ÚvodAktuality

Aktuality Královéhradecký kraj

Nakupování a design to je český křišťál, foukané sklo, jablonecká bižuterie, designové lustry i tradiční vánoční ozdoby. Sklárna Moser vám zhotoví sklenice nebo vázu podle vašeho návrhu, v České porcelánce Thun zase zakoupíte překrásné jídelní, kávové a čajové soupravy nebo svícny. Nakupování a design ale zdaleka není jen doménou žen. Pánové mohou obdivovat přehlídky naleštěných autoveteránů nebo si prohlédnout práci Josefa Průši, krále 3D tisku s jehož produkty pracují firmy a instituce ve více než 160 zemích světa včetně SpaceX Elona Muska či NASA.
Zajímá vás aktuální dění v regionu Královéhradecký kraj? Na portálu Kudyznudy.cz najdete tisíce novinek a tipů kam zrovna vyrazit. Prohlédněte si, co se právě odehrává ve světe kultury, památek, zážitků a turistiky. Stačí si jen vybrat z nepřeberného množství aktualit.

Na farmářské trhy vyrazte do zámku v Doudlebech nad Orlicí

Malé městečko Doudleby nad Orlicí leží v malebném údolí Divoké Orlice. Jméno Doudleby je zřejmě odvozené od slovanského kmene Doudlebů, kteří přišli na naše území v době stěhování národů. Město má bohatou historii a jejím dokladem je také renesanční zámek, který vybudoval na konci 16. století Mikuláš Starší z Bubna. V neděli 16. 7. 2022 jste opět zváni na tradiční zámecké farmářské a řemeslné trhy.
15. červenec 2023 12:00
Zážitky, Královéhradecký kraj

Víkendové zahradnické trhy lákají na Kuks

Zahradnické trhy v Kuksu, které pořádá České farmaceutické muzeum ve spolupráci s NKP Hospital Kuks a obcí Kuks se budou konat od 21. do 23. dubna na nádvoří Hospitalu Kuks. Zájemcům nabídnou široký sortiment balkónových i zahradních rostlin, ovocných stromků, skalniček, kaktusů, masožravek a doplňkového zahradnického zboží. Samozřejmostí je pestrá nabídka občerstvení.
18. duben 2023 14:00
Zážitky, Královéhradecký kraj

Kopie turínského plátna, darovací listina a skříňka jsou kulturní památkou

"Na světě existuje pouze čtyřicet kopií takzvaného Turínského plátna, do něhož byl podle církve zabalen Kristus, když jej sňali z kříže. Jedna z nich – jediná ve střední Evropě severně od Alp – je k vidění v broumovském klášteře. Počátkem listopadu byla zapsána na seznam kulturních památek ČR. "
18. listopad 2012 16:40
Zážitky, Královéhradecký kraj