ÚvodAktuality

Aktuality Královéhradecký kraj

Pokud hledáte aktuální tipy na netradiční výlety za kulturou, pak jste na správné adrese. Mnoho kulturních památek a zajímavých míst v České republice nabízí netradiční prohlídky, které vás zavedou tam, kam se běžně nepodíváte. Tyto speciální prohlídky se konají na hradech i zámcích, radnicích, v centrech známých měst, ale zahrnují také nejrůznější přehlídky, historické bitvy, divadelní nebo hudební vystoupení, kostýmované prohlídky, dobové jarmarky, odborné přednášky nebo výstavy. Netradiční prohlídky jsou skvělým zpestřením rodinného výletu a je jen na vás, jestli se vydáte obdivovat zámky, objevovat jeskyně a podzemí nebo vyšplháte až do korun stromů.
Zajímá vás aktuální dění v regionu Královéhradecký kraj? Na portálu Kudyznudy.cz najdete tisíce novinek a tipů kam zrovna vyrazit. Prohlédněte si, co se právě odehrává ve světe kultury, památek, zážitků a turistiky. Stačí si jen vybrat z nepřeberného množství aktualit.

Pevnost Josefov ožije dobovým životem

Pevnostní město Josefov ožije v pátek a v sobotu 12. – 13. července 2024 dobovým životem. Těšit se můžete na postavy v dobovém kostýmu, na vojsko, tržiště na náměstí, řemeslný jarmark, josefovské pivo a další dobroty, dobovou hudbu, loutkové divadlo i bitevní ukázku. Hlavní sobotní program začíná v 9:00 ráno a bude pokračovat do 16:00 hodin.
10. červenec 2024 8:00
Zážitky, Královéhradecký kraj

Zámek Opočno provoní stovky růží

Perlou Opočna je bezesporu renesanční zámek. Architektonický skvost se může pochlubit unikátní sbírkou zbraní nebo obrazů. Víkendové prohlídky zámku nesou název Svátky růží a návštěvníci se mohou těšit na interiéry provoněné bohatými historickými vazbami ze stovek květin, zejména jejich královny – růže. Květinové prohlídky se uskuteční 5. až 6. července 2024.
2. červenec 2024 6:00
Zážitky, Královéhradecký kraj

Němcová, Jirásek, Dvořák nebo Smetana: udělejte si výlet po stopách slavných osobností

Nudili jste se ve škole? Zívali jste u vět typu „Šťastná to žena“ nebo „Lomikare, Lomikare, hin sa hukáže“? A přece život hvězd „českého nebe“ nebyl a není vůbec tak nudný, jak nám tvrdili pedagogové. Jenže teoreticky se o někom učit a pak vidět stopy jeho života na vlastní oči – to je velký rozdíl. Pojďte se o tom přesvědčit.
18. květen 2024 6:32
Zážitky, Královéhradecký kraj

Na Starých Hradech u Jičína vítají jaro čokoládou

Jaro je tady a letos ho na Hradě a zámku Staré Hrady vítají ve znamení čokolády a pohádek! Těšit se můžete na čokoládový jarmark se spoustou čokoládových pochoutek. Na své si přijdou i dospěláci, kteří čokoládu zrovna nemusí – pro ně je z hradních sklepů připravena bohatá nabídka těch nejlepších vín a vyhlášená originální Starohradská medovina. Čokoládové jaro bude na Starých Hradech až do neděle 16. června 2024.
4. květen 2024 12:00
Zážitky, Královéhradecký kraj

Navštivte velikonoční Hrádek u Nechanic

Velikonoční výzdobou láká návštěvníky od 28. března až do 1. dubna 2024 zámek Hrádek u Nechanic. Průvodci vám připomenou velikonoční tradice v jarně vyzdobených historických interiérech. Dozvíte se vše o Velikonocích, technice zdobení vajíček a další zajímavosti týkající se těchto křesťanských svátků. Zámek má otevřeno od 9:00 do 16:00 hodin.
28. březen 2024 11:00
Zážitky, Královéhradecký kraj

