Úvod > Co chcete dělat? > Svět Krušných hor – lidové umění v chomutovském muzeu
Kultura

Svět Krušných hor – lidové umění v chomutovském muzeu

Nová stálá expozice lidového umění v chomutovském oblastním muzeu, zaměřená na dřevěné hračky a lidovou vánoční tvorbu z české a německé strany Krušných hor.
Expozice je součástí velkého společného projektu partnerů z Čech i Saska – měst Chomutov a Annaberg-Buchholz, Podkrušnohorského zooparku a Oblastních muzeí v Chomutově a Mostě.

Expozice českým návštěvníkům umožňuje v původní podobě poznat duchovní svět obyvatel Krušných hor, utvářející se velkými společenskými změnami po zániku hornické činnosti jako hlavního zdroje obživy. Historické kořeny osídlení Krušných hor, společné pro jejich českou i německou část, jsou v ní demonstrovány v reprezentativním výběru několika stovek předmětů, doplněném předměty z vlastní sbírky.

Výtvarné pojetí celé expozice se snaží o přiblížení také dětským očím a citu. Právě pro děti jsou připraveny i doprovodné programy a možnost proměnit inspiraci z prohlídky ve vlastní ztvárněné představy ve výtvarné dílně.

Expozice Svět Krušných hor je umístěna v areálu Domu Jiřího Popela v prvním patře budovy. Je přístupná po schodišti z přízemí a díky novému schodolezu je již také přístupná handicapovaným návštěvníkům. Od října 2013 je přístupná nová stálá expozice Všemu světu na útěchu věnovaná tématu Sochařství a malířství na Chomutovsku a Kadaňsku 1350–1590.
Zobrazit více
Naposledy změněno: 12. 8. 2021

Ubytování a restaurace v okolí

Hotel U Dvou medvídků v Chomutově

Hotel U Dvou medvídků v Chomutově

Chomutov, Severozápadní Čechy
Restaurace U Dvou rytířů

Restaurace U Dvou rytířů

Chomutov, Severozápadní Čechy
Republika

Republika

Chomutov, Severozápadní Čechy
Restaurace Republika

Restaurace Republika

Chomutov, Severozápadní Čechy