Úvod > Aktuality

Aktuality Praha

Máme pro vás skvělé tipy na zimní sporty, které potěší všechny milovníky sněhu a mrazivého počasí. Navoskujte běžky a vyrazte na upravené tratě nebo do volné přírody, vytáhněte ze sklepa brusle a sáňky a užijte si kouzelnou zimní atmosféru na zamrzlém rybníku nebo udržovaném kluzišti. Navštivte horské skiareály, kde si zalyžujete i v případě nedostatku sněhu díky umělému zasněžování a využít můžete také lyžařské školy a půjčovny, kde vám půjčí veškeré vybavení a naučí vás správnou techniku lyžování. Pokud vás láká něco odvážnějšího, pak jsou tu pro vás zimní adrenalinové aktivity.
Zajímá vás aktuální dění v regionu Praha? Na portálu Kudyznudy.cz najdete tisíce novinek a tipů kam zrovna vyrazit. Prohlédněte si, co se právě odehrává ve světe kultury, památek, zážitků a turistiky. Stačí si jen vybrat z nepřeberného množství aktualit.

Užijte si lední bruslení v Praze!

Kudy z nudy vám i v zimní sezóně 2022/23 přináší tipy, kde si v Praze zabruslit na oblíbených i nových venkovních kluzištích nebo na krytých stadionech. Vezměte si brusle a vzhůru na led! Pokud vlastní vybavení nemáte, nevadí. Na většině pražských kluzišť si brusle můžete půjčit anebo si své vlastní nechat perfektně nabrousit.
Praha | Zimní sporty

Kam si jít v Praze zabruslit?

Máte rádi lední bruslení? Pokud patříte k milovníkům tohoto sportu, zkuste zajít na kluziště a užít si naplno zimu i v hlavním městě. Vyzkoušejte sportovní areál Na Františku, kluziště pod Žižkovskou věží nebo na bruslení Letné. Portál Kudyznudy vám přináší tipy na místa, kde si v Praze můžete nejlépe zabruslit.
Praha | Zimní sporty

Otužte se pohledem na tříkrálové otužilce na plavecké pouti

Česká otužilecká unie spolu s Muzeem Karlova mostu společně tradičně přivítají nový rok Tříkrálovou plavbou. Otužilci vyplují na lodích typu Vodouch v pravé poledne na svátek Tří králů, tedy ve čtvrtek 6. ledna 2022 pod Karlův most. Zváni jsou nejen příznivci otužování, ale i všichni ti, kdo chtějí odvážlivce podpořit.
Praha | Zimní sporty

Venkovní kluziště v Praze startují bruslařskou sezónu

Ledové kluziště před nákupním centrem Arkády Pankrác každoročně láká veřejnost na venkovní bruslení v centru Prahy. Letos se otevřelo 27. listopadu. Na prostranství před obchodním centrem je opět v provozu zimní kluziště o velikosti 600 m². Otevřeno má každý den od 9:00 do 21:00 hodin. Provoz potrvá až do konce února 2020. Mimo to si však můžete zabruslit na řadě dalších míst po celé Praze – pod Žižkovskou věží, na Letné, na Františku, Černém mostě a od 5. prosince se otevře oblíbené kluziště na Ovocném trhu v samém srdci Prahy.
Praha | Zimní sporty

Když v Praze napadne sníh: tipy, kde si zabobovat, i kde nasadit běžky

Nestává se často, aby v Praze napadl sníh. Respektive tolik sněhu, který by vydržel pár dnů a bylo ho skutečně hodně! Letos se však zima vydařila a arktické vzdušné proudy nám poslaly sněhovou nadílku, kterou ocení děti na bobech a dospěláci na běžkách. Kam se za sněhovými radovánkami vydat vám poradí portál Kudy z nudy.
Praha | Zimní sporty

Pět tipů, kde si v Praze zabruslit

Hromadnému bruslení letošní pandemická situace nenahrává, na ledě mohou být v současnosti pouze dva bruslaři. Avšak není třeba zoufat – milovníci ledního bruslení se mohou zaregistrovat na konkrétní časový blok a užít si bezpečnou zábavu na ledě. A kde bruslení probíhá? Třeba na Letné, u Hvězdy, na Smíchově a na dalších místech.
Praha | Zimní sporty

Na Ovocném trhu se opět bruslí

V centru Prahy opět vyrostlo kluziště, kde si můžete vychutnat jednu z oblíbených zimních radovánek – bruslení. Ledová plocha o rozměrech 14 x 30 metrů letos návštěvníky přivítá denně od 10:00 do 21:00 hodin. Bruslení uprostřed Starého Města odstartovalo 19. prosince a možnost přijít si zabruslit na Ovocný trh potrvá do poloviny února 2021. Provoz se samozřejmě bude přizpůsobovat případnému vývoji epidemické situace.
Praha | Zimní sporty

Přijďte si s dětmi zabruslit pod střechou v Europarku Praha

Všichni malí i velcí bruslaři si mohou užít unikátní kluziště s pravým ledem přímo uprostřed obchodního centra – v teple, pod střechou a zdarma. Ledová plocha letos opět přináší mnoho legrace, zábavy, soutěží a výher. Letošní bruslařská sezóna je od 23. ledna do 8. března 2020 ve znamení nového filmu Ledové království II.
Praha | Zimní sporty

Na ledovém kluzišti před Arkádami se bude bruslit až do konce února

Už začátkem prosince 2019 se veřejnosti otevřelo venkovní kluziště před obchodním centem Arkády Pankrác. Jeho plocha se oproti minulým letům zdvojnásobila – zájem malých i velkých bruslařů je rok od roku větší. Bruslení před Arkádami potrvá díky aktuálnímu počasí minimálně do konce února 2020.
Praha | Zimní sporty

Zažijte adrenalinový zážitek a zdolejte ledovou stěnu na Černém Mostě

Nazujte mačky a vyzbrojte se cepíny. Na Černém Mostě vyrostla unikátní 10 metrů vysoká ledolezecká stěna. Netradiční lezeckou disciplínu můžete vyzkoušet od 25. ledna do 16. února 2020. Na velké horolezecké akci zde v sobotu 1. února vystoupí světoznámý lezec Adam Ondra a nejlepší česká ledolezkyně Aneta Loužecká.
Praha | Zimní sporty

Na ledovém kluzišti u OC Arkády Pankrác se bude bruslit i přes svátky

Venkovní bruslení každoročně využijí tisíce Pražanů. Obchodní centrum Arkády Pankrác se i letos rozhodlo poskytnout zájemcům prostor pro zimní bruslení. Kluziště je otevřeno denně i o víkendech od 9:00 do 21:00 hodin a za každého počasí. V období vánočních svátků bude na Štědrý den otevřeno od 9:00 do 16:00 hodin, 25. a 26. prosince od 9.00 do 16:00 hodin, a na Silvestra od 9:00 do 16:00 hodin. Na Nový rok si můžete přijít zabruslit od 9 do 21 hodin.
Praha | Zimní sporty

Na střeše Galerie Harfa se opět bruslí

Milovníci bruslení mohou již devátoui sezonu na střeše Galerie Harfa navštívit ledové kluziště. Rozloha 600 metrů čtverečních poskytuje dostatečný prostor pro bruslení jak dětem, tak dospělým. Bruslí se denně od 15:00 do 18:30 hodin. Večerní veřejné bruslení je v sobotu od 19:00 do 20:30 hodin. Přijďte si užít ledovou plochu!
Praha | Zimní sporty