Úvod > Aktuality

Aktuality Praha

Nejlépe strávený čas jsou společné zážitky, na které nikdy nezapomenete. A v naší nejkomplexnější nabídce jich najdete neskutečné množství. Organizované výlety a exkurze nebo vzdělávací kurzy vám rozšíří obzory znalostí. Pokud hledáte něco speciálního, pak jsou tu netradiční prohlídky a interaktivní expozice. Zábava nejen pro ženy, to je nakupování a design a užít si můžete také romantické nebo adrenalinové výletní plavby a jízdy. Dětské atrakce a hřiště zase vykouzlí úsměv na rtech vašich nejmenších, takže bude spokojená celá rodina.
Zajímá vás aktuální dění v regionu Praha? Na portálu Kudyznudy.cz najdete tisíce novinek a tipů kam zrovna vyrazit. Prohlédněte si, co se právě odehrává ve světe kultury, památek, zážitků a turistiky. Stačí si jen vybrat z nepřeberného množství aktualit.

Tipy na víkend v Praze a okolí

V Praze a okolí se pořád něco děje! Hledáte kulturní akce na víkend a zajímavé výlety a novinky? Máme pro vás spousty kulturních a volnočasových akcí v Praze a okolí. Stačí si vybrat a vyrazit na výlet za zábavou i poznáním na prodloužený víkend od 28. září až do 1. října 2023.
Praha | Zážitky

Bílá Hora opět zažije rekonstrukci bitvy roku 1620

Přijďte se podívat na rekonstrukci bitvy na Bílé Hoře! Čeká vás velkolepá podívaná – stovky vojáků a dalších účinkujících z celé Evropy, jezdci na koních, dobové zbraně, vše navíc doplněno epickou hudbou a pyroefekty. Nenechte si ujít věrnou kopii bitvy, která se stala zlomem pro České země! Kdy a kde? 23. a 24. září na Bělohorské pláni – Vypichu v Praze 6.
Praha | Zážitky

V pražském Beachklubu Ládví se chystá Taťka fest

V neděli 17. 9. od 13 do 18 hodin proběhne v pražském Beachklubu Ládví již devátý ročník zábavného odpoledne pro tatínky s dětmi zvané Taťkafest. Děti se mohou těšit na Městskou policii, hasiče, popelářské vozidlo, lukostřelbu, lanové centrum a mnoho dalšího. Za svoji aktivitou dostanou zmrzku a budou si moct opéct buřta na ohni.
Praha | Zážitky

Chvalský zámek zve na Svatoludmilskou pouť

Oblíbená Svatoludmilská pouť se koná již tuto neděli od 10 hodin v areálu Chvalské tvrze v Praze – Horních Počernicích. Čekají vás kolotoče, atrakce, stánky s občerstvením a bohatý doprovodný program.
Praha | Zážitky

Festival vědy zve do Brna na interaktivní ukázky se světa vědy a techniky

Více než čtyři desítky vědecko-technických institucí, populárně-vzdělávacích organizací, akademických ústavů, vysokých škol i soukromých společností si pro všechny návštěvníky – malé i velké, odborníky i laiky, nejmladší i nejstarší – připravily od 8. do 10. září 2023 interaktivní ukázky toho, čemu se právě teď věnují, nebo co už dokázaly. Festival vědy na brněnském výstavišti tak dokáže, že věda není jen suchá teorie, ale velmi často praktická, užitečná a zábavná věc.
Praha | Zážitky

Oslavte v sobotu Den železnice v Praze-Vršovicích

V sobotu 9. září 2023 se v metropoli koná Pražský den železnice. Centrem letošních oslav se tentokrát stane nádraží Praha-Vršovice a nedaleké Depo Vršovice. Ke svezení budou lákat parní i současné moderní vlaky, historická tramvaj či autobus. Železniční nadšenci jistě ocení prohlídku zázemí provozu vlakové dopravy.
Praha | Zážitky

Adventní trhy v Praze 2023 vás dostanou do té pravé vánoční nálady

Nevíte co koupit pod stromeček? Nebaví vás nakupovat v obchoďáku a chcete nakoupit něco opravdového a dobře se u toho najíst a napít? Pak vyrazte na jeden z adventních trhů, které se otevřou v Praze během posledních listopadových dnů a potrvají mnohdy až do nového roku. Mezi prvními se tradičně otevírají adventní trhy na náměstí Míru, či na Andělu. Nejočekávanější vánoční trhy na Staroměstském a Václavském náměstí rozzáří Prahu o prvním adventním víkendu.
Praha | Zážitky

Abeceda Kudy z nudy aneb od všeho něco

Dnes vám portál Kudy z nudy přináší velký abecední přehled toho, co všechno se na něm dá najít! Jednoduše si podle abecedy vyberete oblast, která vás zajímá a na výběr je toho opravdu hodně, doslova od A (např. agroturistiky) po Ž (např. židovské památky). Vyberte si z naší abecedy…
Praha | Zážitky

Festival určený všem milovníkům dobrého čaje, to je Čajomír fest

Na pražském Výstavišti vás o víkendu 20. a 21. srpna 2022 čekají ochutnávky a tradiční čajové obřady v podobě evropského sletu čajových profesionálů a nadšenců v přípravě čaje. Parková část Výstaviště se promění v jednu velkou čajovou vesnici s desítkami čajoven a tržnící. Nebude chybět doprovodný program – pouliční umění, tvořivé dílny, prezentace čajové školy a další. Těšit se můžete i na workshopy, hudební program nebo dětský koutek. Letos se zde bude konat také první ročník Shisha Festu.
Praha | Zážitky

Máme pro vás tipy na výlet, kde se v Praze nebudete nudit

Rádi byste vyrazili na výlet v Praze? Nevíte kam na výlet s dětmi v Praze nebo se jen chcete podívat, co se kde děje? Zkuste se s námi vydat za zábavou, poznáváním i sportem! Podívejte se na naši nabídku – můžete si vybrat pražskou zoo, technické unikáty a letadla, výpravu za mašinkami či Legem anebo bobovou dráhu na Proseku či Sportovní areál Gutovka a mnoho dalšího.
Praha | Zážitky

50 tipů, jak si užít volný čas s dětmi v Praze

Zůstáváte o víkendu nebo o dovolené s dětmi v Praze? Anebo naopak míříte s celou rodinou do metropole na výlet a hledáte inspiraci, kam se s malými turisty vydat za poznáním i zábavou? V obou případech se vám budou určitě hodit naše tipy, které jsou pro rodiny s dětmi jako ulité. Vydejte se za zvířátky, do originálních expozic, kde si děti vyhrají anebo za zábavou, která bude bavit jak děti, tak dospělé.
Praha | Zážitky

Věda a historie není nuda: pražská NEJ aneb po stopách „jiných“ pražských zajímavostí

Praha nabízí spousty zajímavých a kuriózních míst. Některá jsou všeobecně známá, o jiných ale zdaleka každý neví. Pojďte se s portálem Kudy z nudy seznámit třeba s nejstarší pražskou dopravní značkou, uličkami, které se na noc zamykají, historickými patníky a nárožníky anebo s rekordy pražského metra. Objevte Prahu jak ji neznáte!
Praha | Zážitky