ÚvodVýletyCesty pro zdravíVýlet za turistickými atraktivitami Jáchymova

Výlet za turistickými atraktivitami Jáchymova

Slavné hornické město Jáchymov bylo založeno na počátku 16. století na úpatí Krušných hor u bohatých nalezišť stříbrné rudy. Z jáchymovského smolince izolovali na přelomu 19. a 20. století manželé Curieovi rádium – a radioaktivní voda se využívá k léčbě ve zdejších lázních. Přijeďte načerpat energii do prvních radonových lázní na světě.
První radonové lázně na světě vás opět postaví na nohy a pomohou dlouhodobě od bolestí. Léčí se zde pomocí radonové vody, která nemá na rozdíl od jiných zdrojů účinky chemické, ale energetické. Unikátním zdrojem tohoto přírodního bohatství je v Jáchymově dodnes funkční důl, nejstarší v Čechách a pravděpodobně také v Evropě.

V aquacentrum Agricola objevíte dvě plavecké dráhy, tobogán, rehabilitační bazének, finskou saunu s parním boxem, Kneippův chodník, dětský bazének se skluzavkou a vodopádem a řadu dalších vodních atrakcí.

V Jáchymově můžete také navštívit Hornické muzeum, oblíbeným cílem výletů je nejvýše položené město v České republice (1 028 m n. m.) Boží Dar a nejvyšší vrchol Krušných hor Klínovec (1 244 m n. m.) s vyhlášeným zimním lyžařským střediskem, horským hotelem a rozhlednou. Projít se můžete také po první naučné radonové stezce na světě.