Hrad Kost zve o Velikonocích na krátké i dlouhé prohlídky

Hrad Kost má pro své návštěvníky připraveny o Velikonocích nevšední prohlídky. Brány slavného starobylého jradu se otevírají už na Zelený čtvrtek 28. března od 10:00 do 15:30 a otevřeno pak bude každý den včetně Velikonočního pondělí. Těšit se můžete na velikonoční výzdobu v interiérech hradu, prohlídky mučírny anebo zkrácený okruh pro děti. Vítáni jsou také turisté na vozíku.
27. březen 2024 14:00
Zážitky, Královéhradecký kraj

Hrad a zámek Staré Hrady zve o pololetních prázdninách děti i dospělé na prohlídku

Pohádkový hrad a zámek Staré Hrady zve děti i dospělé na výlet do pohádky. Nechte se unést atmosférou čarodějné pohádkové prohlídky. Otevřeno je v pátek, sobotu a neděli 2. – 4. 2. 2024 od 10.00 do 17.00 hod. Navštívit můžete hrad a zámek s Dračí královskou komnatou, zámecké pohádkové sklepení, hradní pohádkovu půdu, Zdravosvět a Dračí království nebo čarodějnou Bestyjolu.
30. leden 2024 6:00
Zážitky, Královéhradecký kraj

Pohádková a filmová putování Královéhradeckem

V Královéhradeckém kraji patří mezi filmové jedničky skalní město Adršpach a Teplické skály. Znáte je například z pohádek Třetí princ, Princ a Večernice nebo Peklo s princeznou. Filmaři si oblíbili i Broumovský klášter a pevnost Josefov, pamětníci se rádi podívají do Babiččina údolí coby dějiště Babičky Boženy Němcové nebo do Dobrušky a Nového Města nad Metují, kde se natáčel seriál F. L. Věk.
23. prosinec 2023 9:38
Zážitky, Královéhradecký kraj

Královéhradecký kraj: hory, skalní města, příroda a lidová řemesla

Krkonošský národní park s nejvyšší horou České republiky Sněžkou, fascinující pískovcová skalní města i Orlické hory: to všechno nabízí Královéhradecký kraj. Při toulkách po horách i podhůřím se seznámíte i s tradičními řemesly, lidovou architekturou a samozřejmě musíte ochutnat krajové speciality. Zkrátka Královéhradecko poznáte skutečně všemi smysly!
13. prosinec 2023 13:34
Zážitky, Královéhradecký kraj

Vydejte na Kuronské slavnosti do Náchoda

V sobotu 9. září 2023 se můžete do Náchoda vypravit na oblíbené Kuronské slavnosti. Je pro vás připraven celodenní bohatý kulturní program, který se na počest Kuronského a Zaháňského vévody Petra Birona, odehraje v centru města Náchoda. Těšit se můžete na divadlo, hudbu, prodejní stánky i komentované prohlídky muzea.
7. září 2023 14:00
Zážitky, Královéhradecký kraj

Broumovský klášter zve na prohlídky i Podzimní trh

Přijďte si do broumovského kláštera vychutnat pohodovou atmosféru sousedských trhů! Tradiční Podzimní trh v broumovském klášteře se letos uskuteční v sobotu 9. září od 8:30 do 13:00 hodin. Návštěvníky čeká široká nabídka lokálních produktů. Trh se koná zároveň se sousedskou akcí Zažít Broumov jinak.
5. září 2023 6:00
Zážitky, Královéhradecký kraj

Orlickými horami provází děti princezna Kačenka

Pokud na výlet do Orlických hor vyrážíte se svými dětmi, pak je můžete zabavit a potěšit pohádkovým putování po horách. Putování po Kačenčině pohádkové říši je hra, kterou každoročně pořádají horské obce sdružené v "pohádkové říši" Orlických hor. Navíc v Deštném v Orlických horách vznikla pro děti speciální pohádková stezka, na které zažijí spolu s Kačenkou všelijaká dobrodružství.
3. září 2023 6:00
Zážitky, Královéhradecký kraj