Úvod > Aktuality

Aktuality Praha

Máme pro vás skvělé tipy na zimní sporty, které potěší všechny milovníky sněhu a mrazivého počasí. Navoskujte běžky a vyrazte na upravené tratě nebo do volné přírody, vytáhněte ze sklepa brusle a sáňky a užijte si kouzelnou zimní atmosféru na zamrzlém rybníku nebo udržovaném kluzišti. Navštivte horské skiareály, kde si zalyžujete i v případě nedostatku sněhu díky umělému zasněžování a využít můžete také lyžařské školy a půjčovny, kde vám půjčí veškeré vybavení a naučí vás správnou techniku lyžování. Pokud vás láká něco odvážnějšího, pak jsou tu pro vás zimní adrenalinové aktivity.
Zajímá vás aktuální dění v regionu Praha? Na portálu Kudyznudy.cz najdete tisíce novinek a tipů kam zrovna vyrazit. Prohlédněte si, co se právě odehrává ve světe kultury, památek, zážitků a turistiky. Stačí si jen vybrat z nepřeberného množství aktualit.

Na ledovém kluzišti v Praze před Arkádami se bude bruslit až do konce února

Už koncem listopadu 2023 se veřejnosti otevřelo venkovní kluziště před obchodním centrem Arkády Pankrác. Jeho plocha se během minulých zim zdvojnásobila – zájem malých i velkých bruslařů je rok od roku větší. Chladící technologie kluziště navíc efektivně pracuje při teplotách až do +15 °C při zachování 100 % kvality ledové plochy. Bruslit se zde bude minimálně do 25. února 2024.
Praha | Zimní sporty

Kam si jít v Praze zabruslit po Vánocích?

Máte rádi lední bruslení? Pokud patříte k milovníkům tohoto sportu, zkuste zajít na kluziště a užít si naplno zimu i v hlavním městě i v lednu a únoru. Vyzkoušejte sportovní areál Na Františku, kluziště pod Žižkovskou věží, bruslení Letné anebo letos poprvé otevřené kluziště na Pražačce, Střížkově nebo dokonce i na Václavském náměstí! Portál Kudy z nudy vám přináší tipy na místa, kde si v Praze můžete nejlépe zabruslit.
Praha | Zimní sporty

Na ledovém kluzišti u OC Arkády Pankrác se bude bruslit i přes svátky

Venkovní bruslení každoročně využijí tisíce Pražanů. Obchodní centrum Arkády Pankrác se i letos rozhodlo poskytnout zájemcům prostor pro zimní bruslení. Kluziště je otevřeno denně i o víkendech od 9:00 do 21:00 hodin a za každého počasí. V období vánočních svátků bude na Štědrý den otevřeno od 9:00 do 14:00 hodin, 25. a 26. prosince od 9:00 do 16:00 hodin, a na Silvestra od 9:00 do 14:00 hodin. Na Nový rok si můžete přijít zabruslit od 9:00 do 21:00 hodin.
Praha | Zimní sporty

Na střeše Galerie Harfa se opět bruslí

Milovníci bruslení mohou již dvanáctou sezonu na střeše Galerie Harfa navštívit ledové kluziště. Rozloha 600 metrů čtverečních poskytuje dostatečný prostor pro bruslení jak dětem, tak dospělým. Bruslí se denně od 13:00 do 18:00 hodin. Večerní veřejné bruslení je v sobotu od 19:00 do 21:00 hodin. Přijďte si užít ledovou plochu!
Praha | Zimní sporty

Užijte si lední bruslení v Praze!

