Úvod > Aktuality

Aktuality Praha

Gurmánská turistika je to pravé pro všechny milovníky dobrého jídla a pití. V České republice najdete známé restaurace a kavárny, které se zaměřují na zahraniční kuchyni a nabídnou vám speciality ze všech koutů světa. Své místo zde má ale také česká kuchyně a regionální produkty a Čechy tolik oblíbené pivo a pivovary. Pokud preferujete spíše tekuté hrozny, pak vás jistě osloví vinařská turistika a pro ty náročnější s vás je tu zážitková gastronomie, která spojuje prvotřídní kuchyni s příjemným prostředím. Přinášíme vám aktuální trendy a novinky z oblasti gastronomie, stačí si jednoduše vybrat z naší exkluzivní nabídky.
Zajímá vás aktuální dění v regionu Praha? Na portálu Kudyznudy.cz najdete tisíce novinek a tipů kam zrovna vyrazit. Prohlédněte si, co se právě odehrává ve světe kultury, památek, zážitků a turistiky. Stačí si jen vybrat z nepřeberného množství aktualit.

Za Svatováclavským vinobraním se vydejte na Pražský hrad

Co víte o historii a současnosti vinařského řemesla v Praze? A která pražská vinice je ta vůbec nejstarší? Předposlední zářijovou sobotu 23. 9. 2023 přijdete všem těmto a i dalším otázkám na kloub v areálu Svatováclavské vinice a Richterovy vily na Pražském hradě.
Praha | Gurmánská turistika

Ochutnejte skvělá vína během Vinobraní na Grébovce

Tradiční vinobraní v Havlíčkových sadech, známých také jako Grébovka, letos bude již pošestnácté! Jeden z nejkrásnějších pražských parků opět pohostí moravské vinaře a stánky s dobrým jídlem 22. a 23. září 2023 od 12 do 22 hodin. Akce je dvoudenní, v pátek probíhá na Náměstí Míru, v sobotu pak v Havlíčkových sadech neboli v Grébovce. Na akci bude možné zakoupit nejen víno a burčák, ale i nealkoholické občerstvení a pokrmy.
Praha | Gurmánská turistika

Vinobraní na vinici sv. Kláry v Praze se koná už tento víkend!

V pořadí už poosmnácté ožije památkově chráněná vinice sv. Kláry tradiční oslavou vinobraní. Skvělá poloha v blízkosti řeky i jedinečný výhled předurčují vinohrady nad trojským zámkem nejen k produkci kvalitních hroznů, ale i k tomu, stát se ideálním prostředím, kde je možné si hotová vína opravdu vychutnat. Během víkendu 16. a 17. září vše doladí bohatý hudební program a výborné jídlo. Přijďte si užít svátek vína s kouzelným výhledem! Kromě vína bude tento víkend exkluzivně v nabídce také burčák.
Praha | Gurmánská turistika

Akce nejen pro vegetariány: podzimní festivaly zeleniny a ovoce

Přelom léta a podzimu není jen časem hub, vinobraní a burčáku, ke slovu se dostávají i další druhy zeleniny a ovoce. Víte třeba, kam se letos vypravit na slavnosti jablek, česneku nebo cibule? Že se v Praze v září koná oblíbený vegetariánský festival a na dalších místech podzimní gastro slavnosti? A kde koupíte ty nejhezčí dýně? A pro masožravce máme tip, kam se vyravit za těmi nejlepšími řízky!
Praha | Gurmánská turistika

Při Vinobraní na Pražském hradě ochutnáte skvělá vína

Moravský burčák, čerstvá hroznová šťáva, cimbálové muziky, to vše nabídne 16. ročník Vinobraní na Pražském hradě – o víkendu 9. a 10. září 2023. Vinobraní nabídne také celodenní stylový kulturní program – návštěvníkům budou po oba víkendové dny hrát, zpívat a tančit folklórní soubory z kyjovského regionu. Mimořádně budou v tyto dny zpřístupněny Produkční zahrady Pražského hradu s Masarykovým včelínem a skleníky. Vstup do Královské zahrady je možný od Jízdárny Pražského hradu i od Královského letohrádku.
Praha | Gurmánská turistika

