Úvod > Aktuality

Aktuality Praha

Letní sporty nabízí širokou paletu vyžití pro každého. Letní adrenalinové aktivity nadchnou i velmi aktivní sportovce, cykloturistika zase potěší ty, co si rádi vyjedou na výlet na kole. Pro ty, co mají rádi pohyb je tu in-line, méně tradiční golf nebo oblíbené vodní sporty a koupání, při kterém zabavíte celou rodinu. Můžete vyzkoušet také jezdectví a prohlédnout si krajinu z koňského hřbetu. Vůbec nejoblíbenější volnočasovou aktivitou je ale pěší turistika a nordic walking, na které nepotřebujete téměř žádné speciální vybavení. Náš portál vám přináší novinky a moderní trendy pro vaše zdraví a dobrou fyzickou kondici.
Zajímá vás aktuální dění v regionu Praha? Na portálu Kudyznudy.cz najdete tisíce novinek a tipů kam zrovna vyrazit. Prohlédněte si, co se právě odehrává ve světe kultury, památek, zážitků a turistiky. Stačí si jen vybrat z nepřeberného množství aktualit.

Surfovací Vlna Štvanice se v sobotu otevírá do nové sezóny

Areál Vlny Štvanice se v sobotu 6. dubna otevírá široké veřejnosti do nové sezóny velkou celodenní akcí. Návštěvníci si budou moci na Vltavě vyzkoušet například surfování na říční vlně, rafting a kayak cross na kanále, e-foil nebo paddleboardy. Od 17 hodin také proběhne debata o budoucí podobě ostrova.
Praha | Letní sporty

Pražský půlmaraton se běží již tuto sobotu

Čtyřiadvacátý ročník RunCzech 1/2Maratonu Praha je tady! Už v sobotu 6. dubna 2024 se na trať vinoucí se kolem historického centra Prahy pustí 15 000 běžců a běžkyň. Ti nejlepší světoví atleti se budou opět pokoušet zdolat rekordní časy a stranou nezůstanou ani nejlepší tuzemští závodníci. Tisícovky běžců se pak mohou těšit na rychlou trať, nezapomenutelnou atmosféru a velký běžecký zážitek. Nenechte si ujít 24. RunCzech 1/2Maraton Praha, ať už coby běžci, dobrovolníci, fanoušci nebo diváci přímého přenosu České televize.
Praha | Letní sporty

Věda a historie není nuda: nejoblíbenější české sporty, rekordy a sportovní prvenství

Který sport se dá označit jako český národní sport? Které sporty jsou nejpopulárnější a jak často vlastně sportujeme? Které sportovní odvětví je nejstarší a kdy se konalo první fotbalové utkání? Na takové a další zvídavé otázky známe na Kudy z nudy odpovědi. Pojďte se s námi podívat do světa českého sportu, disciplín, zápasů a statistik.
Praha | Letní sporty

Věda a historie není nuda: jak se před 100 lety dařilo turistům, vodákům, olympionikům a dalším sportovcům

Jakým sportům se věnovali naši pradědečkové a prababičky, případně dědečkové a babičky za první republiky? Které sportovní odvětví prožívalo zlatý věk a co naopak bylo teprve v plenkách? A jak na tom byli Češi na Olympijských hrách? Všechny tyto informace vám dnes zodpoví portál Kudy z nudy a navíc vás možná naláká na turistický výlet – jen tak, pro radost z pohybu.
Praha | Letní sporty

Speciální vlak Cyklohráček upravený pro děti vyjede v sobotu letos poprvé

Speciální vlakové soupravy přestavěné na pojízdné hřiště pro děti vyjedou letos opět v sobotu 23. března na Okoř a dále do Slaného. Cyklohráček má tři vozy – jeden pro nejmenší děti s dětským koutkem, jeden pro cyklisty a vagón plný překvapení pro větší děti. Ve vlaku se o cestující starají hrajvedoucí, kteří mají pro děti připraveny dárky a půjčují jim hry, které je budou bavit. Motorový vlak nazvaný Cyklohráček uzpůsobily České dráhy tak, aby jej mohli využívat děti i cyklisté. Jízdné se nebude nijak lišit od běžného tarifu.
Praha | Letní sporty

