Úvod > Aktuality

Aktuality Praha

Venkovská turistika je ideální zejména pro ty, co žijí ve městech a nostalgicky vzpomínají na prázdniny u babičky. Dvorek plný drůbeže, hopsající králíci, koza v chlívku, domácí vejce a mléko, čerstvé ovoce a zelenina a nocleh na peci v načechrané péřové duchně. Cítíte tu vůni? To jsou honzovy buchty plněné povidlím, právě vytažené z trouby. Venkovská turistika vám umožní vyzkoušet si péči o domácí zvířata, podílet se na výrobě kvalitních domácích produktů, nasbírat si maliny, borůvky a další lesní plody, ale i vyjet si na koni nebo přespat pod širým nebem posetým hvězdami. Nenechte si ujít aktuální novinky a vybírejte z naší inspirativní nabídky plné zajímavých tipů.
Zajímá vás aktuální dění v regionu Praha? Na portálu Kudyznudy.cz najdete tisíce novinek a tipů kam zrovna vyrazit. Prohlédněte si, co se právě odehrává ve světe kultury, památek, zážitků a turistiky. Stačí si jen vybrat z nepřeberného množství aktualit.

Mláďátka, štěpánské koledování i Silvestr: kdy začínají a kdy končí Vánoce?

Betlémy, cukroví, vánoční stromeček, šupiny z kapra, zlaté prasátko, jmelí, lití olova, házení střevícem nebo krájení jablíček: to všechno jsou zvyky, které už nepatří k adventu, ale do vánoční doby. Víte ale, kdy vlastně Vánoce začínají a kdy končí?
Praha | Životní styl

Czech Nature Photo vyhlašuje šestý ročník soutěže

Již od 10. ledna 2022 mohou fotografky a fotografové přírody přihlašovat své snímky do soutěže Czech Nature Photo. Podruhé bude současně probíhat soutěž Czech Nature Photo Junior, která je zaměřena na mladé fotografy ze základních a středních škol. Oceněné práce bude tradičně vybírat mezinárodní odborná porota.
Praha | Životní styl

170 let Aloise Jiráska: znáte místa spojená s jeho životem a dílem?

Pro někoho nejoblíbenější český spisovatel, pro jiné čtenářsky mrtvý autor, který pouhé otvírání dveří dokázal natáhnout na pět stránek. Od narození milovaného i zatracovaného Aloise Jiráska dnes, v pondělí 23. srpna, uplynulo přesně 170 let. Místa, kde žil a tvořil, pro vás zmapoval portál Kudy z nudy.
Praha | Životní styl

Kam před Vánoci? Jděte do Toulcova dvora

Toulcův dvůr každoročně připravuje vánoční programy v duchu staročeských tradic. Letos se můžete těšit v pátek 20. prosince na setkání s vánoční atmosférou, kterou navodí výstava betlémů v překrásném prostoru barokních stájí. Betlémy jsou vyrobeny z různých materiálů – perník, dřevo, papír, korálky, šustí.
Praha | Životní styl

Dožínkové slavnosti Toulcova dvora proběhnout opět tento víkend

Tradiční oslava dožínek spojená s jarmarkem se uskuteční v sobotu 7. září 2019 od 10:00 do 17:00 hodin na Toulcově dvoře. Každým rokem je tato tradiční oslava lákadlem nejen pro Pražany, ale i pro zájemce z okolí. Návštěvníci se mohou těšit na vjezd našňořeného žebřiňáku s koňmi a chasou do dvora a poté na obřadné předání dožínkového věnce hospodáři.
Praha | Životní styl

Úřad vlády otevře stálou expozici Voda a civilizace

Unikátní výstavu Voda a civilizace, kterou na jaře na pražské Kampě zhlédlo přes 200 tisíc lidí, si budou moci zájemci prohlédnout nově před Kramářovou vilou. Úřad vlády otevře tuto venkovní expozici jako stálou 27. srpna. Projekt ukazuje klíčový význam životodárné tekutiny, její minulost, přítomnost a budoucnost na Zemi. Slavnostního zahájení se zúčastní premiér Andrej Babiš a další členové vlády. Organizátorkou a producentkou projektu je Olga Menzelová, společnost Medialogue. Kurátorem a spoluautorem výstavy je český egyptolog a archeolog Miroslav Bárta.
Praha | Životní styl

Bylinky, koření a čaje zavoní na Jiřáku

Září je tradičním měsícem oslavy sklizně. Ani farmářské tržiště Jiřák a Archetyp, z. s. nezůstává pozadu. Hned první zářijový pátek a sobotu zpestří návštěvníkům trhu slavností Bylinek, koření a čajů.
Praha | Životní styl