ÚvodAktuality

Aktuality Praha

Udržujte své tělo v dobré kondici a dopřejte mu pravidelnou dávku fitness a beauty. Zvolte si sport, který vám nejvíce vyhovuje nebo vyzkoušejte něco úplně nového z naší trendy nabídky. Pokořte lezeckou stěnu, naučte se základy sebeobrany nebo zklidněte svoji mysl na lekci jógy. V letních měsících si můžete zahrát beach vojebal nebo vyzkoušet venkovní posilovnu. Venkovská turistika vás zavede na farmy a ranče, kde se dozvíte více o pěstování plodin a chovatelství zvířat a ochutnáte kvalitní domácí produkty. Pro zdravý a hlavně udržitelný životní styl je však důležitá nejen aktivita, ale také pravidelný a kvalitní odpočinek a rekondice.
Zajímá vás aktuální dění v regionu Praha? Na portálu Kudyznudy.cz najdete tisíce novinek a tipů kam zrovna vyrazit. Prohlédněte si, co se právě odehrává ve světe kultury, památek, zážitků a turistiky. Stačí si jen vybrat z nepřeberného množství aktualit.

Všesokolský slet 2024: připojte se k průvodu, cvičení a sokolským akcím

Všesokolský slet je svátkem všech Sokolů. Ten letošní se bude konat opět po šesti letech, a to od 30. června do 5. července 2024 v Praze s mottem "slet spojuje"! Sletový tým očekává účast 20 tisíc cvičenců a více jak 50 tisíc diváků ze všech koutů České republiky i ze zahraničí. Zažít jedinečnou atmosféru a vychutnat si hromadné skladby v podání sokolů bude možné v pražském Edenu 4. července večer a 5. července odpoledne. Představí se silní muži v trojpatrových pyramidách, elegantní ženy, ale i sokolové z řad dětí či seniorů.
30. červen 2024 10:32
Životní styl, Praha

Praha 6 otevřela pro veřejnost zámek Veleslavín

Po několika málo týdnech od oficiálního převzetí správy zpřístupnila městská část Prahy 6 v červnu 2024 areál zámku Veleslavín veřejnosti. Návštěvníci zde najdou místo k odpočinku, trávení volného času s dětmi a otevírá se tím i možnost pro pořádání akcí a kulturních festivalů nejen pro místní spolky.
23. červen 2024 9:00
Životní styl, Praha

Romantika pro zamilované: báječná místa pro vaši lásku v Praze i jinde

Kdepak Petřín a socha krále všech romantiků Karla Hynka Máchy s jeho velmi neromantickými osudy, v Praze jsou lepší místa pro zamilované! Nebudeme vás štvát do kopců ani do věží, a přesto vám naservírujeme překrásná místa plná lásky a tajemných příslibů.
28. duben 2024 12:00
Životní styl, Praha

Niche Tourism: jaké oblíbené téma mají vaše cesty?

Výraz Niche Tourism asi neznáte, ale mnozí z vás jej přesto už dávno provozují. Jednoduše řečeno jde o všechny netradiční formy cestování, jejichž popularita stále roste. I na Kudy z nudy vás lákáme na cestování, při kterém zažijete něco navíc.
24. duben 2024 7:41
Životní styl, Praha

Neobjevené skvosty: 10 tipů z regionu Praha

Poznejte opomíjené krásy Prahy! Ve městě najdete vedle celosvětově proslulých historických památek řadu dalších zajímavých míst. Prohlédněte si Rothmayerovu a Bílkovu vilu, Galerii Josefa Sudka nebo Hvězdárnu Ďáblice. Projděte se Starým Městem a objevte Clam-Gallasův palác, který patří k nejvýznamnějším architektonickým památkám Prahy a České republiky. Vezměte děti na nejstarší dochovaný podlahový kolotoč v Evropě na Letné, prohlédněte si Národní památník na Vítkově s jezdeckou sochou Jana Žižky a fantastickým výhledem, anebo Prahu takovou, jaká byla v době panování Karla IV. v zajímavé expozici v domě U Zlatého prstenu.
21. duben 2024 9:18
Životní styl, Praha

