Úvod > Aktuality > Vyzkoušejte o Vánocích opět týden sportu v Praze zdarma
Vyzkoušejte o Vánocích opět týden sportu v Praze zdarma
"> "> "> "> "> "> Praha po Vánocích ožijte sportem
Životní styl

Vyzkoušejte o Vánocích opět týden sportu v Praze zdarma

  • Vydáno17. prosince 2019
Zabruslit si, zahrát si squash, zacvičit ve fitness či vylézt horolezeckou stěnu. Nabídka volně otevřených sportovišť v rámci tradičního projektu Týden sportu zdarma je opět široká. Pražané si budou moci v týdnu od 25. do 31. prosince zdarma zasportovat v desítkách sportovišť po celém hlavním městě. Celková nabídka sportovišť bude k dispozici od 21. prosince na webových stránkách Praha sportovní.
FitnessJe zvykem, že Pražanům dává hlavní město Praha na konci roku malý dárek. V minulých letech byl o sportoviště velký zájem, proto se nabídka opět rozšířila tak, aby si vybrali skutečně všichni. Výsledkem je řada nově zapojených sportovišť, která budou moci všichni zdarma navštívit v rámci Týdne sportu zdarma.

Oblíbená akce je tak vhodnou příležitostí, jak si vyzkoušet různé sporty a jak si třeba najít novou náplň volného času. Každý do nového roku hledá výzvy, nový sport by mohl být jedna z nich.

Jednotlivá sportoviště budou do projektu zapojena od 25. prosince do 31. prosince 2019. V případě některých sportovišť je vzhledem k jejich kapacitě vyžadována telefonická či online rezervace. Přístup zdarma rovněž není vždy po celou jejich vánoční otevírací dobu, ale jen ve vybraných dnech a hodinách. Kompletní harmonogram včetně online rezervace je k dispozici na webových stránkách prahasportovni.eu.


Která sportoviště se letos zapojí?

Seznam zapojených sportovišť je prozatím neúplný, ke zveřejnění letošních míst, kam si zajít na sport zdarma bude zveřejněn až v sobotu 21. 12. 2019.

plaváníJiž teď však můžeme prozradit, že za plaváním bude možné přijít do bazénu SK Slavia, Aquacentra Šutka, SK Motorlet, aquaparku Aquadream na Barandově nebo do bazénu na Výstavišti. Do posilovny či fitness můžete zajít například do Sportovního centra YMCA, Spinning Areny, Contours fitness pro ženy (Smíchov, Florenc, Národní a Břevnov), otevřený bude také Dejfit nebo Sportovní areál Hamr. Kdo by chtěl vyzkoušet lezení, ať přijde do SC YMCA, Boulderu v síti, Lezeckého centra Ruzyně nebo Lokal Blocku na Smíchově.

squashKoho lákají míčové hry, může byzkoušet beach volejbal v Beachklubu Ládví nebo Beach Club Strahov. Fotbal a florbal bude k dispozici na Stadionu mládeže DDM hl. m. Prahy na Praze 6. Chtěli byste si vyzkoušet tenis, badminton nebo squash? Pak si rezervujte místo v TJ Tatran Střešovice (badminton), TJ Radlice z.s. (tenis), SK Oaza Praha, badmintonové kurty na Výstavišti, Squash Haštal (squash, badminton), Tenisový areál SK LTC Modřany, TK Sparta Praha (tenis), Sportovní klub LTC Modřany (tenis), Squash Club Strahov nebo TJ Sokol Kobylisy (badminton). A kde vás naučí bojová umění? Tak třeba Centrum Sdružení taoistického tai chi Praha 1, Aikidó Praha 6 Petřiny (Aikidó a Sekai Dojo), Krav Maga Global CZ či Akademie asijských umění – Wing Chun Praha 9.

Jestliže patříte k milovníkům bruslení, přivítá vás HC Kobra Praha, Zimní stadion Nikolajka, Ice Arena Letňany, Zimní stadion USK Praha – Hasa, HC Sparta, Výstaviště Praha – Malá sportovní hala, HC Hvězda PrahaGalerie Harfa. HC Slavia Praha vás navíc zve i na lední hokej.
Aquacentrum Šutka

Aquacentrum Šutka

Aquapark Aquacentra Šutka nabízí mnoho atrakcí, zábavy a jiných lákadel, které si zamilujete! V aquaparku naleznete 2 velké tobogány, 3 skluzavky, divokou řeku, dětské brouzdaliště pro nejmenší, relaxační bazén a vířivku nabízející příjemný relax.

