Úvod > Aktuality

Aktuality Praha

Letní sporty nabízí širokou paletu vyžití pro každého. Letní adrenalinové aktivity nadchnou i velmi aktivní sportovce, cykloturistika zase potěší ty, co si rádi vyjedou na výlet na kole. Pro ty, co mají rádi pohyb je tu in-line, méně tradiční golf nebo oblíbené vodní sporty a koupání, při kterém zabavíte celou rodinu. Můžete vyzkoušet také jezdectví a prohlédnout si krajinu z koňského hřbetu. Vůbec nejoblíbenější volnočasovou aktivitou je ale pěší turistika a nordic walking, na které nepotřebujete téměř žádné speciální vybavení. Náš portál vám přináší novinky a moderní trendy pro vaše zdraví a dobrou fyzickou kondici.
Zajímá vás aktuální dění v regionu Praha? Na portálu Kudyznudy.cz najdete tisíce novinek a tipů kam zrovna vyrazit. Prohlédněte si, co se právě odehrává ve světe kultury, památek, zážitků a turistiky. Stačí si jen vybrat z nepřeberného množství aktualit.

Praha opět ožije maratonem

Jeden z nejkrásnějších maratonů světa patří se svými více než 10 000 běžci 88 národností světa k tradičním běžeckým svátkům Česka. Odstartujte ze Staroměstského náměstí, nechte za sebou slavný Orloj a vydejte se Pařížskou ulicí k Vltavě. Proběhněte přes Karlův most, gotický klenot Prahy, a kochejte se výhledem na majestátní Pražský hrad. Letošní 27. ročník Prague International Maratonu odstartuje už v neděli 7. května 2023.
Praha | Letní sporty

20 tipů, kam vyrazit na kole po Praze a okolí

Na hezký cyklovýlet se můžete vydat i po okolí Prahy. Na výběr máte z množství tras a okruhů. V našich tipech najdete trasy podél Vltavy, Berounky či Labe, na Kokořínsku, Křivoklátsku i Podblanicku. Zážitky z poznávání nejhezčích památek můžete doplnit i pohodlnou jízdou na elektrokolech. Využijte pěkné slunné dny k pořádné projížďce na kole!
Praha | Letní sporty

Speciální vlak Cyklohráček upravený pro děti vyjede v sobotu letos poprvé

Speciální vlakové soupravy přestavěné na pojízdné hřiště pro děti vyjedou letos opět v sobotu 25. března na Okoř a dále do Slaného. Cyklohráček má tři vozy – jeden pro nejmenší děti s dětským koutkem, jeden pro cyklisty a vagón plný překvapení pro větší děti. Ve vlaku se o cestující starají hrajvedoucí, kteří mají pro děti připraveny dárky a půjčují jim hry, které je budou bavit. Motorový vlak nazvaný Cyklohráček uzpůsobily České dráhy tak, aby jej mohli využívat děti i cyklisté. Jízdné se nebude nijak lišit od běžného tarifu.
Praha | Letní sporty

Naposledy oprašte běžecké a trekové boty: listopad patří Velké kunratické!

Druhý listopadový víkend je tady a s ním i jeden z nejznámějších pražských běžeckých závodů. Na slavnou Velkou kunratickou, která bez ohledu na počasí odstartuje v neděli 13. listopadu ráno, zve portál Kudy z nudy. Letos se jedná už o 89. ročník!
Praha | Letní sporty

10 tipů, kam si jít v Praze zaběhat

Také patříte k příznivcům venkovního běhu? Ať už běháte příležitostně nebo pravidelně, vždycky je zajímavé vyzkoušet několik různých terénů. V dnešních tipech vám přinášíme přehled míst, kde si v Praze skvěle zaběháte a vyplavené endorfiny vám přinesou dobrý pocit z aktivního pohybu.
Praha | Letní sporty

Závod Přes tři pražské jezy nabídne atraktivní podívanou u Vyšehradu, Národního divadla i Karlova mostu

