Úvod > Aktuality

Aktuality Praha

Ve zdravém těle zdravý duch. Rozhýbejte ztuhlé svaly a rozpohybujte tělo ve fitness a beauty. Začátečníci mohou vyzkoušet lekci zumby, aerobiku nebo jógy, zahrát si vybrané míčové hry nebo vyzkoušet workout zónu. Pro pokročilé tu máme lezecké stěny, lanová centra nebo kurzy sebeobrany a ti nejaktivnější sportovci si mohou zaběhnout půlmaraton nebo rovnou celý maraton. Do aktivit fitness a beauty se ale mohou zapojit také maminky s kočárkem a otestovat strollering, aktivní a velmi intenzivní fitness program, který zahrnuje třeba tanec s dětmi v náručí a pomůže spálit přebytečné kalorie, zpevnit tělo a vytvarovat postavu.
Zajímá vás aktuální dění v regionu Praha? Na portálu Kudyznudy.cz najdete tisíce novinek a tipů kam zrovna vyrazit. Prohlédněte si, co se právě odehrává ve světe kultury, památek, zážitků a turistiky. Stačí si jen vybrat z nepřeberného množství aktualit.

15 tipů na koupání pro otužilce v Praze

Otužování je nejen trendy, ale také zdraví velmi prospěšné. Utužuje a posiluje imunitní systém i psychickou odolnost. Otužilcům se vyhýbají virová onemocnění, snižuje se riziko vzniku vysokého krevního tlaku a zlepšuje se dokonce stav alergií. Aby se z teplomilce stal otužilec, musí projít dlouhodobým procesem, který tělu trvá asi 2 roky. Ať už jste skalním otužilcem, anebo s otužováním právě začínáte, budou se vám hodit naše tipy na pražské rybníky a místa u řeky Vltavy, kde se této aktivitě můžete věnovat.
Praha | Životní styl

Kalendář 2023: Maratony, půlmaratony, ultra běhy a běžecké závody

Když běhat, tak pořádně, řekli jsme si na Kudy z nudy. Všem z rozrůstající se rodiny běžců a běžkyň proto nabízíme přehledný kalendář běžeckých akcí – malých i velkých, kratších i delších, všeobecně známých anebo takových, které možná zatím neznáte. Takže zkontrolujte si vybavení, dokupte co chybí a hurá na první závod!
Praha | Životní styl

Vyzkoušejte o Vánocích opět týden sportu v Praze zdarma

Zabruslit si, zahrát si squash, zacvičit ve fitness či vylézt horolezeckou stěnu. Nabídka volně otevřených sportovišť v rámci tradičního projektu Týden sportu zdarma je opět široká. Pražané si budou moci v týdnu od 25. do 31. prosince zdarma zasportovat v desítkách sportovišť po celém hlavním městě. Celková nabídka sportovišť je k dispozici na webových stránkách Praha sportovní.
Praha | Životní styl

Letní Letná nabídne to nejlepší z nového cirkusu

Mezinárodní festival Letní Letná opět shromáždí to nejlepší ze světa nového cirkusu a divadla, a to od 11. do 31. srpna 2022 v Letenských sadech. Artisté vás budou udivovat akrobatickým uměním jak v šapitó, tak pod širým nebem. Českou scénu už podruhé otevře AirGym Art Company, tentokrát se snovou novinkou NonSen(s). Chybět nemůže matador českého nového cirkusu Losers Cirque Company, připravil představení, které je nejen názvem Grandiózní. Ze zahraničních hvězd se můžete těšit na švédský Cirkus Cirkör, španělský soubor Compañía de Circo "eia“ s napínavou energickou novinkou Nuye, přijede i francouzský cirkusový mág Johann Le Guillerm. Letní Letná dopřeje na samostatné scéně zážitky rovněž dětem, představení zdarma pod širým nebem i večerní koncerty a další doprovodný program.
Praha | Životní styl

Pražský Volkswagen Maraton je tady!