Chobot, mříž, vousy i ocas: deset procházek k sochám, které nosí štěstí

Jdete kolem sochy, která má některé místo podezřele oblýskané? Sláva, právě jste objevili recept na štěstí. Soch, které za dotek či pohlazení slibují splnění tajných přání je celá řada a najdete je i v Česku – a my na portálu Kudy z nudy víme, kde. Takže hurá za štěstím, ať vám neufrnkne před nosem!
20. březen 2024 13:09
Životní styl, Praha

Česko mezi řádky: Dášeňka, Strž a Karel Čapek

Divadelní hry R.U.R., Věc Makropulos a Bílá nemoc, romány Krakatit či Válka s mloky, Povídky z jedné i druhé kapsy anebo knížky Dášeňka čili Život štěněte anebo Pudlenka: to je jen malý výběr z díla Karla Čapka. S Kudy z nudy se tentokrát podíváme na to, jaký vztah měl jeden z nejznámějších českých spisovatelů ke zvířatům a o jaké kotrmelce v jeho životě se postaralo jedno malé štěňátko.
20. březen 2024 6:53
Životní styl, Praha

Probuďte své smysly: koktejl zážitků a míst, kde je budete potřebovat všechny

Hledáte nápady, kde si užít pořádný kopec zábavy i ve dnech, kdy zrovna nesvítí sluníčko? Poslechněte tetu Kateřinu ze slavného Saturnina s jejím pořekadlem „více děr – více syslů, více hlav – více smyslů“ a inspirujte se našimi tipy na místa, kde si přijdou na své všechny: zrak, hmat, sluch, čich i chuť. Možná dokonce probudíte i ty, o nichž jste zatím ani nevěděli!
4. únor 2024 7:58
Životní styl, Praha

Udělejte si čas na zimní procházku Prahou

Letošní zima rozhodně není na mráz i sníh skoupá. To však není důvod k tomu, zůstávat celé dny doma. Pojďte se vypravit do míst, která vás nadchnou svou zvláštní atmosférou, klidem a pohodou. Navíc se v zimním počasí nepotkáte s tolika turisty jako v létě. A pokud vás procházka zmůže a budete se cítit prokřehle, určitě nepohrdnete příjemným posezením v teple kavárny, či čajovny.
22. leden 2024 8:28
Životní styl, Praha

Kalendář 2024: Maratony, půlmaratony, ultra běhy a běžecké závody

Když běhat, tak pořádně, řekli jsme si na Kudy z nudy. Všem z rozrůstající se rodiny běžců a běžkyň proto nabízíme přehledný kalendář běžeckých akcí – malých i velkých, kratších i delších, všeobecně známých anebo takových, které možná zatím neznáte. Takže zkontrolujte si vybavení, dokupte co chybí a hurá na první závod!
3. leden 2024 10:48
Životní styl, Praha

Vyzkoušejte o Vánocích opět týden sportu v Praze zdarma

Zabruslit si, zahrát si squash, zacvičit ve fitness či vylézt horolezeckou stěnu. Nabídka volně otevřených sportovišť v rámci tradičního projektu Týden sportu zdarma je opět široká. Pražané si budou moci v týdnu od 25. do 31. prosince zdarma zasportovat v desítkách sportovišť po celém hlavním městě. Celková nabídka sportovišť je k dispozici na webových stránkách Praha sportovní.
20. prosinec 2023 16:00
Životní styl, Praha

Kde se vzala vánoční tradice ozdobených stromečků a stromů?

Bez nazdobených vánočních stromečků i obřích zářících stromů na náměstích a návsích by české Vánoce prostě nebyly ono. Odkud se ale tahle tradice vzala, kde se objevil první stromeček a čím byl tehdy ozdobený? A kdy a kde stál první velký vánoční strom pod širým nebem?
17. prosinec 2023 8:40
Životní styl, Praha