Ice Arena Letňany – 2 ledové plochy s celoročním provozem

Ice Arena Letňany – 2 ledové plochy s celoročním provozem

Ice Arena Letňany je moderní hokejový areál s celoročním provozem. V areálu naleznete 2 hokejové haly, fitness centrum, restauraci, sportovní obchod, půjčovnu bruslí a brusírnu.

Boulderová stěna Lokalblok

Boulderová stěna Lokalblok

Restaurace, sportovní bar v Praze na Smíchově a především lezecká stěna – bouldering, která nabízí více než 500 m² lezeckých profilů. Lokal Blok pořádá také kurzy pro začátečníky i pokročilé. Se základy lezeckého sportu vám ochotně poradí profesionálové.

Aikido Sekai Dojo

Aikido Sekai Dojo

Aikidó patří do skupiny tzv. měkkých bojových umění, což znamená, že nevyžaduje žádné speciální tělesné předpoklady pro jeho trénink. Je vhodné pro naprosto každého jedince, tedy nejen pro muže, ale i ženy, děti a starší adepty. Lze jej cvičit do velmi vysokého věku.

SK Motorlet Praha – plavecký bazén, posilovna a wellnes centrum

SK Motorlet Praha – plavecký bazén, posilovna a wellnes centrum

V areálu Motorlet je kromě plaveckého bazénu a sportovní haly sídlo společnosti Fitness Station, která provozuje posilovnu, aerobic a cycling, a Wellness Centrum Radlice, které provozuje vacustudio, kryosaunu, solární studio a cvičení pilates. Přiďte si zacvičit a zaplavat!

Sportovní areál Hamr – Záběhlice

Sportovní areál Hamr – Záběhlice

Sport, zábava a relaxace pro celou rodinu! Nabízíme 18 tenisových kurtů, 12 squashových, 2 sály pro aerobik, indoor cycling, ping pong, 2 hřiště na petangue.

Fitness a bazén Slavia – sportovní vyžití i relaxace na Praze 10

Fitness a bazén Slavia – sportovní vyžití i relaxace na Praze 10

Fitness Slavia najdete ve známém sportovním komplexu Slavia Praha se vstupem přes vestibul krytého bazénu. Na našem centru je ceněna úroveň služeb, pestrost a vybavenost. V létě je možnost venkovního koupání a beach volleyballu.

Beachklub Ládví – (nejen) plážový volejbal

Beachklub Ládví – (nejen) plážový volejbal

Největší areál na plážové sporty v Čechách najdete v Praze v Ládví. Nabízí celkem 18 kurtů v létě, v zimě 9 krytých, 2 stoly na venkovní pingpong, obří trampolínu 9x11 metrů, nízké lanové centrum, dětské hřiště a další.

Aquapark Aquadream Barrandov ve znamení zábavy

Aquapark Aquadream Barrandov ve znamení zábavy

Přijďte se i vy podívat a zabavit do moderně vybaveného vodního centra! Mezi vířivkami, tobogány, brouzdališti, obyčejným 25m bazénem a dalšími atrakcemi si určitě přijde každý člen rodiny na své.

Beach volejbal v Praze na Strahově

Beach volejbal v Praze na Strahově

Letní plážové teplo v hale uprostřed zimy a na písku ... a v Praze! Ve Sportovním areálu Strahov najdete nejen vnitřní kurty na beachvolejbal, ale i venkovní hřiště.

Palác YMCA

Palác YMCA

Náročný architektonický celek paláce YMCA reprezentuje cenné dílo moderního klasicismu 20. let 20. století. V současné době je komerčně využíván, všechny výnosy jsou směřovány na podporu práce s dětmi a mládeží největší a nejrozšířenější mládežnická organizace YMCA.

Krav Maga Global – kurzy sebeobrany

Krav Maga Global – kurzy sebeobrany

Krav Maga Global ČR je organizace s více než desetiletou praxí v oblasti osobní bezpečnosti a primární prevence. V rámci České republiky nabízí kurzy a semináře pro širokou veřejnost, ozbrojené složky, státní a soukromý sektor.

Squash Haštal – budujte si zdravý životní styl

Squash Haštal – budujte si zdravý životní styl

Pravidelná sportovní aktivita je nedílnou součástí zdravého životního stylu, buduje tělesnou kondici i psychickou odolnost, pomáhá zbavovat tělo stresu a příznivě působí na délku i kvalitu života. Squashové centrum Haštal nabízí svým zákazníkům širokou škálu sportovního vyžití v samém srdci Prahy.