Již 80 let se každoročně na jeden jediný den otevírají vodákům hned 3 pražské jezy v rámci závodu "Napříč Prahou – přes tři jezy". Ve středu 28. 9. 2022 tak zaplní tok Vltavy v historickém centru Prahy pramice, kanoe či kajaky skautů, skautek a ostatních závodníků. Divácky atraktivní propustí Staroměstského jezu pod Karlovým mostem bude hlavní závod projíždět mezi 10:00 a 12:00 hodin. Trať závodu je dlouhá asi 6,5 říčních kilometrů se startem na Císařské louce (nad Železničním mostem) a s cílem na ostrově Štvanice. Letos se všichni vodáčtí nadšenci mohou těšit i na volné splutí.
Praha | Letní sporty

116 let závodiště v Chuchli a pár tipů na podzimní dostihy

Skoro se tomu nechce věřit, ale na dostihy do Velké Chuchle chodíme už 116 let. Právě tolik let totiž, 28. září, uplyne od prvních závodů, které se v roce 1906 pořádaly na tehdy zbrusu novém okruhu. Pojďte se sem a na pár dalších zajímavých míst v okolí podívat s portálem Kudy z nudy.
Praha | Letní sporty

Zábavu plnou adrenalinu zažijete na Ladronkafestu

Baví vás sport, tanec, malování, umění, soutěže, adrenalin nebo hudba? To všechno najdete v sobotu 10. 9. 2022 na jednom místě – v parku Ladronka v Praze 6 na největším festivalu volnočasových aktivit ve střední Evropě. Festival představí desítky volnočasových aktivit, které mohou uchvátit nejen teenagery a studenty. Už tak dost široká nabídka oblíbených sportů, her a činností, kterým se lidé ve svém volném čase věnují, každoročně narůstá! Na Ladronkafestu je navíc najdete všechny pěkně pohromadě a můžete si je k tomu zdarma vyzkoušet.
Praha | Letní sporty

Léto v Praze si užijete na 100 %!

Proč odjíždět v létě k moři, když je v Praze v tomto období zrovna nejlépe? To si říká pravděpodobně jen malá část populace největšího a nejobydlenějšího města v České republice, a jen těžko k tomu přesvědčuje ty druhé. Léto v Praze však skutečně nabízí mnoho možností, jak si ho užít na 100 %, od koupání se v lomech, objevování lesoparků, potulování se po pražských uličkách a kavárnách, venkovních sportovních aktivit, až po akčnější zážitky.
Praha | Letní sporty

Tipy na koupání v Praze: kde si užít příjemný den na koupališti

Teplé letní počasí, zvlášť v rozpálené metropoli, láká k vodě. Přemýšlíte o tom, na jaké koupaliště se v Praze vydat? Zchladit se můžete hned na několika místech, portál Kudy z nudy vám poradí, jaká koupaliště jsou k dispozici a kde si užijete koupání ve venkovních bazénech.
Praha | Letní sporty

Přírodní koupání v Praze: tipy, kde si užít vodní radovánky bez chlóru a chemie

Toužíte po koupání v přírodní lokalitě bez chlóru a chemie? Ano, i v Praze se dají najít taková přírodní zákoutí, která nabízejí letní osvěžení. Ovšem, některá z nich, zvláště u řeky Vltavy, jsou i v parném létě velmi "osvěžující". Říční voda zde totiž proudí svižně a nestihne se ohřát. Další koupací místa najdete například u Hostivařské přehrady anebo v přírodních biotopech, kde je koupání opravdu příjemné. Užijte si léto v Praze u vody!
Praha | Letní sporty

15 tipů, kde si užít koupání v Praze

Prožijete úžasné a neopakovatelné chvíle ve vodním světě, kde načerpáte energii a vitalitu. Tobogány, skluzavky, řeky, sauny, vlnobití, vířivky, dětské atrakce ale i klid přírodních zákoutí... to vše si můžete můžete užít v Praze během slunného léta.
Praha | Letní sporty