Úvod > Výlety > Na hrady a zámky > Už jste byli na královském hradě Hněvín s restaurací a vyhlídkovou věží?

Už jste byli na královském hradě Hněvín s restaurací a vyhlídkovou věží?

Dominantou města Mostu je Hněvín, původně královský hrad z dob Václava I. Protože jej za třicetileté války dobyli Švédové a drželi se tu více než rok, byl hrad na žádost obyvatel později zbořen. Replika někdejšího středověkého sídla vznikla po romantické přestavbě koncem 19. století.
Hrad HněvínHrad Hněvín se coby oblíbené výletní místo s restaurací, rozhlednou a hvězdárnou proslavil také nově vysazenými vinicemi a skvělým výhledem na Most a okolí od úpatí Krušných hor až po České středohoří.

Mostecký kostel Nanebevzetí Panny Marie je známý kvůli svému přesunu. Při likvidaci starého města Mostu z důvodu těžby uhlí byl kostel přesunut v roce 1975 o 841,1 m do blízkosti barokního špitálu na bývalém Pražském předměstí. Z původního bohatého vybavení chrámu se dochovala řada umělecky hodnotných děl. Uvnitř kostela se pokocháte nádhernými reliéfními malbami.

Poblíž centra města Krupky se nechte svézt na vrchol Komáří vížky nejdelší sedačkovou lanovkou v České republice. V blízkosti horní stanice se nachází Horský hotel Komáří vížka s vyhlídkovou restaurací. K různě náročným pěším túrám po několika značených okruzích zve také skalní město Tiské stěny, jedna z nejstarších turistických oblastí Labských pískovců a tradiční oblast pískovcového horolezectví.