Nechte starosti nad vodou na veletrhu For Boat

Letošní ročník veletrhu For Boat bude skutečným svátkem všech milovníků lodí a vodních sportů. Od 15. do 17. března 2024 se uskuteční společně s veletrhem For Caravan a Holiday & Region World na letňanském výstavišti PVA Expo Praha. K vidění bude spousta novinek domácí i zahraniční produkce a nebude chybět ani bohatý a atraktivní doprovodný program.
Praha | Letní sporty

Fotbal to je hra: pojďte se podívat na Stadium Tour a na slavné trofeje do Slavia Museum

Fotbal, nejrozšířenější sport na světě, je samozřejmě oblíbený i v Česku. Pojďte se s portálem Kudy z nudy podívat do fotbalového muzea v Praze a na pár dalších míst – třeba tam, kde se konaly první fotbalové zápasy! Slavia Museum a Stadium Tour je součástí stadionu SK Slavia Praha, který od sezony 2022/2023 nese nový název Fortuna Arena. Fortuna Arena v pražských Vršovicích je domovskou půdou pro fotbalový tým SK Slavia Praha. Aktuálně jde o největší stadion v České republice. Uvidíte tu i kopačky, ve kterých přivedl kapitán František Plánička mužstvo Československa do finále mistrovství světa v Itálii v roce 1934.
Praha | Letní sporty

Kam ven s dětmi v Praze? Tipy, kde si užít venkovní aktivity a přírodní lokality

Chcete s dětmi vyrazit v Praze někam ven, kde je to bude bavit? Pak se nechejte inspirovat našimi tipy, které zaručují dobrou zábavu pod širým nebem od nejmenších, až po ty vzrostlejší děti. A mnohdy outdoorové aktivity pobaví i dospělé. Zajdete do zoo, na venkovní hřiště nebo za přírodními zajímavostmi?
Praha | Letní sporty

Kde jsou Stínadla z Rychlých šípů? Vypravte se pátrat po tajemství Stínadel a Zelené příšery

Milujete romantická zákoutí Starého Města v Praze, osvětlená starými lucernami? Právě sem, podle mínění mnohých čtenářů, umístil spisovatel Jaroslav Foglar tajemná Stínadla, známá z příběhů Rychlých šípů. První díl komiksu vyšel v časopisu Mladý hlasatel 17. prosince 1938.
Praha | Letní sporty

Klára Spilková: V Praze je spousta tajemných a neobjevených míst!

Klára Spilková, nejúspěšnější česká golfistka. A také první tuzemská golfistka, která se představila pod pěti kruhy. Hraje nejvyšší evropskou ženskou soutěž Ladies European Tour, kam vstoupila v šestnácti letech jako nejmladší v historii.
Praha | Letní sporty

Naposledy oprašte běžecké a trekové boty: listopad patří Velké kunratické!

Druhý listopadový víkend je tady a s ním i jeden z nejznámějších pražských běžeckých závodů. Na slavnou Velkou kunratickou, která bez ohledu na počasí odstartuje v neděli 12. listopadu ráno, zve portál Kudy z nudy. Letos se jedná už o 90. ročník!
Praha | Letní sporty

Kam na kole z hlavního města? Kam se vydat po Praze a okolí: tipy na cyklovýlety po celý rok

Na hezký cyklovýlet se můžete vydat i po okolí Prahy. Na výběr máte z množství tras a okruhů. V našich tipech najdete trasy podél Vltavy, Berounky či Labe, na Kokořínsku, Křivoklátsku i Podblanicku. Zážitky z poznávání nejhezčích památek můžete doplnit i pohodlnou jízdou na elektrokolech. Využijte pěkné slunné dny k pořádné projížďce na kole!
Praha | Letní sporty