Kudy z nudy vám i v zimní sezóně 2023/24 přináší tipy, kde si v Praze zabruslit na oblíbených i nových venkovních kluzištích nebo na krytých stadionech. Vezměte si brusle a vzhůru na led! Pokud vlastní vybavení nemáte, nevadí. Na většině pražských kluzišť si brusle můžete půjčit anebo si své vlastní nechat perfektně nabrousit.
Praha | Zimní sporty

Když v Praze napadne sníh: tipy, kde si zabobovat, i kde nasadit běžky

Nestává se často, aby v Praze napadl sníh. Respektive tolik sněhu, který by vydržel pár dnů a bylo ho skutečně hodně! Letos však meterologická zima startuje zostra a arktické vzdušné proudy nám poslaly sněhovou nadílku, kterou ocení děti na bobech a dospěláci na běžkách. Kam se za sněhovými radovánkami vydat vám poradí portál Kudy z nudy.
Praha | Zimní sporty

Sáňkování v Praze: Petřín, Riegrovy sady i terény na okraji města

Když v Praze napadne dostatek sněhu na to, aby se dalo sáňkovat, je to skoro příležitost pro slavnostní oblečení a oslavné fanfáry. Letos se zima konečně vydařila a ani portál Kudy z nudy na nic nečeká: zkrátka přinášíme pár tipů, kde si v zimních dnech nejlíp zajezdíte na bobech a sáňkách.
Praha | Zimní sporty

Hala Icerink v Praze nabízí speciální bruslení pro rodiny s dětmi

Family on Ice, to je speciální program na zimním stadionu Škoda Icerink v Praze Strašnicích, který mohou využít rodiny s dětmi každý víkend v zimní sezoně. Jedná se o příjemné bruslení s omezeným počtem osob na ledě. Family on Ice je ideální pro rodiny s dětmi, které se začínají učit bruslit nebo chtějí pilovat bruslařskou techniku. Je to skvělý tip, jak trávit aktivní čas s rodinou.
Praha | Zimní sporty

Venkovní kluziště v Praze startují bruslařskou sezónu

Ledové kluziště před nákupním centrem Arkády Pankrác každoročně láká veřejnost na venkovní bruslení v centru Prahy. Letos se otevře 24. listopadu. Na prostranství před obchodním centrem bude opět v provozu zimní kluziště o velikosti 600 m². Otevřeno bude mít každý den od 9:00 do 21:00 hodin. Provoz potrvá až do konce února 2024. Mimo to si však můžete zabruslit na řadě dalších míst po celé Praze – pod Žižkovskou věží, na Letné, Černém mostě anebo na Čapadle v samém centru Prahy.
Praha | Zimní sporty

Otužte se pohledem na tříkrálové otužilce na plavecké pouti

Česká otužilecká unie spolu s Muzeem Karlova mostu společně tradičně přivítají nový rok Tříkrálovou plavbou. Otužilci vyplují na lodích typu Vodouch v pravé poledne na svátek Tří králů, tedy ve čtvrtek 6. ledna 2022 pod Karlův most. Zváni jsou nejen příznivci otužování, ale i všichni ti, kdo chtějí odvážlivce podpořit.
Praha | Zimní sporty

Pět tipů, kde si v Praze zabruslit

Hromadnému bruslení letošní pandemická situace nenahrává, na ledě mohou být v současnosti pouze dva bruslaři. Avšak není třeba zoufat – milovníci ledního bruslení se mohou zaregistrovat na konkrétní časový blok a užít si bezpečnou zábavu na ledě. A kde bruslení probíhá? Třeba na Letné, u Hvězdy, na Smíchově a na dalších místech.
Praha | Zimní sporty

Na Ovocném trhu se opět bruslí

V centru Prahy opět vyrostlo kluziště, kde si můžete vychutnat jednu z oblíbených zimních radovánek – bruslení. Ledová plocha o rozměrech 14 x 30 metrů letos návštěvníky přivítá denně od 10:00 do 21:00 hodin. Bruslení uprostřed Starého Města odstartovalo 19. prosince a možnost přijít si zabruslit na Ovocný trh potrvá do poloviny února 2021. Provoz se samozřejmě bude přizpůsobovat případnému vývoji epidemické situace.
Praha | Zimní sporty