V Dejvicích na Kulaťáku proběhne Festival malých pivovarů

V sobotu 9. září 2023 od 8 do 20 hodin bude probíhat v prostoru Trhů na Kulaťáku v pražských Dejvicích již pátý ročník Festivalu malých pivovarů. Jedná se o jednorázovou akci, které se zúčastní na 25 malých pivovarů z celé ČR a je doprovázena bohatým programem a speciálními lahůdkami. Akce se koná ve spolupráci s Městskou částí Prahy 6 zcela zdarma.
Praha | Gurmánská turistika

Nad Starým Městem povečeříte v oblacích

Pokud zrovna netrpíte akrofobií (strachem z výšek) máte v Praze 1 na Dvořákově nábřeží jedinečnou možnost vychutnat si vynikající večeři šéfkuchaře Marka Raditsche v padesátimetrové výšce. Nad Starým Městem totiž letos zakotvil jeřáb se speciálním stolem pro 22 hostů, který se tu bude zdržovat od 7. do 10. a od 14. do 17. září 2023.
Praha | Gurmánská turistika

Užijte si F.O.O.D. piknik 2023 na Ladronce

Piknikové koše plné dobrot, atraktivní program, skvělé jídlo a milá setkání. To je F.O.O.D. piknik na Ladronce, který se i letos koná poslední srpnovou neděli. Čeká vás přes 120 stánků s farmářskými výrobky a streetfoodovým občerstvením. Po celou dobu se bude konat zábavný program na hlavní scéně. K dispozici budou relaxační zóny na posezení a odpočinek. Dejte si 3. 9. 2023 schůzku s někým, s kým jste se dlouho neviděli, a přijďte si užít den plný skvělého jídla, pití a zábavy!
Praha | Gurmánská turistika

10 tipů na vinobraní v Praze a okolí, kde nemůžete chybět

Máte rádi víno a burčák, ale výprava na Moravu je pro vás příliš daleko? Pokud bydlíte v Praze a okolí, rozhodně nezoufejte! V hlavním městě najdete dost příležitostí, jako ochutnat kvalitní vína a mnoho vinobraní se koná také v tradičních vinařských oblastech Čech. Vybrat si můžete z vinobraní na Grébovce, v Roudnici nad Labem, Kačině a na řadě dalších míst. Přehled těch nejlepších vám přináší portál Kudy z nudy.
Praha | Gurmánská turistika

Na vinici sv. Kláry si užijete piknik s přáteli i oslavu vinobraní

V sobotu 12. srpna 2023 slaví svátek Klára. Kde jinde a čím jiným připít Kláře v její sváteční den než v botanické zahradě vínem z vinice sv. Kláry? Přijďte si užít piknikový den a oslavit Klářin svátek v prostředí stejnojmenné vinice. A komu to náhodou nevyjde, určitě může dorazit 18. srpna na Den Rulandského modrého. Piknikové deky jsou pro každého k zapůjčení ve vinotéce.
Praha | Gurmánská turistika

Vyhlídkové restaurace: 15 tipů na restaurace a bary v Praze s krásným výhledem

Nemůže být romantičtějšího místa, kam vzít svého partnera na oběd či večeři než do restaurace, kde si mimo skvělé kuchyně vychutnáte i nádherný výhled na Prahu. Užijte si posezení na terase či zahrádce s krásným pohledem na město.
Praha | Gurmánská turistika

Tradiční Francouzský trh se letos stěhuje z Kampy na Trojský zámek

Francouzský trh v Praze je na začátku léta oblíbenou a očekávanou akcí. Na francouzské speciality, hudbu i atmosféru se můžete těšit i letos, a to 13. – 16. července 2023. Po 15 letech však čeká trh velká změna, z kapacitních důvodů se z malebné Kampy stěhuje na neméně krásné místo, do zahrad zámku Troja.
Praha | Gurmánská turistika