Úvod > Aktuality > Osvěžte se a relaxujte na termálních koupalištích
Osvěžte se a relaxujte na termálních koupalištích
"> "> "> "> "> "> "> "> ">

Osvěžte se a relaxujte na termálních koupalištích

Vydáno 3. srpna 2020 Lázně a wellness
Zpříjemněte si dny, dokud ještě trvá léto! I když není ideální počasí s teplotami okolo 30°C, milovníci vodního živlu mohou v klidu vyrazit za koupáním k termálním bazénům, kde je voda v letních vedrech nezávadná, v chladnějších dnech zase příjemně teplá. A navíc minerální složení vody má na lidské tělo mimořádné relaxační účinky.

Osvěžení a relaxace ve Velkých Losinách

Termální bazény LosinyOsvěžte se ve venkovním bazénu v Termálních lázních Velké Losiny. Místní sirná voda ve zdejším Termálním parku patří mezi nejkvalitnější v České republice a může být prospěšná každému člověku – i docela zdravému a aktivnímu sportovci. Přispívá totiž k relaxaci, uvolnění a při plavání i k posilování svalstva, zvyšuje ohebnost kloubů, odstraňuje křeče ve svalech a upravuje termoregulaci. Účinek podporuje také teplota vody okolo 36 stupňů Celsia.

Venkovní areál termálního parku nabízí 4 venkovní bazény a vevnitř naleznete dalších pět. Samozřejmě nechybí ani vodní atrakce – tobogán, deštník, vodní trysky, hřib a chrliče.
 

Slaná voda v Horalu

Wellness HoralTermální bazény Wellness Horal ve Velkých Karlovicích jsou plněny vodou z vlastního vrtu z hloubky 100 metrů. Ta se vzhledem k vysoké kvalitě před použitím chemicky neupravuje, je pouze vyhřívána na teplotu termálních pramenů - plavecká část na 28°C a relaxační na 36°C. Voda obsahuje minerální látky, které mají příznivé účinky na kůži. Blahodárný vliv ještě násobí použití mořské soli.

Jádro areálu tvoří prosklená hala s výhledem do údolí, v níž se nachází plavecký bazén dlouhý 20 metrů s bublerem a hydromasážními tryskami, zábavně relaxační bazén s vodními atrakcemi jako jsou divoká řeka, jeskyně či masážní lavice a dětský bazének. Hosté mají k dispozici i Vital bar s nabídkou nápojů a vnitřní i venkovní odpočinkovou terasu s lehátky.
 

Termální bazén v Děčíně

Aquapark DěčínAquapark Děčín je jedním z nejmodernějších komplexů s termální vodou v ČR. Návštěvníkům aquaparku je zde k dispozici také sportoviště na beachvoleybal, plážový fotbal, streetball a hřiště na petanque.

K návštěvě letního koupaliště neodmyslitelně patří dovádění ve vodě. K tomu je určen bazén vodních atrakcí. Umožní vám okusit dravý proud divoké řeky, relaxaci na masážních lehátkách, kde spousta bublin dokonale uvolní vaše tělo a vodní chrliče vám namasírují záda a šíji. Pro děti jsou zde skluzavky a vodotrysky, které nejen pobaví, ale v horkých letních dnech ochladí a zpříjemní ovzduší.
 

Voda z geotermálního vrtu Aqualandu Moravia

Aqualand MoraviaAqualand Moravia je nejmodernějším aquaparkem s největším počtem zastřešených atrakcí v České republice. Jen 20 minut jízdy od Brna, na břehu Novomlýnských nádrží a na místě původních římských lázní, najdete 20 tobogánů, 12 bazénů, 24 saun a procedur. Novinkou roku 2020 je rozšíření venkovního areálu, kde mimo jiné atrakce, přibyla vodní horská dráha, dlouhá 242 metrů, která je zároveň nejdelším toboganem v ČR!

Pro relaxační bazény a wellness procedury se využívá voda s vysokým obsahem sirovodíku a minerálních látek z geotermálního vrtu Mušov.
 

Termální voda v Letních lázních Karlova Studánka

Karlova StudánkaBazén s termální vodou o teplotě 32 - 34°C najdete také v budově Letních lázní v Karlově Studánce. Čelní stěna bazénu po vstupu nabízí 3 šíjové chrliče (k masáži krční páteře). Na podélné bazénové stěně jsou různě vysoko trysky a nástěnné zábradlí k masáži zad, pánve, trupu a končetin dle vlastní volby.

Budova lázní je rozdělena do dvou křídel. V levém křídle se nachází kavárna, recepce bazénového komplexu s prodejem a časováním procedur, vstup do bazénového komplexu, Whirlpool, masáže a zábaly, sauna a tepidárium. Pravé křídlo je restaurační část, kterou se dále prochází do oddělení vodoléčby s koupelemi, masáženi a solnou jeskyní.
 

Termální koupaliště Brná u Labe

Koupaliště BrnáNa málokteré koupaliště se dostanete lodí a máte šanci se vykoupat v řece, která tudy protéká. V přírodním areálu Brná u Labe v Ústí nad Labem naleznete rekreační bazén s tobogánem, dětský bazén, plavecký bazén či rekreační bazén. Nechybí ani vodní atrakce, bezbariérové sociální zařízení nebo plochy pro odpočinek.

V areálu koupaliště naleznete několik bazénů napuštěných termálními prameny které jsou čerpány s teplotou 30°C z hloubky přes 320 metrů.
 

