Úvod > Aktuality > Vydejte na Kuronské slavnosti v Náchodě a prohlídky zámku s vévodou
Vydejte na Kuronské slavnosti v Náchodě a prohlídky zámku s vévodou
"> "> "> "> "> "> Náchodským zámkem vás provede Cerná paní "> Náchodským zámkem vás provede Cerná paní "> Náchodským zámkem vás provede Cerná paní
Zážitky

Vydejte na Kuronské slavnosti v Náchodě a prohlídky zámku s vévodou

  • Vydáno6. září 2021
V sobotu 11. září se můžete do Náchoda vypravit na oblíbené Kuronské slavnosti. Je pro vás připraven celodenní bohatý kulturní program v celém zámeckém areálu, konaný na počest Kuronského a Zaháňského vévody Petra Birona, divadlo, hudba, řemeslné trhy. Náchodský zámek připravil také tajuplné noční prohlídky s názvem "Pokoje vévody Kuronského"!

zámek NáchodNáchodské Kuronské slavnosti se konají každý rok začátkem září na zámku a přibližují období, kdy náchodské panství vlastnil Petr Biron, vévoda Kuronský a Zaháňský. Nádvoří náchodského zámku i jeho okolí ožije v sobotu 11. 9. 2021 řemeslnými trhy, hudbou, tancem i divadlem.

Od 9 do 17 hodin budou na zámku probíhat zkrácené kostýmované prohlídky, na kterých vám Zaháňský a Kuronský vévoda Petr Biron nebo jeho manželka povypráví o životě na zámku a v podzámčí. Během prohlídky se setkáte i s dalšími dobovými postavami, např. komornou či guvernantkou princezen. Zajímavosti a příběhy ze života rodiny nadchnou jak pro malé, tak i velké návštěvníky.

Kuronské slavnostiNa nádvořích zámku bude po celý den probíhat pestrý program. Můžete se těšit na koncerty folklorních skupin i orientální tanec, řemeslné tvoření a workshopy pro malé návštěvníky a také pro dospělé, ukázky šermířského umění a mnoho dalšího. Probíhat budou také na rozšířené prohlídky náchodského zámku, slavnostní příjezd vévody s jeho družinou (ve 13:00 hodin), výstavu dravých ptáků i šermířská vystoupení.

Celodenní program bude zakončen vystoupením zpěvačky Moniky Absolonové s Boom! Bandem Jiřího Dvořáka od 19:30 hodin na hlavním pódiu. Vstupné na koncert je 100 Kč, snížené 50 Kč. Před začátkem jsou účastníci povinni doložit potvrzení o bezinfekčnosti dle platného nařízení vlády.

Piccolominská zahrada na zámku Náchod

Piccolominská zahrada na zámku Náchod

Z nádvoří náchodského zámku mohou návštěvníci vstoupit do Piccolominské zahrady, která byla založena roku 1751 ve francouzském stylu na bývalém severním bastionu z třicetileté války. Zahrada dostala své jméno po císařském vojevůdci Ottaviu Piccolominim, který vlastnil Náchod za třicetileté války.

Věž s hladomornou na zámku Náchod

Věž s hladomornou na zámku Náchod

Věž je dominantou celého náchodského zámku a zároveň je jeho nejstarší dochovanou částí. Roku 1570 byla poškozena bleskem a při následné opravě opatřena otevřeným ochozem s lucernou a bání. Na vyhlídku vede 141 schodů, odměnou za jejich vystoupání je nádherný výhled do širokého okolí.

Zámek Náchod – perla na hranici mezi Českou republikou a Polskem

Zámek Náchod – perla na hranici mezi Českou republikou a Polskem

Zámek Náchod uvidíte již z dálky při příjezdu do města. Zámecký komplex má celkem pět nádvoří a nabízí zajímavou atmosféru. K vidění jsou tři samostatné prohlídkové okruhy.