Volkswagen Maraton Praha proslul svou krásnou tratí, díky níž patří k nejpopulárnějším světovým maratonům a láká desetitisíce běžců a návštěvníků ze všech koutů republiky i ze světa. První květnovou neděli 8. 5. 2022 odstartuje ze Staroměstského náměstí deset tisíc maratonců, kteří se vydají na 42,195 km dlouhou trasu srdcem historické Prahy. Tradiční běžecký svátek slibuje velkolepou sportovní podívanou a bohatý doprovodný program pro celou rodinu.
Praha | Životní styl

Kde si v Praze zasportovat: 15 tipů na indoorové sporty

Nevíte kam si jít v Praze zasportovat? Inspirujte se našimi tipy, které vám prozradí, kde najít dobré posilovny, sportovní centra, lezecké stěny anebo plavecké bazény. Moderně zařízené prostory s kvalitním sportovním vybavením vám umožní aktivní odpočinek, zábavu a relaxaci na špičkové úrovni.
Praha | Životní styl

Užijte si Týden sportu v Praze. Startuje už zítra!

Tak jako každý rok i letos připravila Praha krásný vánoční dárek pro všechny své obyvatele. Od 25. prosince až do konce roku 2021 se můžete vydat do desítek sportovišť po celém městě, přičemž za vstup nezaplatíte ani korunu.
Praha | Životní styl

Užijte si sportovní víkend spolu s běžeckým závodem přímo na dráze Letiště Praha

Letiště Václava Havla Praha otevřelo na celé léto Runway Park, který nabízí během víkendů všem návštěvníkům spoustu zábavy a zajímavých informací nejen z prostředí letectví a létání. Nachází se přímo na bývalé letištní dráze 22 a nabízí tak neopakovatelný zážitek ze zákulisí letiště. Tento víkend se ponese navíc v duchu sportu. Letiště Praha připravuje společně s Prague International Marathon rovněž běžecký závod Runway Run přímo na vedlejší přistávací a vzletové dráze 12/30. Pouze tento týden, od pátku 17. do neděle 19. července, se mohou návštěvníci těšit také na speciální zvýhodněné vstupné do celého areálu Runway Parku.
Praha | Životní styl

10 tipů, kam si jít zacvičit do fitness

Od pondělí 11. května 2020 opět můžete začít chodit do posilovny, na fitness cvičení, skupinové lekce i k osobním trenérům. Navíc v tělocvičnách není povinné nosit roušku – a to pro organizované cvičení osob za dodržení odstupů dvou metrů. Nově je také umožněno sportování až 100 osob najednou. Osobní tréninky v podobě jeden trenér – jeden cvičící klient jsou povoleny, trenér a cvičící mezi sebou mohou mít menší odstup než dva metry, ale vůči ostatním musí být tato vzdálenost zachována. Ostatní opatření ovšem stále platí. Upřednostňují se bezkontaktní platby, provozovatelé fitness center jsou nadále povinni dbát na patřičnou dezinfekci, je možný prodej pouze balených nápojů a balených potravinových doplňků atd.
Praha | Životní styl

Všesokolský slet: průvod, cvičení, akce a zajímavosti

Všesokolský slet je svátkem všech Sokolů. Před šesti lety jím Česká obec sokolská oslavila sto let od svého založení, letošní slet je neodmyslitelnou součásti oslav 100. výročí vzniku samostatného Československa. Sokolskými oslavami bude Praha žít první červencový týden.
Praha | Životní styl

RawFest 2016 láká na živé jídlo na Štvanici

Největší festival rawfood, zdravého životního stylu, sportu a inspirace ve světě už klepe na dveře. RawFest 2016 se koná 4. – 5. června na pražské Štvanici. Návštěvníkům nabídne ochutnávky menu vyhlášených raw restaurací a dalších výtečných pochoutek a nápojů z ovoce, zeleniny, oříšků či řas zpracovaných za nízkých teplot do 42 – 45 °C. Jak se rawfood připravuje, předvedou přední odborníci na raw kuchyni. Program okoření hudební koncerty, divadlo a zábava pro rodiny s dětmi.
Praha | Životní styl

Praha během Unique Fashion Weeku bude opět udávat módní trendy!

Hlavní město se již po páté stane Mekkou módy. Portál Kudy z nudy zve všechny módní nadšence na jedinečnou fashion show, která promění Slovanský dům v centrum módního dění.
Praha | Životní styl