Úvod > Aktuality > Vydejte na Kuronské slavnosti v Náchodě a prohlídky zámku s vévodou

Vydejte na Kuronské slavnosti v Náchodě a prohlídky zámku s vévodou

Vydáno 5. září 2019 Zážitky
V sobotu 7. září se můžete do Náchoda vypravit na oblíbené Kuronské slavnosti. Je pro vás připraven celodenní bohatý kulturní program v celém zámeckém areálu, konaný na počest Kuronského a Zaháňského vévody Petra Birona, divadlo, hudba, řemeslné trhy. Náchodský zámek připravil také tajuplné noční prohlídky s názvem "Pokoje vévody Kuronského"!

zámek NáchodNáchodské Kuronské slavnosti se konají každý rok začátkem září na zámku a přibližují období, kdy náchodské panství vlastnil Petr Biron, vévoda Kuronský a Zaháňský. Nádvoří náchodského zámku i jeho okolí ožije v sobotu 7. 9. 2019 řemeslnými trhy, hudbou, tancem i divadlem.

Od 11 do 16 hodin budou na zámku probíhat prohlídky "Ze života na náchodském zámku", na kterých vám Zaháňský a Kuronský vévoda Petr Biron nebo jeho manželka povypráví o životě na zámku a v podzámčí. Během prohlídky se setkáte i s dalšími dobovými postavami, např. komornou či guvernantkou princezen. Začátky prohlídek jsou v 11, 13, 15 a 16 hodin.

Kuronské slavnostiNa nádvořích zámku bude po celý den probíhat pestrý program. Můžete se těšit na orientální tance, koncerty, divadlo pro děti, řemeslné tvoření a workshopy pro malé návštěvníky a také pro dospělé, ukázky šermířského umění a mnoho dalšího.

Ve večerních hodinách si pak bude možné prohlédnout zámecké komnaty, kde vás osobně přijme Petr Biron se svojí manželkou Dorotheou von Meden. Aby však zámecký správce měl přehled o vaší návštěvě, je nutné ji ohlásit předem na tel.: 491 426 201 či 773 771 818. Prohlídky se konají v 21, 21.30, 22, 22.30, 23 hodin.

Ze života na náchodském zámku

Ze života na náchodském zámku

Během prohlídky se setkáte i s dalšími dobovými postavami, např. komornou či guvernantkou princezen.

Pokoje vévody Kuronského po setmění na státním zámku v Náchodě

Pokoje vévody Kuronského po setmění na státním zámku v Náchodě

Pokoje vévody Kuronského po setmění na státním zámku v Náchodě.

Kuronské slavnosti na počest Kuronského a Zaháňského vévody Petra Birona

Kuronské slavnosti na počest Kuronského a Zaháňského vévody Petra Birona

Divadlo, koncerty, řemeslné trhy, večerní prohlídky zámku.

Zámek Náchod - perla na hranici mezi Českou republikou a Polskem

Zámek Náchod - perla na hranici mezi Českou republikou a Polskem

Zámek Náchod uvidíte již z dálky při příjezdu do města. Zámecký komplex má celkem 5 nádvoří a nabízí zajímavou atmosféru. K vidění jsou tři samostatné prohlídkové okruhy.

Věž s hladomornou na zámku Náchod

Věž s hladomornou na zámku Náchod

Věž je dominantou celého náchodského zámku a zároveň je jeho nejstarší dochovanou částí. Roku 1570 byla poškozena bleskem a při následné opravě opatřena otevřeným ochozem s lucernou a bání. Na vyhlídku vede 141 schodů, odměnou za jejich vystoupání je nádherný výhled do širokého okolí.

Piccolominská zahrada na Zámku Náchod

Piccolominská zahrada na Zámku Náchod

Z nádvoří náchodského zámku mohou návštěvníci vstoupit do Piccolominské zahrady, která byla založena roku 1751 ve francouzském stylu na bývalém severním bastionu z třicetileté války. Zahrada dostala své jméno po císařském vojevůdci Ottaviu Piccolominim, který vlastnil Náchod za třicetileté války.

Další aktuality