboticky asistovaná rehabilitace
  • Balneoterapie v Janských Lázních je založena na využití teplé minerální vody. Zdrojem je Janský pramen, stáří tohoto přírodního léčivého zdroje je odhadováno na 6.760 let. Místní voda se využívá ke všem vodoléčebným procedurám, plní také rehabilitační bazény a vířivky v lázeňském Aquacentru. V dětské léčebně Vesna slouží k plnění bazénu se zvedacím dnem.
  • Fyzikální terapie – magnetoterapie, včetně Super Indukčního Systému SIS; fototerapie
  • Masáže a zábaly 
  • Rehabilitační bazén v Aquacentru je chodbami propojen s Lázeňským Domem a lázeňským hotelem Terra. Bazén má asymetrický tvar, jeho vodní plocha je cca 230 m2, hloubka od 1,2 do 1,5m. Je zásobován teplou minerální vodou z léčivého Janského pramene. Další součástí bazénu jsou protiproudy, masážní a perličková lůžka a dvě vířivky. Součástí komplexu jsou i sauny. Lázeňské Aquacentrum je přístupné ve stanovených hodinách i veřejnosti.

 

Rekondiční pobyty pro pacienty po Covidu-19

V případě, že klient prodělal nemoc COVID-19, která mu způsobila pneumonii, vztahuje se na něj možnost komplexní lázeňské léčby zaměřené na diagnózu V/3 (u dospělých) a XXV/3 (u dětí) – stavy po komplikovaném zánětu plic. Na léčbu je nutné nastoupit do 4 měsíců po ukončení hospitalizace a trvá 21/28 dnů.


Virtuální realita pro zlepšení rovnováhy

Rehabilitaci ve virtuální realitě krkonošské lázně rozvíjí díky spolupráci s plzeňskou společností VR Medical. Nejprve uskutečnilo pilotní testování pro pacienty s diagnózami, jako jsou roztroušená skleróza, dětská mozková obrna a pro pacienty po cévní mozkové příhodě. Pilotní projekt zaměřený na zlepšení rovnováhy pacientů byl natolik úspěšný, že se aplikace ve VR staly dlouhodobě výborným doplňkem a alternativou ke klasickým rehabilitačním programům.
 
Metoda je vhodná pro širokou škálu pacientů, například pro neurologické, ortopedické případně i onkologické pacienty. Umožňuje třeba potlačení vnímání bolesti či zvýšení rozsahu pohybů v jednotlivých kloubech. Rehabilitovat ve virtuálním prostředí je mimořádně příjemné a motivující. Dovolí vám například procházet se lesem, sbírat ovoce, chytat ryby nebo na noční obloze hledat souhvězdí.

 

Léčebné pobyty pro děti

Součástí komplexu Janských Lázní je i dětská léčebna Vesna, kde se léčí děti a dospívající do 18 let věku s nemocemi pohybového aparátu, nervovými a nervosvalovými onemocněními včetně DMO, s dětskou obezitou a respiračními onemocněními.

Pobyt s molekulární vodíkovou terapií pro děti
Molekulární vodík má protizánětlivé a regenerační účinky, likviduje následky virových procesů a je nejsilnějším antioxidantem. Vodíková voda zvyšuje energii, odstraňuje únavu a pomáhá v boji proti civilizačním onemocněním. Pobyt s molekulární vodíkovou terapií je vhodný zejména při dechových obtížích v rámci respiračních onemocnění. Program lze vhodně kombinovat s procházkami v čisté horské přírodě.

Provozovatel

Státní léčebné lázně Janské Lázně, s.p.

Náměstí Svobody 272
542 25 Janské Lázně
Tel.:
+420 499 860 303
Email:
sales@janskelazne...
WWW:
https://www.jansk...
GPS:
50,630356 15,780969
 
 

Vstupné

Poznámka:Cena 7 denního pobytu: 8.050 Kč - 12.530 Kč

 

Časová náročnost

24,0 hodin

 
 

Krkonošský festival minipivovarů 2024

Pivní poklady Krkonoš a podkrkonoší na na náměstí ve Velké Úpě, tam musí být každý milovník piva a dobrého jídla. Neváhejte a přijďte s rodinou a přáteli strávit příjemný den plný piva, dobrého jídla a skvělé zábavy.
Pec pod Sněžkou, Královéhradecký kraj

Adventní svařák v Peci pod Sněžkou

Zveme vás na předvánoční akci Adventní svařák. Přijďte ochutnat a ohodnotit vánoční svařáky a zjistit, který je ten nejlepší.
Pec pod Sněžkou, Královéhradecký kraj

Svatovavřinecká pouť na Sněžku 2024

Tradiční pochod na Sněžku na svátek Svatého Vavřince, spojený se mší svatou na vrcholu naší nejvyšší hory.
Pec pod Sněžkou, Královéhradecký kraj

Krakonošův guláš 2024

Zvítězit může jen jeden! Zveme vás na již kultovní 18. ročník akce Krakonošův guláš do Pece pod Sněžkou.
Pec pod Sněžkou, Královéhradecký kraj

Wim Hof workshop ve Vavřinci

Tohle jste ještě nezažili. V sobotu první lyžování a zahájení lyžařské sezóny. V neděli workshop s Wim Hof metodou a certifikovaným instruktorem Filipem Zemanem. Rezervujte si víkend 8. – 10. 12. v Aparthotelu Svatý Vavřinec a užijte si maximální víkendový zimní retreat.
Pec pod Sněžkou, Královéhradecký kraj

Snow Film Fest

Zveme vás na další ročník festivalu Snow Film Fest do Pece pod Sněžkou.
Pec pod Sněžkou, Královéhradecký kraj