Termální koupaliště Benešov nad Ploučnicí

Koupaliště Benešov nad PloučnicíKoupaliště v Benešově nad Ploučnicí se nachází na okraji města. Rozměr hlavního bazénu je 20 x 40 m a teplota vody dosahuje v průměru 26°C. V areálu koupaliště jsou velké travnaté plochy, občerstvení a socilání zařízení.

V areálu koupiliště je možnost sportovního vyžití, k dispozici jsou hřiště na volejbal, nohejbal, stolní tenis a plážový volejbal. V dosahu koupaliště jsou tenisové kurty. Pro děti je zde k dispozici dětský koutek s pískovištěm a atrakcemi.
Aqualand Moravia Pasohlávky - místo, kde léto nikdy nekončí

Aqualand Moravia Pasohlávky - místo, kde léto nikdy nekončí

V Pasohlávkách najdete nejmodernější aquapark v České republice - 14 bazénů, 20 tobogánů, 24 saun a procedur ve Forum Romanum Wellness a restaurace Imperium s bohatým výběrem jídel. Užijte si vodní radovánky v krásné krajině Pálavských vrchů v Pasohlávkách, jen 20 minut od Brna.

Lázeňský hotel Eliška ve Velkých Losinách

Lázeňský hotel Eliška ve Velkých Losinách

Poukazy na státní příspěvek 4 000 již nepřijímáme. Sdělujeme, že zájem o pobyty s možností využití státního příspěvku byl obrovský a převýšil limit daný státem pro naši společnost.

Termální koupaliště v přírodním areálu Brná

Termální koupaliště v přírodním areálu Brná

V přírodním areálu u Labe v Ústí nad Labem naleznete rekreační bazén s tobogánem, dětský bazén či plavecký bazén. Oblíbené ústecké koupaliště prošlo výraznou modernizací. Město nechalo opravit 70 let starý třetí bazén, který byl dosud mimo provoz.

Termální park - Termály Losiny

Termální park - Termály Losiny

Unikátní spojení relaxace, regenerace, odpočinku a blahodárné termální vody - jedinečný termální park, který v České republice nemá obdoby. Venkovní areál termálního parku nabízí čtyři venkovní bazény a vevnitř naleznete dalších pět.

Termální koupaliště Benešov nad Ploučnicí

Termální koupaliště Benešov nad Ploučnicí

Areál termálního koupalště v Benešově nad Ploučnicí se nachází na okraji města. K dispozici je zde hlavní bazén, dětské brouzdaliště a řada sportovišť - například například hřiště plážový volejbal nebo nohejbal.

Aquapark Děčín - sportovní komplex s termální vodou

Aquapark Děčín - sportovní komplex s termální vodou

Aquapark Děčín je jedním z nejmodernějších rekreačně-sportovních komplexů s termální vodou v České republice. Zahrnuje krytou a venkovní část, dva kurty na plážový volejbal a dva streetbalové kurty. Díky termální vodě je možno využívat jeden venkovní bazén celoročně.

Termální bazény Wellness Horal -

Termální bazény Wellness Horal - "moře" na Valašsku

Nyní už vás v Beskydech nezaskočí ani obleva v zimě nebo deštivé počasí v létě. Wellness Horal s termálními bazény v Resortu Valachy ve Velkých Karlovicích přináší relaxaci i zábavu ve slané vodě vyhřívané až na 36°C po celý rok.

Aquapark Laguna Třebíč

Aquapark Laguna Třebíč

Tobogány, vířivky, protiproudy, chrliče vody, perličkovou lázeň, relaxaci a wellness v prostředí saun navozující příjemnou a uklidňující atmosféru si užijete v aquaparku Laguna Třebíč. Nově opravené wellness láká k odpočinku a relaxaci.

Aquapark Uherské Hradiště - relaxace i bohaté sportovní vyžití

Aquapark Uherské Hradiště - relaxace i bohaté sportovní vyžití

Aquapark Uherské Hradiště nabízí příjemnou relaxaci i bohaté sportovní vyžití v nově vybudovaném areálu. Návštěvníci zde naleznou zónu pro kondiční plavání, pro zábavu a wellness zónu. Pro letní sezónu je samozřejmostí i venkovní koupaliště.

Aquapark Vyškov - vodní hrátky po celý rok

Aquapark Vyškov - vodní hrátky po celý rok

Vyškovský aquapark se skládá ze dvou samostatných částí – krytého plaveckého areálu a venkovního - letního plaveckého areálu. Užijete si zde koupání, relaxaci, zábavu i adrenalin na tobogánech po celý rok.

Bazénový komplex v Karlově Studánce

Bazénový komplex v Karlově Studánce

Lázně Karlova Studánka zbudovaly pro veřejnost nový bazén s teplou vodou a řadou vodoléčebných atrakcí v budově Letních lázní, který je prvním bazénem tohoto typu v ČR.

Vyhřívané koupaliště v Mladé Boleslavi

Vyhřívané koupaliště v Mladé Boleslavi

Koupaliště v Mladé Boleslavi nabízí možnosti vyžití pro všechny věkové skupiny návštěvníků, a to jak vodě, tak i na souši. Najdete zde vodní svět, dětské hřiště a sportovní hřiště, písečnou pláž s nafukovací trampolínou a občerstvení. Koupaliště bude připraveno k otevření v průběhu června 2018.