Elektrïck Mann

Chlastám – protože musím, hulim – protože musím, prachy nemám – protože musím, na KlonDike do Pece na koncert Elektrïck Manna, tak tam jedu!
Pec pod Sněžkou, Královéhradecký kraj

Narozeniny KlonDiku 11

KlonDike slaví 11. narozeniny a to znamená jediné, obří oslavu!
Pec pod Sněžkou, Královéhradecký kraj

Lázeňská dependance Réva

Hotelové ubytování nabízíme celoročně v lázeňské dependanci Réva.
Janské Lázně, Královéhradecký kraj

Lázeňský hotel Terra

Hotelové ubytování nabízíme celoročně v lázeňském hotelu Terra*** Superior, který je propojen spojovacími chodbami přímo s Lázeňským Domem a Aquacentrem.
Janské Lázně, Královéhradecký kraj

Expozice historie lázeňství v Janských Lázních

Historická budova sokolovny, původně Lázeňské dvorany, se od listopadu 2018 proměnila v česko-polské centrum lázeňství. Trvalá expozice představuje bohatou historii lázeňského regionu i s dobovými artefakty.
Janské Lázně, Královéhradecký kraj

Lyžování a relaxace v Janských Lázních

Zimní sporty můžete střídat s relaxací a intenzivně si obnovit psychické i fyzické síly v horském prostředí Janských Lázní. Milovníci zimních sportů ocení blízkost lyžařských tratí skiareálu Černá hora – Janské Lázně, které jsou uměle zasněžovány a denně upravovány, s možností nočního lyžování.
Janské Lázně, Královéhradecký kraj

Dětská léčebna Vesna

Dětská léčebna Vesna, v Krkonoších, se specializuje na léčbu dětí a dospívajících do 18 let s onkologickými a respiračními onemocněními, nervovými poruchami včetně svalové dystrofie a dětské mozkové obrny, dále na léčbu onemocnění pohybového aparátu a stavů po úrazech a ortopedických operacích.
Janské Lázně, Královéhradecký kraj

Lanový park a baby park Janské Lázně

Lanový park ve stromech se skládá ze 36 překážek ve dvou okruzích. Kromě jiných zajímavých lanových překážek se zde můžete ze stromu na strom dopravit i na saních a na snowboardu. Dále na vás v lanovém parku čeká adrenalinový zážitek v podobě přejezdů na kladce.
Janské Lázně, Královéhradecký kraj

Balíček modrého z nebe si ulovte sami

Vylézt na kopec je motivace vidět okolní svět pod sebou. Přehledně. My umíme ještě kousek víc – naše hřiště je obloha.
Janské Lázně, Královéhradecký kraj

Výtvarná dílna Bosorka

Výtvarná dílna je prostor pro děti i dospělé, kteří neztratili chuť tvořit. V dílně si můžete vyrobit vlastní trička, šperky, mozaiky, namalovat hrnek atd.
Janské Lázně, Královéhradecký kraj

Ubytování a restaurace v okolí

Chata Alenka v Janských Lázních

Chata Alenka nabízí ubytování v klidné lokalitě lázeňského městečka Janské Lázně. Nachází se pouhých 150 metrů od kolonády městečka Janské Lázně a 200 metrů od lanovky na Černou horu.
Janské Lázně, Královéhradecký kraj

Lázeňský dům Janský Dvůr

Nově zrekonstruovaný lázeňský dům mohou využívat hosté a pacienti v Janských Lázních. Nachází se v samotném centru města, pouze 500 metrů od lyžařských vleků a 100 metrů od lanovky na Černou horu.
Janské Lázně, Královéhradecký kraj

Penzion Flóra v Janských Lázních

Rodinný penzion Flóra se nachází v klidné části lázeňského městečka Janské Lázně v Krkonoších.
Janské Lázně, Královéhradecký kraj

Privat 308 v Janských Lázních

Ubytování Privat 308 nabízí dostupné ubytování v Janských Lázních v nadmořské výšce téměř 700 m. Privat 308 se nachází nedaleko centra lázeňského městečka a pouhých 250 metrů od lanové dráhy na Černou horu.
Janské Lázně, Královéhradecký kraj

Hotel Astoria

Hotel v krásném, klidném prostředí lázeňského městečka Janské Lázně na úpatí Černé hory, vysoké 1299 m. Ubytování ve dvoulůžkových, třílůžkových i pětilůžkových pokojích s vlastním sociálním zařízením a několika pokojích se společným sociálním zařízením.
Janské Lázně, Královéhradecký kraj

Hotel Luční dům v Janských Lázních

Hotel Luční dům se nachází v klidné části Janských Lázní, které je známým střediskem zimních i letních sportů a zároveň lázeňské městečko.V blízkosti hotelu (cca 200m) se nachází nástupní stanice kabinové lanovky na Černou horu, která nabízí svým návštěvníkům mnohé turistické a cyklistické trasy.
Janské Lázně, Královéhradecký kraj

Srub Kašparáci v Janských Lázních

Schází vám pravá horská atmosféra u hotelů a penzionů? Srub Kašparáci v Janských lázní vás zaujme nejen svým vzhledem, ale i kvalitním ubytováním. Poloha dřevěného srubu je ideálním místem jak pro letní výlety, tak i pro milovníky lyžování.
Janské Lázně, Královéhradecký kraj

Modrokamenná bouda Janské Lázně

Modrokamenná bouda se nachází v krásném prostředí Krkonoš na okraji paseky uprostřed lesního porostu necelé 2 km od centra Janských Lázní přímo pod skalním útvarem Modré kameny ve výšce 787 m.n.m.
Janské Lázně, Královéhradecký kraj